GRECJA

GRECJA

wypoczynek i zwiedzanie

PELOPONEZ (Półwysep Peloponeski) – półwysep i kraina historyczna w Grecji. Stanowi najdalej na południe wysuniętą część Półwyspu Bałkańskiego i kontynentalnej Grecji. Znajduje się między Morzem Jońskim a Egejskim. Połączony jest z lądem Przesmykiem Korynckim przeciętym Kanałem Korynckim. Od północy Peloponez ograniczony jest Zatoką Koryncką i Patraską. Peloponez to idealny kierunek dla osób lubiących zwiedzanie. Tutaj znajdziemy najsłynniejsze zabytki archeologiczne Grecji: Olimpię, Mykeny, Epidauros, Korynt czy Mistrę. Żaden inny rejon Grecji nie jest ponadto tak zróżnicowany krajobrazowo. Peloponez to teren porośnięty roślinnością śródziemnomorską, słynący z uprawy oliwek, winorośli i owoców cytrusowych. Są tu przepiękne piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą, dzikie góry, głębokie wąwozy i malownicze doliny.

TOLO to dziś jeden z popularniejszych kurortów turystycznych, o prawdziwie magicznej atmosferze. Położony w zatoce argolidzkiej z piaszczystą plażą i krystaliczną wodą, otoczony nadbrzeżnymi tawernami oferującymi smaki wyśmienitej kuchni greckiej. Piękne górzyste krajobrazy, bliskość ciekawych i antycznych zabytków przyciąga latem mnóstwo turystów, witanych z tradycyjna grecka gościnnością. W samym miasteczku Tolo znajdziecie wszystko to czego potrzebujecie, aby przeżycia niezapomnianych wakacji: restauracje, kawiarnie oraz bary, aby również wieczorem spędzać miło czas.

PROGRAM WYCIECZKI
Dzień 1, WYJAZD Wylot z Polski wg rozkładu lotów rejsowych Kraków, Katowice, Warszawa
Przejazd autokarem do hotelu w turystycznej nadmorskiej miejscowości Tolo na półwyspie Peloponez (trasa około 170 km). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Hotel 3* Soleil w Tolo na Peloponez (60 m od morza) www.hotelsoleil.gr

Dzień 2 – 7, PLAŻOWANIE, ZWIEDZANIE
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek i plażowanie na piaszczystej plaży Morza Egejskiego. Wieczorem obiadokolacja w hotelu.

ZWIEDZANIE PODCZAS POBYTU W TOLO (w cenie wycieczki)
TOLO-TOUR – popołudniowa wycieczka piesza zwiedzanie malowniczej miejscowości wypoczynkowej. W trakcie wyprawy zobaczymy przepiękny, malowniczy kościół Agia Kyriaki zbudowany w pięknym miejscu na wzgórzu, skąd rozpościera się wspaniały , zapierający dech w piersiach widok, na zatokę argolicką.

NAFPLIO – popołudniowa wycieczka do pierwszej stolicy odrodzonej Grecji ze wspaniałymi weneckimi fortyfikacjami. Zobaczymy mury obronne, twierdza Palamidi, piękne Stare Miasto o tarasowej zabudowie, park w środku miasta ze starym dworcem i lokomotywą, fort Bourtzi po środku zatoki i nadmorski bulwar prowadzący do plaży. Dla chętnych sprawdzian sił, 899 schodów do fortu Palamedesa skąd roztacza się wspaniały widok na miasto z meczetami oraz zatokę argosarońską. Następnie zwiedzimy klasztor AG MONI- jeden z najstarszych klasztorów prawosławnych, ukryty we wzgórzach Argolidy każdego dnia na kilka godzin otwiera swoje bramy. Klasztor Agia Moni został założony w XI w n.e uważany jest za jeden z najstarszych. Zwiedzimy cerkiew, która zachwyca swoja bryłą architektoniczną. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE DODATKOWO PŁATNE

