Czarnogóra  wczasy  21.09 – 30.09.2018

Czarnogóra wczasy 21.09 – 30.09.2018

Dzień 1 (piątek 21.09.2018) WYJAZD

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację, Węgry,  Chorwację do Bośni i Hercegowiny i Czarnogóry.

Wyjazd z Krakowa 9.00 i Katowic 10.30  bez dopłaty.

Wyjazdy z Warszawy 6.00, Łodzi 07.30,  Wrocławia 7.30 , Lublina 5.00  dopłata 100 zł za transfer.

 

Dzień 2 (sobota 22.09.2018) CANJ (CZARNOGÓRA) 

Przyjazd do hotelu, który jest zlokalizowany w miejscowości Canj,  w godzinach porannych, złożenie bagaży, czas wolny na pierwsze kąpiele morskie i słoneczne, zakwaterowanie w hotelu około godziny 15:00, obiadokolacja i nocleg.

Hotel: IN  http://hotelincanj.com
POŁOŻENIE
Hotel IN*** ładny hotel, oddalony od plaży około 300 metrów, wyróżnia się na tle innych miejscowych obiektów wyglądem oraz czystością. Pokoje 2 oraz 3 osobowe z klimatyzacją, łazienką, balkonem, mini-barem, WiFi oraz TV.

 

PLAŻA

żwirowa, 300 m od hotelu, dobrze zagospodarowana, leżaki na plaży odpłatnie – parasol + dwa leżaki ok 6-8 /dzień.

 

WYPOSAŻENIE

Śniadania i obiadokolacje, śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane.

 

POKOJE

2- osobowe (możliwość 1 lub 2 dostawek), łazienka (prysznic, suszarka do włosów), TV SAT, lodówka, WiFi (bezpłatne), klimatyzacja sterowana indywidualnie, część pokoi z balkonami.

 

Dzień 3 – 8 (niedziela 23.07 2018 – piątek 28.09.2018) CANJ (CZARNOGÓRA)
Po śniadaniu  wypoczynek, plażowanie, kąpiele morskie, możliwość skorzystania z Wycieczek fakultatywnych proponowanych przez rezydenta. W godzinach wieczornych obiadokolacja w hotelu.

 

Dzień 9 (sobota 29.09.2019) CANJ (CZARNOGÓRA) 
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, czas wolny do godzin popołudniowych, wieczorem wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Węgry i Słowację.

 

Dzień 10 (niedziela 30.09.2018) POWRÓT 
Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Kraków ok. godz. 22:00 – pozostałe miasta według rozkładu jazdy.

 

Wycieczki fakultatywne: 

1. Albania – Szkodra i Kruja ok. 45 eur

Kraj przez wiele lat odizolowany, odkrywa przed nami interesujący świat pełen kontrastów.  Miejsce zderzenia kultur Wschodu i Zachodu.  Albańczycy w codziennym życiu łączą wciąż żywą tradycyję i zwyczaje z amerykańską kulturą masową, którą zachłysnęli się w latach dziewięćdziesiątych. „Kto nie był nigdy w Albanii nie poznał Europy w pełni. ”

W czasie spaceru po ulicach Szkodry ( alb. Shkodra) jednego z najbardziej znanych miast Albanii, dowiadujemy się jak żyją Albańczycy na co dzień i jak pielęgnują swoje zwyczaje. Odwiedzamy położone tuż obok siebie świątynie trzech wyznań: największą katedrę katolicką na Bałkanach, imponujący meczet i prawosławną cerkiew. Spędzamy czas wolny w zabytkowym centrum w iście południowy sposób nieśpiesznie popijając kawę po turecku.

Miasto Kruja, dawna stolica Albanii nazywana jest czasami albańskim Krakowem. Przyciąga nas stary bazar utrzymany w orientalnym stylu, na którym można kupić między innymi albański koniak Skanderbeg. Restauracje oferują dania tradycyjnej kuchni albańskiej. Po drodze do Kruji widzimy systemy bunkrów – symbole wieloletniego reżimu Envera Hodży.

 

2. Fish piknic ok. 30 eur

Rejs statkiem po Morzu Adriatyckim połączony z poczęstunkiem i plażowaniem w lagunie dostępnej tylko od morza, którą docenił właściciel drużyny Menchester United R. Abramović budując  w pobliżu prywatną villę.

W czasie rejsu i plażowania rozbrzmiewa czarnogórska muzyka a obsługa częstuje lokalnymi napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi, które są dostępne bez ograniczeń w czasie całej wyprawy i pobytu w lagunie.

