
Dubaj, Abu Dhabi od 20 do 26 stycznia 2023 roku
POCZUJ LATO W ŚRODKU ZIMY
Ferie zimowe 2023
BRAK WOLNYCH MIEJSC W TERMINIE 20-26.01.2023
Zapraszamy na zwiedzaniem jednego z najbardziej fascynujących miast świata, gdzie słońce świeci 365 dni, a piękne i piaszczyste plaże Zatoki Perskiej są dostępne cały rok dla każdego. Perła Półwyspu Arabskiego, miasta wielu kontrastów oraz wielu rekordów Guinnesa. Największe i najdroższe budowle świata z najciekawszymi rozwiązaniami architektonicznymi. Wielokulturowe metropolie w których nowoczesność spotka się z przepychem i bogactwem krainy szejków. Najbezpieczniejsze miasta na świecie w których wiele rzeczy pozytywnie Cię zaskoczy i zafascynuje… Zapraszamy do Emiratów Arabskich.
Dzień 1, piątek 20.01.2023 PODRÓŻ Zbiórka uczestników o godz. 04.00 (rano) Stacja Lotos w Biłgoraju. Transfer autokarem na lotnisko Katowice – Pyrzowice. Przyjazd na lotnisko około godziny 10.00 rano. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot samolotem rejsowym Wizzair o godz. 12.45 do Abu Dhabi (czas lotu ok. 5h40’) Przylot do Abu Dhabi o godz. 21.20 czasu lokalnego. Transfer z lotniska do hotelu. Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.
Hotel 4* Atana Dubai www.atana-hotel.com (5 noclegów)
Dzień 3, sobota 21.01.2023 PLAŻOWANIE, DUBAJ MARINA Po śniadaniu udamy się na plażę w Dubaju. Całodniowy pobyt na plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem przejazd do Dubaj Mariny. Podziwianie pięknej panoramy Dubaju nocą. Czas wolny. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 4, niedziela 22.01.2023 DUBAJ ZWIEDZANIE Po śniadaniu przejedziemy autokarem na całodniowe zwiedzanie Dubaju z lokalnym przewodnikiem w języku polskim, które rozpoczniemy od punktu widokowego w Dubaj Marinie. Kolejnym miejscem jakie odwiedzimy, będzie pierwsza na świecie sztuczna wyspa – palmę Jumeirah z najdroższym hotelem Atlantis. Czas wolny na punkcie widokowym The Pointe. Następnie wizyta w Souk Madinat Jumeirah zbudowanym w stylu tradycyjnego arabskiego bazaru z widokiem na słynny z oryginalnej architektury hotelu w kształcie żagla – Burj Al Arab (wysokość 321 metrów). Czas wolny na zdjęcia w malowniczej scenerii kanałów i hotelu Burj Al Arab oraz budowli w arabskim stylu. Wizyta w centrum handlowym Mall of the Emirates, gdzie zobaczymy słynny i jedyny na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski. Czas wolny na posiłek (indywidualnie). Następnie przejedziemy na Półwysep Sindagha, gdzie rezydowała rodzina Maktumów, zanim Dubaj rozrósł się do rangi metropolii. Spacer po najstarszej dzielnicy handlowej Dubaju Bastakiya. Tradycyjną taksówką wodną abrą przeprawimy się przez kanał Dubai Creek na najbardziej znany w mieście targ przypraw – Spice Souk, zajrzymy także na pobliski rynek z wyrobami złotniczymi – Gold Souk. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5, poniedziałek 23.01.2023 REJS JACHTEM, PUSTYNNE SAFARI Po śniadaniu udamy się do portu skąd popłyniemy luksusowym jachtem wzdłuż nabrzeża Zatoki Perskiej. Około godziny 15 ej wyjazd samochodami terenowymi na pustynne Safari. Przystanki na zdjęcia na pustyni. Następnie wieczór beduiński w pustynnej oazie z kolacją oraz programem rozrywkowym. Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 6, wtorek 24.01.2023 DUBAJ ZWIEDZANIE Śniadanie w hotelu. Przejazd do Miracle Garden, który zajmuje ponad 72 000 metrów kwadratowych, co czyni go największym na świecie naturalnym ogrodem kwiatowym, z ponad 50 milionami kwiatów i 250 milionami roślin. Czas wolny. Następnie przejedziemy do Downtown Dubai – malowniczej galerii wybudowanej w stylu arabskim. Widok na największy wieżowiec świata Burj Khalifa. Czas wolny w największych galerii handlowych świata Dubai Mall w której znajduje się największe akwarium oraz wodospad. Czas wolny na zakupy i posiłek (indywidualnie).
