Dubaj

Dubaj

DUBAJ, ABU DHABI


Dzień 1, WYLOT
Spotkanie na lotnisku Katowice Pyrzowice. Odprawa biletowo – bagażowa.
Wylot samolotem rejsowym Wizzair o godz. 12.50 do Dubaju (czas lotu ok. 5h30’ ) Przylot do Dubaju o godz. 21.15 czasu lokalnego ZEA na lotnisko Al Maktoum International Airport DWC. Transfer z lotniska do hotelu. Obiadokolacja w hotelu. Zakwaterowanie i nocleg. Hotel 4* Ramee Rose Hotel Dubai  w dzielnicy Al Barsha.

Dzień 2, DUBAJ ZWIEDZANIE
Po śniadaniu przejazd autokarem na całodniowe zwiedzanie Dubaju
z lokalnym przewodni1kiem w języku polskim, które rozpoczniemy od punktu widokowego na plaży przy słynnym z oryginalnej architektury hotelu w kształcie żagla – Burj Al Arab (321 m), Następnie wizyta w Souk Madinat Jumeirah zbudowanym w stylu tradycyjnego arabskiego bazaru. Czas wolnym na zdjęcia w malowniczej scenerii kanałów, hotelu Burj Al Arab oraz budowli w arabskim stylu.  Następnie przejedziemy na Półwysep Sindagha, gdzie rezydowała rodzina Maktumów, zanim Dubaj rozrósł się do rangi metropolii. Muzeum Dubaju –  przedstawiające  poglądową lekcję historii Dubaju w “pigułce”. Tradycyjną taksówką wodną abrą przeprawimy się przez kanał Dubai Creek na najbardziej znany w mieście targ przypraw – Spice Souk, zajrzymy także na pobliski rynek z wyrobami złotniczymi – Gold Souk. Następnie przejedziemy na pierwszą na świecie sztuczną wyspę – palmę Jumeirah z najdroższym hotelem Atlantis. Przystanek na zdjęcia z widokiem na hotel Atlantis.  Wizyta w centrum handlowym Mall of the Emirates, gdzie zobaczymy słynny i jedyny na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski. Przerwa na posiłek (indywidualnie). Przejazd przez Dubaj Marinę. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, DUBAJ PLAŻOWANIE 
Po śniadaniu udamy się na słynną plażę w Dubaju Marina Beach. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Obiad w okolicznych restauracjach (indywidualnie). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, DUBAJ ZWIEDZANIE
Po śniadaniu udamy się do największego ogrodu z kwiatami na świecie – Miracle Garden, magicznego, pełnego różnych kompozycji kwiatowych. Ponad 72 tysiące metrów kwadratowych ogrodu, w którym znajduje się 45 milionów rodzajów kwiatów pochodzących z całego świata. Każdy kwiat i każda roślina tworzą swego rodzaju dzieła sztuki, rzeźby kwiatowe– postacie z bajek Disneya, słynne budowle, pawie serca, kwiatowe dywany, wszystko kolorowe i pachnące. Następnie udamy się do Dubai Mall – największego centrum handlowego na świecie, położonego przy najwyższym budynku świata, Burj Khalifa. Przerwa na posiłek (indywidualnie). Wjazd na Burj Khalifa. Panorama Dubaju (360 stopni) z najwyższego budynku świata 829 metrów na którego taras widokowy usytuowany na 124 piętrze (najwyżej na świecie) wjedziemy najszybszą windą w ciągu 1 minuty.  Wieczorem przy najwyższej budowli świata Burj Khalifa będziemy podziwiać niesamowite widowisko tańczących  fontann w rytm muzyki. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, DUBAJ PLAŻOWANIE  Po śniadaniu udamy się na słynną plażę w Dubaju Marina Beach. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Obiad w okolicznych restauracjach (indywidualnie). Obiadokolacja w hotelu. Wieczorem przejazd do Dubaj Mariny. Podziwianie pięknej panoramy Dubaju nocą. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 6, ABU DHABI, POWRÓT Po śniadaniu spakowanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie udamy się do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi (przejazd ok. 1,5 godziny). Zwiedzanie Meczetu Sheikh Zayed Grand Mosque – architektonicznego dzieło sztuki i jednego z najpiękniejszych meczetów na świecie, zbudowanego z białego marmuru, mogącego pomieścić ok. 40 tysięcy wiernych (na zwiedzanie obowiązuje odpowiedni strój). Następnie przejazd przez dzielnicę
Al Bateen, gdzie znajdują się pałace rodziny rządzącej Abu Dhabi. Emirates Palace – jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie zbudowany na wzór pałacu arabskiego. Następnie Heritage Village – wioska dziedzictwa kulturowego. Wizyta na ogromnej wyspie Saadiyat, na której powstało muzeum Louvre (na wzór paryskiego muzeum) i Guggenheima. Przejazd na wyspę Yas, gdzie mieści się tor Formuły 1 i pierwszy na świecie park Ferrari z licznymi atrakcjami. Przerwa na posiłek (indywidualnie).
Przejazd na lotnisko Al Maktoum International Airport DWC ok. godz. 19 ej. Wylot samolotem rejsowym Wizzair z Dubaju o godzinie 22.000 czasu lokalnego ZEA (czas lotu ok. 6h05’ ). Przylot do Katowic o godz. 00.30. Transfer autokarem. Zakończenie wycieczki.

Cena: od 2 490 zł + 180 $ (dolarów USA) * (*Cena uzależniona jest od dostępności miejsc i kwoty za bilet w samolocie rejsowym)

Świadczenia zawarte w cenie:
– bilet lotniczy Wizzair na trasie. W cenie biletu jeden bagaż kabinowy o wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg oraz plecak / torebka;
– 5 noclegów w komfortowym hotelu 4* Ramee Rose Hotel Dubai (w pokojach 2 i 3 os. z łazienkami, TV i klimatyzacją) w ekskluzywnej dzielnicy Dubaju Al Barsha, 10 min od stacji metra lub hotel w podobnym standardzie w centrum Dubaju;
– 5 śniadań w hotelu w formie bufetu;
– 5 obiadokolacji w formie bufetu w hotelu;
– 2 wycieczki autokarem z lokalnym przewodnikiem Dubaj i Abu Dhabi i zestawami słuchawkowymi Tour Guide System;
– bilety wstępu podczas zwiedzania (Muzeum Dubaju, rejs Abrą, Burj Khalifa 124 piętro, ogród kwiatów Miracle Garden);
– bilety na komunikację miejską w trakcie wycieczek i przejazdów programowych w tym przejazdy na plażę;
– transfer w Dubaju lotnisko – hotel – lotnisko;
– taksa klimatyczna i podatek miejski turystyczny w hotelu;
– ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagaż w Towarzystwie Ubezpieczeniowym AXA;
– podatek VAT i ubezpieczenie TFG

W dniach wolnych od zwiedzania organizowane będą dodatkowe atrakcje (płatne indywidualnie):

· safari na pustyni samochodami terenowymi z programem artystycznym w oazie na pustyni – 65 $*   *cena uzależniona od ilości chętnych

· rejs jachtem po Marinie i Zatoce Perskiej przy nabrzeżu Dubaju (od 25 $* do 50 $*)   *cena uzależniona od ilości chętnych