Dubaj, Abu Dhabi od 11 do 18 listopada 2022

Dubaj, Abu Dhabi od 11 do 18 listopada 2022

Zapraszamy na wypoczynek i na zwiedzanie jednego z najbardziej fascynujących krajów i miast świata. Masz dość zimnych i pochmurnych  dni? Zabierzemy Cię do miejsc gdzie słońce świeci 365 dni, a piękne i piaszczyste plaże Zatoki Perskiej są dostępne cały rok dla każdego. Perła Półwyspu Arabskiego, miasta wielu kontrastów oraz wielu rekordów Guinnesa.

Największe i najdroższe budowle świata z najciekawszymi rozwiązaniami architektonicznymi. Wielokulturowe metropolie, w których nowoczesność spotyka się z przepychem i bogactwem krainy szejków. Najbezpieczniejsze miasta na świecie, w których wiele rzeczy pozytywnie Cię zaskoczy i zafascynuje… Zapraszamy do Emiratów Arabskich.


Dzień 1, piątek 11.11 PODRÓŻ
Spotkanie na lotnisku Kraków Balice o godz. 6.55. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot Wizzair z Krakowa o godz. 8.55 do Abu Dhabi  (czas lotu ok. 5h30’ ) Przylot o godz. 17.25 czasu lokalnego ZEA na lotnisko Abu Dhabi. Transfer autokarem z lotniska do hoteluw Dubaju (ok. 2 godz.) . Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. Hotel 4* Atana (lub podobny w takim samym standardzie)

 

Dzień 2, sobota 12.11  DUBAJ PLAŻOWANIE
Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Obiad w okolicznych restauracjach (indywidualnie). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, niedziela 13.11  DUBAJ ZWIEDZANIE
Po śniadaniu przejedziemy autokarem na całodniowe zwiedzanie Dubaju z lokalnym przewodnikiem  w języku polskim, które rozpoczniemy od punktu widokowego na plaży przy słynnym z oryginalnej architektury hotelu w kształcie żagla – Burj Al Arab (wysokość 321 metrów).
Następnie wizyta w Souk Madinat Jumeirah zbudowanym w stylu tradycyjnego arabskiego bazaru. Czas wolny na zdjęcia w malowniczej scenerii kanałów i hotelu Burj Al Arab oraz budowli w arabskim stylu.  Następnie przejedziemy na Półwysep Sindagha, gdzie rezydowała rodzina Maktumów, zanim Dubaj rozrósł się do rangi metropolii. Spacer po najstarszej dzielnicy handlowej Dubaju Bastakiya. Tradycyjną taksówką wodną abrą przeprawimy się przez kanał Dubai Creek na najbardziej znany w mieście targ przypraw – Spice Souk, zajrzymy także na pobliski rynek z wyrobami złotniczymi – Gold Souk. Wizyta w centrum handlowym Mall of the Emirates, gdzie zobaczymy słynny i jedyny na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski.  Przerwa na obiad (opcjonalnie, płatny dodatkowo). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4, poniedziałek 14.11  PLAŻOWANIE
Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Obiad w okolicznych restauracjach (indywidualnie). 14.00 Obiad w hotelu. Dla chętnych Safari samochodami terenowymi na pustyni od około godziny 15.00. Wieczór w wiosce beduińskiej (pokazy tańców, połykacz ognia oraz kolacja w formie bufetu).  Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 5, wtorek 15.11   DUBAJ ZWIEDZANIE
Po śniadaniu udamy się do Downtown Dubai – malowniczej galerii wybudowanej w stylu arabskim. Widok na największy wieżowiec świata Burj Khalifa. Następnie przejedziemy na pierwszą na świecie sztuczną wyspę – palmę Jumeirah z najdroższym hotelem Atlantis. Czas wolny na punkcie widokowym The Pointe. Przejazd do Mariny – dzielnicy najwyższych w świecie apartamentowców i wielu restauracji z całego świata. Czas wolny. Dla chętnych rejs ekskluzywnym jachtem po Marinie oraz po nabrzeżu Zatoki Perskiej.  Zachód słońca (rejs około 3 godziny). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6, środa 16.11  DUBAJ ZWIEDZANIE
Po śniadaniu przejazd do największego ogrodu świata – Miracle Garden, magicznego, pełnego różnych kompozycji kwiatowych. Ponad 72 tysiące metrów kwadratowych ogrodu, w którym znajduje się 45 milionów rodzajów kwiatów pochodzących z całego świata. Nie jest to zwykły ogród, każdy kwiat i każda roślina tworzą swego rodzaju dzieła sztuki, rzeźby kwiatowe – postacie z bajek Disneya, słynne budowle, pawie, serca, kwiatowe dywany, wszystko kolorowe i pachnące. Następnie przejedziemy do jednej z największych galerii handlowych świata Dubai Mall. Czas wolny na zakupy i posiłek (indywidualnie). Następnie wjazd na słynny wieżowiec Burj Khalifa. Panorama Dubaju (360 stopni) z najwyższego budynku świata 829 metrów.  Na taras widokowy dla turystów usytuowany na 124 piętrze (452 metry, najwyżej na świecie) wjedziemy najszybszą windą w ciągu 1 minuty.  Czas wolny. Po zmroku przy najwyższej budowli świata Burj Khalifa będziemy podziwiać niesamowite widowisko tańczących fontann w rytm muzyki. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7, czwartek 17.11  PLAŻOWANIE
Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Dla chętnych (indywidualnie) przejazd metrem do największej galerii w Dubaju –  Dubai Mall. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych. Nocleg.