Wjazd na taras widokowy wieżowca Sky View. Panorama Dubaju z tarasu widokowego usytuowanego na 54 piętrze. Szklana podłoga oraz szklana ślizgawka dostarczą zwiedzającym dodatkowych emocji i wrażeń. Wieczorem przy najwyższej budowli świata Burj Khalifa będziemy podziwiać niesamowite widowisko tańczących fontann w rytm muzyki. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8, środa 25.01.2023 ABU DHABI, POWRÓT Po śniadaniu spakowanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie udamy się do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi (przejazd ok. 2 godziny). Zwiedzanie rozpoczniemy od Meczetu Sheikh Zayed Grand Mosque – architektonicznego dzieło sztuki i jednego z najpiękniejszych meczetów na świecie, zbudowanego z białego marmuru, mogącego pomieścić ok. 40 tysięcy wiernych (na zwiedzanie obowiązuje odpowiedni strój). Następnie przejazd przez dzielnicę Al Bateen, gdzie znajdują się pałace rodziny rządzącej Abu Dhabi. Emirates Palace – jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie zbudowany na wzór pałacu arabskiego. Następnie Heritage Village – wioska dziedzictwa kulturowego. Wizyta na ogromnej wyspie Saadiyat, na której powstało muzeum Louvre (na wzór paryskiego muzeum) i Guggenheima. Przejazd na wyspę Yas, gdzie mieści się tor Formuły 1 i pierwszy na świecie park Ferrari z licznymi atrakcjami (z zewnątrz). Przerwa na posiłek (indywidualnie). Przejazd na lotnisko w Abu Dhabi. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot samolotem rejsowym Wizzair o godzinie 19.50 czasu lokalnego ZEA (czas lotu ok. 6 h ). Przylot do Budapesztu o godz. 22.55.
Dzień 9, czwartek 26.01.2023 ABU DHABI, POWRÓT Transfer autokarem z Budapesztu do Polski. Powrót do Biłgoraja w godzinach porannych. Zakończenie wycieczki.
Cena wycieczki 1 990 zł + 400 $*
Świadczenia zawarte w cenie:
- bilet lotniczy na samolot rejsowy Wizzair na trasie Budapeszt – Abu Dhabi – Budapeszt
w cenie biletu jeden bagaż rejestrowany do 10 kg, oraz bagaż kabinowy plecak lub torebka; - 5 noclegów w hotelu 3* w Dubaju (np. Ibis Al Rigga lub podobnym); NOWY HOTEL Hotel 4* Atana Dubai www.atana-hotel.com
- 5 śniadań w hotelu w formie bufetu;
- 5 obiadokolacji w formie bufetu w hotelu;
- 3 wycieczki autokarem z lokalnym przewodnikiem w języku polskim i zwiedzanie Dubaju i Abu Dhabi;
- bilety wstępu podczas zwiedzania (rejs Abrą, Miracle Garden, wieżowiec Sky View);
- rejs jachtem wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej;
- bilety na komunikację miejską w trakcie wycieczek i przejazdów programowych w tym przejazdy na plażę;
- transfer w Dubaju lotnisko – hotel – lotnisko;
- transfer autokarem z Biłgoraja na lotnisko w Katowicach Pyrzowicach i po przylocie z lotniska w Budapeszcie do Biłgoraja;
- taksa klimatyczna i podatek miejski turystyczny w hotelu;
- ubezpieczenie turystyczne KL, NNW, zachorowania Covid-19, bagaż podróżny, podatek – ubezpieczenie TFG
Płatne dodatkowo:
- Pustynne safari samochodami terenowymi z przystankami na zdjęcia w punktach widokowych na zachód słońca z programem artystycznym i kolacją w pustynnej oazie – 60 $
Uwaga !!!
