Dubaj 13.02 – 20.02.2018

Dubaj 13.02 – 20.02.2018

         Poczuj lato w środku zimy łącząc wypoczynek ze zwiedzaniem jednego z najbardziej fascynujących miast świata. Masz dość zimowych, mroźnych, pochmurnych dni ? Zapraszamy Cię do miejsca gdzie słońce świeci 365 dni, a piękne i piaszczyste plaże Zatoki Perskiej są dostępne cały rok dla każdego. Perła Półwyspu Arabskiego, miasto wielu kontrastów oraz wielu rekordów Guinnesa. Największe i najdroższe budowle świata z najciekawszymi rozwiązaniami architektonicznymi. Wielokulturowa metropolia w której nowoczesność spotyka się z przepychem i bogactwem krainy szejków. Najbezpieczniejsze miasto na świecie w którym wiele rzeczy pozytywnie Cię zaskoczy i zafascynuje…

Zapraszamy do Dubaju.

02

PODRÓŻ

Spotkanie na lotnisku Katowice – Pyrzowice o godz. 10.00. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot Wizzair z Katowic o godz. 12.20 do Dubaju (czas lotu ok. 5h30’).  Przylot do Dubaju o godz. 21.00 czasu lokalnego ZEA na lotnisko Al Maktoum International Airport DWC (najtańsza opcja lotu).

Dodatkowa opcja lotu:

  • Spotkanie na lotnisku Budapeszt im Ferenca Liszta o godz. 10.00. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot z Budapesztu o godz. 12:55  do Dubaju. (czas lotu ok. 5h30’).Przylot do Dubaju o godz. 21:20 czasu lokalnego ZEA na lotnisko Al Maktoum International Airport DWC.

Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

 

DUBAJ

Codziennie śniadanie w hotelu. Przejazd na plażę i całodniowe plażowanie z widokiem na najdroższy hotel świata 7* Burj Al-Arab, słynny żagiel (plaża miejska bezpłatna).

04

Podczas pobytu dla chętnych organizujemy ciekawe wycieczki fakultatywne:

całodniowe zwiedzanie Dubaju z lokalnym przewodnikiem w języku polskim rozpoczniemy od Półwyspu Sindagha, na którym rezydowała rodzina Maktumów, zanim Dubaj rozrósł się do rangi metropolii. Spacer po najstarszej dzielnicy handlowej Dubaju Bastakiya, Muzeum Dubaju – przedstawiające poglądową lekcję historii Dubaju w “pigułce”. Tradycyjną taksówką wodną abrą przeprawimy się przez kanał Dubai Creek na najbardziej znany w mieście targ przypraw – Spice Souk, zajrzymy także na pobliski rynek z wyrobami złotniczymi – Gold Souk. Następnie przejedziemy na pierwszą na świecie sztuczną wyspę – palmę Jumeirah z najdroższym hotelem Atlantis oraz spacer po bajkowej rafie koralowej wewnątrz akwarium Lost Chaber. Na chwilę relaksu i odpoczynku udamy się do Mariny – dzielnicy najwyższych w świecie apartamentowców i wielu restauracji z całego świata. Dalej odwiedzimy centrum handlowe Mall of the Emirates, gdzie zobaczymy słynny i jedyny na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski. Wieczorem przy najwyższej budowli świata Burj Khalifa będziemy podziwiać niesamowite widowisko tańczących fontann w rytm muzyki.

Dubai Miracle Gardens (czynne w lutym i marcu), w których znajdują się niezwykłe kompozycje kwiatowe i kształty m.in.: znanych budynków, zwierząt i roślinnych wzorów (ogrody trafiły do księgi rekordów Guinessa).

Burj Khalifa zachód słońca i panorama Dubaju (360 stopni) z najwyższego budynku świata 829 metrów na którego taras widokowy usytuowany na 124 piętrze (najwyżej na świecie) wjedziemy najszybszą windą w ciągu 1 minuty.

