Izrael   16.04 – 21.04.2019

Izrael 16.04 – 21.04.2019

Jerozolima, Morze Martwe, Jerycho,  Wadi Qelt, Betlejem, Yad Vashem,  Cezarea, Hajfa, Kana Galilejska, Nazaret,  Jezioro Galilejskie, Tel Aviv

 

Dzień 1, wtorek 16.04  WYLOT
Spotkanie o godzinie 14.00 na lotnisku Kraków Balice. Odprawa i wylot liniami Ryanair o godz. 16.35. Przylot do Tel Avivu na lotnisko Ben Guriona
o godzinie 21.15 czasu lokalnego. Transfer do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, środa 17.04 JEROZOLIMA
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Jerozolimy z lokalnym przewodnikiem. Przejazd na Górę Oliwną skąd rozciąga się wspaniały, panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie nawiedzimy Kościół Dominus Flevit oraz Cmentarz Żydowski. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – Getsemani i Bazylice Męki Pańskiej oraz cerkwi z grobem Maryi. Droga Krzyżowa – Via Dolorosa. Po nawiedzeniu Grobu Pańskiego oraz Golgoty przejdziemy przez dzielnicę żydowską Starego Miasta (Cardo, synagoga Hurva i Złota Menora) pod Ścianę Płaczu. Przejazd na Górę Oliwną. Panorama Jerozolimy wieczorem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, czwartek 18.04 MORZE MARTWE, JERYCHO, WADI QELT
Śniadanie w hotelu ok godz. 8.00. Przejazd nad Morze Martwe, plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie przejazd do Jerycha – najstarszego miasta świata. Czas wolny na posiłek. Widok na Górę Kuszenia; postój przy biblijnym drzewie Sykomora Zacheusza. Następnie Wadi Qelt – panorama na kanion i klasztor św. Jerzego. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4, piątek 19.04 YAD WASHEM, BETLEJEM,
Śniadanie w hotelu i przejazd na zwiedzanie Instytutu Ofiar Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie. Zwiedzanie sali pamięci oraz Alei Sprawiedliwych. Następnie przejazd do Betlejem, zwiedzanie Pola Pasterzy oraz Bazyliki Narodzenia, który powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5, sobota 20.04  CEZAREA, HAJFA, KANA GALILEJSKA, NAZARET
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie.  Przejazd na północ Izraela do Galilei. Zwiedzanie akweduktu rzymskiego w Cezarei Nadmorskiej oraz kościół Stella Maris w Hajfie. Zobaczymy też Ogrody Bahajskie z Góry Karmel skąd rozpościera się zapierająca dech w piersi panorama na Zatokę Hajfa. Tego dnia udamy się również do Kany Galilejskiej a następnie zwiedzimy Nazaret: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Nazarecie. Nocleg.

 

Dzień 6, niedziela 21.04  JEZIORO GENEZARETH, TEL AVIV 
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Przejazd do Tabgha – miejsce cudu rozmnożenia chleba i ryb oraz Kościół Prymatu Świętego Piotra. Następnie rejs łodzią po Jeziorze Genezareth. Przejazd do Tel Avivu. Zwiedzanie Jafy – starej części stolicy Izraela. Czas wolny. Przejazd na lotnisko Tel Aviv Ben Gurion około godziny 18 ej. Wylot z Izraela do Polski w godzinach wieczornych:

PLL LOT  Tel Aviv 21.15 – Rzeszów 23.55

Wizzair Tel Aviv 20.55 – Katowice 23.40

Przylot do Polski, zakończenie wycieczki

Cena za osobę  1 990 zł + 120 $

 

Świadczenia zawarte w cenie:

– przelot na trasie Polska – Izrael – Polska liniami Ryanair lub PLL LOT. W cenie biletu jeden bagaż kabinowy o wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz plecak / torebka

– przy grupie minimum 15 osób transfer busem / autokarem w drodze powrotnej z Rzeszowa do miejsca zamieszkania,

– transfer w Izraelu autokarem / busem z lotniska do hotelu i na lotnisko,

– wycieczki autokarem lokalnym nad Morze Martwe, do Jerozolimy, Betlejem, Hajfy, Nazaretu i Tel Avivu,

– 4 noclegi w hotelu 3* w Betlejem (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, klimatyzacją i TV),

– 1 noclegi w hotelu 3* w Nazarecie (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, klimatyzacją i TV),

– 5 śniadań i 5 obiadokolacji w formie bufetu w hotelu,

– opieka pilota – rezydenta na miejscu i podczas wycieczki,

– zwiedzanie w/w  miast z lokalnymi przewodnikami,

– zestawy słuchawkowe podczas zwiedzania,

– bilety wstępów i opłaty za wejścia grupy,

– napiwki dla kierowców, obsługi hotelu  i taksy lokalne w hotelach,

– ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączaniem chorób przewlekłych),

– podatek VAT marża,

– podatek Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

 

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny paszport (z okresem ważności minimum  6 miesięcy).

Legitymacja szkolna lub dowód osobisty nie upoważnia do poruszania się po krajach objętych programem wycieczki.