Kolejność zwiedzanych miejsc oraz dni z przeznaczeniem na zwiedzanie może ulec zmianie. Jest to uzależnione od rezerwacji wejść grupy i biletów wstępów na dany obiekt / miejsce. Uczestnicy wycieczki muszą posiadać paszport ważny min 6 miesięcy od daty powrotu.
Informacje dla uczestników wycieczki do Dubaju i Abu Dhabi
W związku z wycieczką do Emiratów Arabskich; Dubaj, Abu Dhabi od 20 do 26 stycznia 2023 roku proszę o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wyjazdu:
Wyjazd z Biłgoraja autokarem na lotnisko Katowice Pyrzowice w piątek 20 stycznia o godzinie 4.30, w związku z tym proszę o przybycie na godzinę 4.00 na stację benzynową Lotos przy ul. Włosiankarskiej 2 w Biłgoraju. Przyjazd na lotnisko Katowice Pyrzowice, Terminal A około godziny 10.30
Przy wsiadaniu do autokaru będziemy sprawdzać Wasze paszporty, które zawsze proszę mieć w torebce lub plecaku podręcznym. Przed wyjazdem proszę zrobić telefonem zdjęcie paszportu (strona z danymi i ze zdjęciem) i mieć zawsze w telefonie.
Wycieczka odbywać się będzie w zorganizowanej grupie 46 uczestników (młodzieży) pod opieką wychowawców: z ZSBiO Pani Marzena Gałka oraz Liceum im. ONZ Pani Anna Zych Watrak oraz Pani Bożena Sidor, jak również pilota grupy – właściciela biura Master Tur Piotr Toczka
Proszę o dokładne zapoznanie się z programem wycieczki umieszczonym powyżej oraz ze świadczeniami wycieczki.
WYLOT
Wylot samolotem rejsowym Wizzair z Katowic Pyrzowic o godzinie 12.45 i przylot na lotnisko w Abu Dhabi o godzinie 21.20 Czas lotu to 5 godzin i 35 minut.
Na lotnisku przekazane zostaną karty pokładowe (bilety na samolot) oraz udzielimy niezbędnych instrukcji dotyczących nadania bagażu oraz lotu.
Każda z osób w ramach opłaconych świadczeń w cenie biletu ma bagaż nadania (rejestrowany) do 10 kg oraz małą torebkę lub plecak, który można zabrać ze sobą na pokład samolotu.
Proszę pamiętać, aby w bagażu nadania nie było power banków, e-papierosów, akumulatorków czy baterii. Tego typu rzeczy można zabrać do bagażu podręcznego, kabinowego na pokład samolotu.
W bagażu kabinowym nie można przewozić ostrych i niebezpiecznych przedmiotów, płynów i kosmetyków powyżej 100 ml.
CERTYFIKATY I TESTY COVIDOWE
Obecnie nie ma już tak dużych restrykcji związanych z Covid jak było to jeszcze kilka miesięcy temu. Nie ma konieczności wykonywania testów czy okazywania certyfikatów szczepień.