 

Dzień 8, piątek 18.11   ABU DHABI ZWIEDZANIE, POWRÓT
(wyjazd do Abu Dhabi na podstawie testu PCR wykonanego w Dubaju lub laboratorium mobilnym w hotelu. Zasady wjazdu do Abu Dhabi mogą ulec zmianie w dniu wycieczki grupy)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi (przejazd ok. 1,5 godziny). Zwiedzanie Meczetu Sheikha Zayeda  – architektonicznego dzieła sztuki i jednego z najpiękniejszych meczetów na świecie, zbudowanego z białego marmuru, mogącego pomieścić ok. 40 tysięcy wiernych (na zwiedzanie obowiązuje odpowiedni strój). Następnie przejazd przez dzielnicę Al Bateen, gdzie znajdują się pałace rodziny rządzącej Abu Dhabi. Emirates Palace – jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie, zbudowany na wzór pałacu arabskiego. Następnie Heritage Village – wioska dziedzictwa kulturowego. Wizyta na ogromnej wyspie Saadiyat, na której powstało muzeum Louvre (na wzór paryskiego muzeum) i Guggenheima. Przejazd na wyspę Yas, gdzie mieści się tor Formuły 1 i pierwszy na świecie park Ferrari z licznymi atrakcjami. Wieczorem transfer autokarem na lotnisko w Abu Dhabi.  Wylot o godzinie 20.20 czasu lokalnego ZEA (czas lotu ok. 6h00’ ). Przylot  do Katowic o godz. 23.20. Transfer autokarem do Krakowa. Zakończenie wycieczki.

 

Uwaga. Godziny lotów uzależnione są od siatki połączeń samolotów rejsowych Wizzair i  mogą ulec zmianie. 

Cena wycieczki 3 590 zł  + 350 $ (dolarów USA, płatne w hotelu w Dubaju)

Świadczenia zawarte w cenie:

 • bilet lotniczy samolotem rejsowym Wizzair. W cenie biletu bagaż rejestrowany (nadania) do 20 kg oraz bagażem kabinowy plecak lub torebka;
 • 7 noclegów w komfortowym hotelu 4* Atana lub Ramee Rose Dubaj (w pokojach 2 i 3 os. z łazienkami, TV i klimatyzacją) w centrum Dubaju w dzielnicy Al Barsha, 10 min od stacji metra lub hotel min 4* w podobnym standardzie w centrum Dubaju;
 • 7 śniadań w hotelu w formie bufetu;
 • 7 obiadokolacji w formie bufetu w hotelu;
 • 3 wycieczki po Dubaju oraz 1 do Abu Dhabi z przewodnikiem;
 • bilety wstępu podczas zwiedzania: Muzeum Dubaju, Burj Khalifa (124 piętro), Miracle Garden, rejs łodzią Abra w starym Dubaju, wejście dla grupy do meczetu Sheikha Zayeda w Abu Dhabi;
 • bilety na komunikację miejską w trakcie wycieczek i przejazdów programowych, w tym przejazdy na plażę;
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko;
 • taksa klimatyczna i podatek miejski turystyczny w hotelu;
 • ubezpieczenie turystyczne KL 40 000 €, NNW 4 000 € i bagaż 400 €;
 • podatek – ubezpieczenie TFG

Uwaga !!!
W dniach wolnych od zwiedzania organizowane będą atrakcje (dodatkowo płatne):

– Safari na pustyni samochodami terenowymi (około 60 $* )
– 3 godzinny rejs jachtem po Marinie i Zatoce Perskiej przy nabrzeżu Dubaju (około 40 $* )
*cena uzależniona od ilości chętnych osób na dany fakultet

Uwaga

Podczas podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich niezbędny jest paszport ważny co najmniej 6  miesięcy od daty powrotu.

Walutą obowiązującą w ZEA jest Dirham  1 AED = 1,20 zł. Aby wymienić pieniądze na lokalną walutę najlepiej zabrać ze sobą $ dolary amerykańskie. Waluta Euro lub Funty brytyjskie mają niekorzystne przeliczniki. Czas lokalny obowiązujący w ZEA w stosunku do Polski to + 3 godziny.

Szczegóły dotyczące wielu atrakcji w Dubaju na stronie www.visitdubai.com (wybór polskiej wersji językowej).

ORGANIZATOR WYCIECZKI:

Biuro Turystyki Master Tur Kraków

www.mastertur.eu   mail: biuro@mastertur.eu   tel. 517 499 933

Wpis do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników  Z/53/2010
Gwarancja ubezpieczeniowa UNIQA S.A. nr 1372535241