Kapitan prezentuje podwodny świat  Adriatyku. Śmiałkowie mogą spróbować świeżo złowionych małż, a dla wszystkich uczestników obsługa przygotowuje iście królewski posiłek. Składają się na niego: grillowany na miejscu filet rybny w zalewie z oliwy z oliwek ziół i cytryny, świeże pomidory, ogórki, sałatki, owoce, napoje. Po takim posiłku można skorzystać z kąpieli i nurkowania.

3. Jezioro Szkoderskie i Monastyr Ostrog ok. 35 eur

Monastyr Ostrog to jedno z najsłynniejszych miejsc świętych dla wyznawców prawosławia. Jest również fenomenem architektonicznym – bracia zakonni w XVI wieku wmurowali budynek monastyru bezpośrednio w skałę. Warto odwiedzić to miejsce kultu na wysokości ponad 600 m n.p.m.

Po wizycie w monastyrze wyruszamy na rejs statkiem po Jeziorze Szkoderskim. To największy akwen wody słodkiej na Bałkanach i rezerwat przyrody. Żyją tu liczne gatunki ptaków: pelikany, czaple, dzikie kaczki, gęsi, nurki,  łącznie 264 gatunki.  W nadbrzeżnej restauracji czeka na nas obiad składający się ze świeżo złowionych ryb . Następnie ruszamy w rejs po jeziorze rozlewającym się między licznymi wyspami, na łonie natury nietkniętej ręką człowieka.

4. Kaniony Czarnogóry ok. 40 eur

Ten niewielki kraj, to nie tylko przepiękne wybrzeże, to również raj dla miłośników górskich wypraw. Wycieczka krajoznawcza pozwala odkryć piękno potężnych gór Durmitor, jezior polodowcowych i kanionów.

Wyprawa prowadzi nas kanionem rzeki Moraczy, gdzie rwąca rzeka wyżłobiła niesamowite formy skalne.  Następnie wjeżdżamy na teren PN Gór Durmitor, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uwagę naszą przykuwa największy w Europie a trzeci na świecie kanion rzeki Tary.  W trakcie podróży docieramy do jego dna żeby następnie znaleźć się u szczytu kanionu, gdzie zawieszony jest most o długości 300 m wybudowany w czasie II wojny światowej. Tam czekają nas atrakcje: możliwość zjazdu na linie (dodatkowo płatne) góralskie przysmaki: miody, przetwory, rakija czy domowe wino.

Ostatnim punktem programu jest miasto Żabljak zlokalizowane u podnóża najwyższego pasma gór Durmitor, którego największą atrakcją jest Czarne Jezioro porównywane często do Morskiego Oka.

5. Montenegro Tour ok 45 eur

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy w ciągu jednej wycieczki chcą odwiedzić najpiękniejsze miejsca w Czarnogórze. Ten malowniczy kraj gromadzi całe swoje piękno na niewielkiej przestrzeni.

Rozpoczynamy od zwiedzania starego miasta Kotor, którego wąskie uliczki, miejska zabudowa, kościoły i cerkwie urzekają swoim pięknem. Starówka w całości została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu czas wolny. Spróbować  należy wyśmienitych kalmarów z grilla.

Następnie przejedziemy trasą, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Bokę Kotorską tak zwany „fiord na Adriatyku”. W miejscowości Perast wsiadamy na statek aby popłynąć na wyspę Gospa od Skrplja, którą rybacy z zatoki sami usypali wykorzystując do tego szczątki zatopionych statków.

Po powrocie na ląd Riwierą budwańską przejeżdżamy  do letniej stolicy Czarnogóry Budwy, która słynie między innymi z ekskluzywnych hoteli. Spacerując wąskimi ulicami starego miasta można odnieść wrażenie, że czas stanął w miejscu. Zatrzymujemy się również przed wyspą Świętego Stefana przepełnioną małymi domkami, która stała się wizytówką Czarnogóry.

CENA: 1599 zł 

CENA OBEJMUJE:

– przejazd komfortowym autokarem na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne i rozsuwane siedzenia, dwóch doświadczonych kierowców). Przy grupie 70 – 80 osób autokar piętrowy (komfortowy, klasy lux) www.thermo-car.pl

– opłaty drogowe autokaru, parkingi;

– 7 noclegów w  hotelu 4* w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami i TV;

– 7 śniadań w hotelu w formie bufetu;

–  7 obiadokolacji  w hotelu;

– opiekę rezydenta;

– opiekę pilota podczas podróży;

– ubezpieczenie (NNW, KL);

–  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dowód osobisty lub paszport z datą ważności minimum 3 miesiące od terminu wycieczki. Legitymacja szkolna czy inny dokument  nie upoważnia do poruszania się po krajach objętych programem wycieczki.