POZOSTAŁE PRZYDATNE INFORMACJE
Języki
Oficjalny: arabski. Powszechnie używane: angielski i arabski. Jak to wygląda w praktyce? Mandat za złe parkowanie, elegancko wetknięty za wycieraczkę, będzie w języku arabskim. Ale latte z mlekiem sojowym, kropelką syropu waniliowego i pianką na cztery milimetry zamówimy już w języku angielskim. Sektor usługowy zdominowany jest przez pracowników z Filipin i Indii, a co za tym idzie to właśnie angielski, a nie arabski pozwoli nam nie paść z głodu i pragnienia.
Prąd
Napięcie: 220/240 V. Gniazdka z trzema prostokątnymi otworami (brytyjskie). Ładowarki do telefonu bez problemu można włożyć do tego tupu kontaktów. W pokojach hotelowych znajdują się na wyposażeniu: suszarka, czajnik, lodówka, ręczniki oraz kosmetyki łazienkowe.
Strefa czasowa
Czas letni i zimowy nie istnieje w ZEA. Różnica czasu między Polską, a Emiratami to dwie godziny w lecie i trzy w jesieni i ziemie. Obecnie jest to + 3 godziny w stosunku do godziny w Polsce.
Waluta
Obowiązująca waluta to dirahamy oficjalnie oznaczane AED (Arab Emirate Dirham) lub, nieoficjalnie, DH lub DHS. Jeden dirham jest podzielony na 100 fils.
Obecny kurs Dirhama to 1 AED = 1,20 zł
W Dubaju jest bardzo dużo kantorów zarówno przy plaży jak i w centrach handlowych, gdzie można bez problemu i bez prowizji wymienić (najkorzystniej) Dolary na Dihamy po kursie 1 $ = 3,65 AED
Przy wymianie większych kwot (powyżej 100 $) obsługa kantoru ma prawo poprosić o okazanie paszportu na podstawie którego dokonywana jest wymiana walut.
Najkorzystniej na wyjazd do Emiratów zabrać ze sobą dolary amerykańskie. Przy wymianie z Euro czy innych walut jest mniej korzystny przelicznik.
Uwaga.
Przy kupnie dolarów proszę sprawdzać, czy są one nowej serii po 2009 roku. Wiele kantorów w Emiratach Arabskich nie przyjmuje starszych banknotów, lub kurs wymiany może być o wiele niższy. Tak więc z Polski zabieramy tylko nowe banknoty $.
Zapłata za świadczenia dodatkowe 400 $ (tylko nowe banknoty po 2009 roku) zbierana będzie w autokarze w czasie przejazdu na lotnisko.
Telefony komórkowe i Internet
Podczas podróży samolotem telefon należy mieć w tzw trybie samolotowym. Po wylądowaniu w Abu Dhabi należy niezwłocznie wyłączyć dane komórkowe (Internet) w telefonie, gdyż jest bardzo drogi. W Dubaju zarówno w hotelu jak i w centrach handlowych i miejscach publicznych jest bezpłatna sieć Internetu z którą można się połączyć przez Wi-fi.
Z bezpłatnych komunikatorów tj WhatsApp, Messenger czy inne nie wykonacie połączeń głosowych do Polski, ani nie usłyszycie osoby dzwoniącej do Was. Z tych komunikatorów można pisać, wysyłać zdjęcia oraz krótkie wiadomości głosowe. Połączenia z Dubaju do Polski w zależności od operatora sieci mogą wynosić od 6 do 10 zł za minutę. Odebrane połączenia (jeżeli ktoś z Polski zadzwoni do Was) od 3 do 5 zł za minutę.
Bardzo proszę sprawdzić, czy posiadacie roaming w telefonie (najlepiej dzwoniąc do Waszego operatora telefonii komórkowej), tak aby po przylocie do Emiratów Arabskich Wasz telefon był aktywny i abyśmy mieli z każdym z Was kontakt.
Po wylądowaniu w Abu Dhabi dla chętnych będzie możliwość zakupienia lokalnej karty sim na Internet w sieci Etisalat za około 80 – 100 AED (ok. 100 zł) za pakiet na 7 dni. Ale to nie jest usługa pierwszej potrzeby i raczej klienci korzystają z dostępnego internetu w hotelu czy innych miejscach.
