Chorwacja,  Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra 27.04 – 2.05.2019

Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra 27.04 – 2.05.2019

Dzień 1 (sobota 27.04.2019) WYJAZD

Zbiórka uczestników i wyjazd z Krakowa o godz. 17.00. Przejazd przez Słowację, Węgry w kierunku Chorwacji. Nocna podróż.

 

Dzień 2 (niedziela 28.04.2019) PLITWICKIE JEZIORA

Przerwa na śniadanie podczas podróży. Przyjazd do Parku Narodowego Jezior Plitvickich, bajkowej krainy jezior i wodospadów, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na długości około 8 km znajduje się 16 położonych tarasowo, turkusowych jezior połączonych ze sobą 72 wodospadami. W Parku spędzimy około 4 godziny, a zwiedzanie realizowane będzie stateczkiem turystycznym i pieszo. Przewidziany również czas wolny. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Makarskiej (trasa ok. 300 km) Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

 

Dzień 3 (poniedziałek 29.04.2019) MEDZIUGORIE, MOSTAR

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Zwiedzanie Medziugorie (Bośnia i Hercegowina) słynące z objawień Maryjnych, popularnego ośrodka pielgrzymkowego w Europie.

Przejazd do Mostaru i zwiedzanie; słynny most architekta Sinnana, dzielnica turecka, stare miasto z ciekawą średniowieczną zabudową. Następnie przejazd do hotelu na wybrzeżu Czarnogóry. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

 

Dzień 4 (wtorek 30.04.2019)  ZATOKA KOTORSKA, BUDVA

Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka „Najciekawsze zakątki Czarnogóry”. W programie zwiedzanie: Sveti Stefan: zobaczenie  z tarasu widokowego niedostępnej dla turystów słynnej „wyspy-hotelu”, jednego z najbardziej ekskluzywnych nadadriatyckich kurortów, Kotor: warowne miasto nad przepiękną zatoka zwaną „Ustami Kotoru”, jego architektura to wspaniały zlepek wpływów bałkańskich  i weneckich, Budva: spacer ze zwiedzaniem starówki najbardziej znanego czarnogórskiego kurortu nadmorskiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

 

Dzień 5 (środa 1.05.2015) DUBROWNIK, PLAŻOWANIE

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie i przejazd do Dubrownika (Chorwacja). Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, czas wolny na plażowanie.  Obiadokolacja. Wyjazd z Dubrownika w późnych godzinach wieczornych.

 

 

Dzień 6 (czwartek 2.05.2018) POWRÓT

Nocny przejazd przez Chorwację, Węgry w kierunku Słowacji i Polski. Przyjazd do Katowic i Krakowa w godzinach wieczornych.

 

Cena za osobę  1 390 zł + 100 €

(cena przy grupie min. 45 – 50 osób)

 

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd komfortowym autokarem na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne  i rozsuwane siedzenia, dwóch doświadczonych kierowców).

– opłaty drogowe autokaru, parkingi, wjazdy do miast;

–  3 noclegi w hotelach 3* w tym 1 nocleg w okolicach Makarskiej, 2 noclegi na wybrzeżu  w Czarnogórze w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami i TV;

– 3 śniadania w hotelach w formie bufetu;

– 4 obiadokolacje w hotelach lub w restauracjach;

– rejs statkiem po Plitwickim Parku Narodowym,

– bilety wstępów Plitwicki Park Narodowy i w Dubrowniku;

– rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej;

– rejs statkiem w Dubrowniku;

– opieka doświadczonego pilota – przewodnika podczas wycieczki;

– zwiedzanie miast i miejsc objętych programem z lokalnymi przewodnikami;

– zestawy słuchawkowe Tour Guide niezbędne podczas zwiedzania;

– ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączeniem chorób przewlekłych);

– podatek / ubezpieczenie Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

– podatek VAT;

 

 

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dowód osobisty lub paszport z datą ważności minimum 3 miesiące od terminu wycieczki. Legitymacja szkolna czy inny dokument  nie upoważnia do poruszania się po krajach objętych programem wycieczki.