zakupy w największych galeriach handlowych na świecie Dubai Mall oraz Mall of the Emirates oraz największym targu złota Gold Souk

całodniowa wycieczka do Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przejazd po śniadaniu z Dubaju do Abu Dhabi (ok. 1,5 godziny). Zwiedzanie Sheikh Zayed Grand Mosque  –  architektoniczne dzieło sztuki i jeden z najpiękniejszych meczetów na świecie, zbudowany z białego marmuru, mogący pomieścić ok. 40 tysięcy wiernych (na zwiedzanie obowiązuje odpowiedni strój). Następnie przejazd przez dzielnicę Al Bateen, gdzie znajdują się pałace rodziny rządzącej Abu Dhabi. Emirates Palace – jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie zbudowany na wzór pałacu arabskiego. W hotelowej kawiarni serwowana jest kawa i desery z opiłkami 24-karatowego złota. Następnie Heritage Village – wioska dziedzictwa kulturowego. Przejazd na wyspę Saadiyat, gdzie budowane jest Muzeum Louvre Abu Dhabi. Przystanek przy hotelu Viceroy, który znajduje się na torze F1 Yas Marina Circuit. Ferrari World – park rozrywki o tematyce Ferrari.

– pozostałe atrakcje:

– pustynne Jeep Safari;
– lot helikopterem nad Dubajem;
– wynajem Ferrari lub Lamborghini – przejażdżka po Dubaju;
– Sky Tea – poczęstunek na 27 piętrze w najdroższym hotelu świata 7-gwiazdkowym Burj Al Arab

03

PODRÓŻ

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie z pokoi do godz. 12.00. Możliwość pozostawienia bagaży w depozycie hotelowym. Czas wolny (plażowanie, zakupy do około godziny 18.00)

Transfer z hotelu na lotnisko Al Maktoum International Airport DWC. Wylot z Dubaju o godz. 21.35 czasu lokalnego ZEA (czas lotu ok. 5h30’ ). Przylot Wizzair do Katowic – Pyrzowic o godz. 0:55 (po północy).  Lub opcja powrotu do Budapesztu, wylot z Dubaju o godz. 21:55 czasu lokalnego. Przylot do Budapesztu – Lotnisko im. Ferenca Liszta o godz. 01:10 (po północy).  Zakończenie wycieczki.

06

Cena:

termin 13-20.02.2018 – 1 990 zł + bilet lotniczy Wizzair od 980 zł* Katowice lub Budapeszt 

* Ograniczona ilość miejsc  w/w cenie. Cena biletu lotniczego uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie rejsowym Wizzair w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwilę zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.
08

Świadczenia zawarte w cenie:

– bilet lotniczy Wizzair na trasie Katowice – Dubaj – Katowice
– 7 noclegów w luksusowym hotelu 4* Sea View Hotel Dubai City Hotel  w centrum Dubaju w dzielnicy Al Raffa (pokoje 2 osobowe + dostawka dla dziecka do lat 4 gratis, do lat 12 połowa stawki hotelowej);
– 7 śniadań w hotelu w formie bufetu;
– transfer lotnisko – hotel – lotnisko;
– taksa klimatyczna i podatek miejski turystyczny w hotelu;
– ubezpieczenie turystyczne KL i NNW;
– podatek – ubezpieczenie TFG

 

Hotel 4* Sea View Hotel Dubai City Hotel  http://khamashospitality.com/seaview/en

01

Cena nie zawiera:

– obiadokolacji (płatnych dodatkowo w hotelu lub w sprawdzonych restauracjach na mieście);
– całodniowej wycieczki objazdowej w Dubaju (autokarem lub busem) z przewodnikiem lokalnym w języku polskim – zwiedzanie Dubaju (60 $ przy grupie min. 15 osób);
– całodniowej wycieczki do Abu Dhabi (autokarem lub busem) z przewodnikiem lokalnym w języku polskim (80 $ przy grupie min. 15 osób);
– biletów wstępu na zwiedzanie wg wybranego programu (60 $);
– biletów na komunikację miejską w czasie wolnym;

bez-tytulu

Uwaga

Podczas podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich niezbędny jest paszport ważny

co najmniej 6 miesięcy;

Walutą obowiązującą w ZEA jest Dirham 1 AED = 1,25 zł. Aby wymienić pieniądze na lokalną walutę najlepiej zabrać ze sobą $ dolary amerykańskie. Waluta Euro lub Funty brytyjskie mają niekorzystne przeliczniki.

Czas lokalny obowiązujący w ZEA w stosunku do Polski to + 3 godziny.

Szczegóły dotyczące wielu atrakcji w Dubaju na stronie www.visitdubai.com (wybór polskiej wersji językowej).

Informacje dotyczące wyjazdu: 517 499 933