Karty kredytowe
Hotele, centra handlowe, a także większość mniejszych sklepów akceptuje karty kredytowe. MasterCard i Visa przyjmowane są praktycznie wszędzie, a część handlowców akceptuje także Diners Club i American Express.
Obowiązująca religia
Islam.
Dubaj jest jednym z najbardziej tolerancyjnych miast na świecie pod względem religii. W mieście możecie spotkać sklepy z dewocjonaliami chrześcijańskimi, a obok meczetu może być wybudowana świątynia buddyjska czy też kościół katolicki. Dla każdej religii jest tu miejsce i dla nikogo nie stanowi to problemu.
Wiza
Obywatele Polscy podlegają obowiązkowi wizowemu. Na okres do 90 dni, wiza turystyczna wydawana jest bezpłatnie na lotnisku na podstawie paszportu ważnego jeszcze przez co najmniej 6 miesięcy.
Podczas odprawy paszportowej osoby posiadające w swoim paszporcie pieczątkę z Izraela nie muszą już mieć żadnych obaw o to że nie zostaną wpuszczeni do Emiratów. Ale jeszcze kilka lat różnie z tym bywało.
Alkohol
Zarówno w bagażu podręcznym jak i bagażu nadania młodzież do lat 21 nie może wwozić do Emiratów Arabskich żadnych produktów zawierających alkohol.
W Dubaju i Abu Dhabi na zakup alkoholu wydawana jest specjalna licencja w wyznaczonych sklepach (kilka na terenie całego Dubaju) dla osób powyżej 21 lat.
Tak więc kraj i miasto idealne, do organizowania wycieczek szkolnych.
Narkotyki, dopalacze itp: ZAPOMNIJ. NIGDY. ABSOLUTNIE. POD ŻADNYM POZOREM.
Prezenty
Ocleniu nie podlegają prezenty, których wartość nie przekracza AED 3,000.
Surowo zabronione jest wwożenie:
Wszelkich rodzajów środków odurzających (haszysz, kokaina, heroina, mak sypki, pigułki halucynacyjne itp.). Żartów nie ma! Zakupiona w Polsce bułeczka posypana makiem może być potraktowana jako próba przemytu narkotyków! Wszelkich publikacji (drukowanych, malowanych, fotografii, książek, czasopism, itp.) sprzecznych z islamskimi naukami i przyzwoitością lub celowo sugerującymi niemoralność. Surowych rogów kości słoniowej i nosorożca.
Towarów pochodzących z Izraela lub opatrzonych izraelskimi znakami towarowymi lub logo. Jeżeli ktoś zażywa leki sterydowe, psychotropowe lub podobne zaleca się aby zabrać leki w oryginalnym opakowaniu z apteki wraz z ulotką.
Bezpieczeństwo
Dubaj jest jednym z najbezpieczniejszych miast świata. Jak zawsze i wszędzie wskazane jest zachowanie zdrowego rozsądku (np. wracając z imprezy nie wsiadamy do samochodu pełnego nieznajomych… no chyba, że to autobus). W Dubaju jest bezpiecznie. Bardzo. Jak bardzo, można przekonać się zaglądając do statystyk na stronie Biura ds. Narkotyków i Przestępczości przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. W skrócie – łatwiej stracić portfel w wyniku kradzieży w Szwajcarii niż w Dubaju. Nie znaczy to jednak, że nie można i tutaj wpaść w tarapaty. Aby uniknąć problemów interpersonalnych oraz tych z policją należy pamiętać o paru podstawowych zasadach:
Ubiór:
Tutaj przypomnę tylko o złotej zasadzie: w miejscach publicznych zasłaniamy ramiona i kolana. I oczywiście wszystko co jest pomiędzy, wliczając w to biust, brzuch, pępek i pośladki (w całości!); niby oczywista oczywistość, ale zdziwilibyście się ilu osobom przyjeżdżających do Dubaju nie przychodzi to do głowy. Na plaży możemy śmiało nosić bikini.
W miejscach publicznych (centrach handlowych, supermarketach, kinach, na ulicy, w samochodzie w ruchu ulicznym, urzędach, biurach, częściach publicznych w hotelach, itp.) należy osłaniać ramiona (same ramiona, nie koniecznie do łokcia albo za) oraz brzuch. Pępek również chowamy, razem z naszym idealnie wyrzeźbionym sześciopakiem.
Na plaży obowiązuje bikini dwu lub jednoczęściowe. Nie ma opalania topless. Na plaży nie zalecane są również stringi. Panowie powinni mieć stroje kąpielowe w postaci szortów, a nie majtkowatych slipek.
Bielizna nie powinna wystawać lub prześwitywać spod ubrań.
Panowie nie mogą paradować topless w miejscach publicznych. Szorty plażowe powinni nosić na plaży, nie poza nią.
Planując wypad do centrum handlowego lub innego miejsca publicznego po wizycie na plaży lub basenie, należy albo dobrze wyschnąć albo mieć całkiem suche ubranie na zmianę. Założenie koszulki i spodni albo sukienki na mokry strój nada nam mało elegancki wygląd miss mokrego podkoszulka z odciśniętymi wszelkimi wypukłościami.
Proszę pamiętać, że na zwiedzanie Meczetu w Abu Dhabi (ostatni dzień wycieczki) obowiązuje odpowiedni strój.
Dla dziewczyn i pań: Luźne spodnie lub spódnice zakrywające kostki, nie prześwitujące, nie obcisłe, bez rozcięć, dziurek, koronek itp. Koszula lub bluza z rękawami po nadgarstki, nie prześwitująca, nie obcisła, bez rozcięć, dziurek, koronek itp. Buty mogą być pełne lub klamki, sandały itp. U kobiet obowiązuje nakrycie głowy. Może to być luźna chusta lub też kaptur.
Dla chłopaków, mężczyzn: spodnie lub spodenki nie krótsze niż do kolan, koszulka z dłuższymi rękawami (nie na ramiączka). Buty mogą być pełne lub klamki, sandały itp.
Na żadnych z ubrań nie może żadnych obrazków religijnych, znaków obrażających uczucia religijne a szczególnie nie może być napisów zarówno w języku polskim, angielskim lub innym prócz loga firmy.
Osoby, które nie dostosują się do powyższych zaleceń dotyczących zasad stroju na wejście do Meczetu w Abu Dhabi będą musiały kupić abaję (sukienka z kapturem) za około 50 AED (60 zł).
„Uniwersalne” gesty i przekleństwa:
Jeśli wypożyczymy samochód, po kilku przejechanych kilometrach może najść nas ochota na tłumaczenie pozostałym kierowcom zasad ruchu drogowego przy użyciu środkowego palca. Bardzo zły pomysł. W Dubaju za obrazę werbalną lub użycie jednego z uniwersalnych niecenzuralnych gestów wobec drugiej osoby (gest środkowego palca) grozi kara więzienia. Buzia na kłódkę i rączki do kieszeni to najlepsze, co możemy zrobić w chwili zdenerwowania.
Publiczna krytyka czy obmawianie może być również srogo ukarane. Ale bez obaw, jeżeli ktoś będzie chciał mi się na coś poskarżyć lub skrytykować to przyjmuję każde opinie. I na pewno nie pobiegnę na najbliższy komisariat policji, aby się na naszych klientów poskarżyć, że ktoś mnie pomawia czy obmawia J bez mojego udziału.
Zdjęcia
Nie rób zdjęć tubylcom bez ich wyraźniej zgody. Nie rób też zdjęć z ukrycia – nigdy nie wiesz, kto akurat przygląda się temu, co robisz. Nie rób zdjęć obiektom rządowym i militarnym, ani prywatnym willom. Generalnie, w lokalnej kulturze bardzo dużą wagę przykłada się do zachowania prywatności, zwłaszcza prywatności kobiet. Jest to sprawa indywidualna, dlatego tak długo, jak nie mamy zgody od każdej osoby, którą chcielibyśmy sfotografować – nie fotografujemy. Nawet jeśli dwie lokalne panie stoją obok siebie, jedna może nie mieć nic przeciwko fotografiom, a druga – zawołać męża, ochronę lub policję.
Pogoda
W Dubaju w styczniu temperatury w czasie pobytu grupy prognozowane są w dzień od 20 do 25 stopni C a w nocy od 15 do 20 stopni C Wilgotność około 15 %.
Co zabrać do Dubaju?
Szal. Lekki, zmieści się w każdej torebce, dobrze też wygląda zakręcony na pasku torby lub plecaka. W razie nieprzewidzianego przystanku w miejscu publicznym, można się nim owinąć, zakrywając ramiona. Jest niezastąpiony podczas wizyt w centrach handlowych lub niektórych kawiarniach, gdzie klimatyzacja ustawiona jest pod kątem misiów polarnych.
Rybaczki. Kolanka grzejemy, łydeczki chłodzimy.
Bolerko / kardigan. Ogrzeje nas w klimie i osłoni ramiona.
Leginsy. Gdyby się okazało, że nasza ulubiona sukienka jest o parę centymetrów za krótka. Zazwyczaj lżejsze niż spodnie, idealnie sprawdzają się w połączeniu z tuniką.
Co nas może spotkać, jeśli nie zastosujemy się do lokalnych zasad ubioru?
Może nas np. zaczepić ktoś z lokalnych mieszkańców lub policja (w miejscach publicznych w tym w centrach handlowych jest bardzo dużo policjantów ubranych po cywilnemu) z sugestią, byśmy coś na siebie założyli. Będzie to upomnienie uprzejme, lecz stanowcze i bardzo, bardzo odradzam wykłócanie się o swoje racje. Racje, których, wg mnie turysta nie przestrzegający zasad ubioru po prostu nie ma (nikt nie karze nosić nam kombinezonów, a zakrycie ramion i kolan w miejscu gdzie wszędzie jest klimatyzacja to nawet przejaw zdrowego rozsądku). W takiej sytuacji najlepiej przeprosić i albo wrócić do hotelu żeby się przebrać, albo wstąpić do najbliższego sklepu i kupić szal lub cienką sukienkę.
W internecie oraz różnych dziwnych książkach o Dubaju, można przeczytać wiele nieprawdziwych informacji, które nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wiele osób, które latają z nami do Emiratów Arabskich a szczególnie do Dubaju jest bardzo miło zaskoczonych kulturą, tolerancją oraz wolnością obyczajów (oczywiście ze zdrowym rozsądkiem). I taki Dubaj chcemy Wam pokazać podczas wycieczki, która rozpocznie się już za kilka dni.
Jeżeli doczytaliście do tego momentu, BRAWOOO !!! – to znaczy, że wiecie już prawie wszystko. A jak macie jeszcze jakieś wątpliwości lub obawy, to wszystkie one zostaną rozwiane podczas naszej wspólnej wycieczki, podczas której zaopiekujemy się Wami najlepiej jak tylko potrafimy.
Do zobaczenia w piątek
Pozdrawiam Piotr Toczek
ORGANIZATOR WYCIECZKI:
Biuro Turystyki Master Tur Kraków
Informacje ws wycieczki Piotr Toczek +48 517 499 933
www.mastertur.eu mail: biuro@mastertur.eu
Wpis do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Z/53/2010
Gwarancja ubezpieczeniowa UNIQA S.A.
BRAK WOLNYCH MIEJSC W TERMINIE 20-26.01.2023
ZAPRASZAMY NA WYJAZD OD 2-9.02.2023