REJS NA WYSPY ZATOKI SAROŃSKIEJ: HYDRA I SPETSES
Najciekawsze z wysp archipelagu. Nie ma na nich ruchu kołowego. Cały transport odbywa się na grzbiecie osiołków lub konno. Przykład kamiennej architektury wyspiarskiej i niebywałego piękna. To ulubione miejsce Roberta Retforda, Lizy Minelli Spetses jest zdecydowanie inna – mimo, iż niewielka to bardzo kosmopolityczna: rodzina Hiltonow, Big czy właściciel znanej marki piwa Amstel upodobali sobie własnie ta wyspę na miejsce odpoczynku. Liczne zatoczki i lazurowe w nich morze przyprawiają o zawrót głowy.
Cena: rejs około 40 € (w zależności od ilości osób)

PELOPONEZ TOUR – EPIDAUROS, MYKENY I WINNICE W NEMEI
Epidauros – starożytne miasto położone na Peloponezie nad Zatoką Sarońską. Od VI w. p.n.e. do IV w. n.e. było ważnym ośrodkiem kultu Asklepiosa. Tu przybywali chorzy licząc na cudowne uzdrowienie. Znajduje się tu wiele pozostałości po antycznym mieście, jednak najważniejszym zabytkiem jest tu najlepiej zachowany grecki teatr. Wybudowany ok. 300 r. p.n.e. mógł pomieścić nawet 14 tysięcy widzów. Jego budowa zapewniała świetną akustykę. W miejscu tym odbywały się liczne zawody sportowo – dramatyczne.
Mykeny – kolebka naszej kultury. Miejsce to daje nam niebywałą okazję aby poznać historię rodu Atrydów, Agamemnona i Pięknej Heleny. Zwiedzimy grób Agamemnona, cytadelę mykeńska z murami cyklopimi oraz muzeum ze złotą maską władcy Myken.
Nemea – niegdyś miejsca Panhelleńskich Igrzysk Sportowych na równi ważnych z olimpijskimi.Dzisiaj jest to zagłębie winnic, w których powstaje najlepsze greckie wino czerwone. Będziemy mieli okazję na zwiedzenie piwnic winnicy, części produkcyjnej oraz skosztowanie 4 najlepszych win: czerwonych i białych.
Cena: wycieczka + bilety wstępów + degustacja wina 60 €

REJS PO ZATOCE ARGOLICKIEJ (1-2 godz.) 10 €

WIECZÓR GRECKI folklorystyczny wieczór grecki z muzyką i tradycyjnymi menu kuchni greckiej oraz z lokalnym winem 25 €

Dzień 8, ATENY, POWRÓT Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Aten. Po drodze przystanek przy Kanale Korynckim łączący Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Zwiedzanie stolicy Grecji rozpoczniemy od słynnego placu Syntagma, gdzie zobaczymy zmianę warty gwardzistów honorowych – Evzonów, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Następnie stadion Olimpijski Kalimarmaro. Przejazd koło słynnej Triady Ateńskiej, czyli Akademii, Uniwersytet Ateński i Biblioteka Narodowa. Następnie Akropol ze świątynią Ateny Partenon – perły architektury światowej. Świątynia Ateny Nike, Odeon Herodosa, Attyka, Świątynia Zeusa Olimpijskiego. Spacer po uroczych uliczkach najstarszej części miasta w dzielnicy Plaka. Czas wolny. Transfer autokarem na lotnisko w Atenach.

Wylot samolotem rejsowym do Polski wg rozkładu lotów Kraków, Katowice, Warszawa
Przylot do Polski. Zakończenie wycieczki.

Cena: 1 690 zł + 100 €

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki :

 • przelot samolotem rejsowym  (bilet +1 szt. bagażu podręcznego tj. torebka lub mały plecak + bagaż rejestrowany do 20 kg);
 • transfer autokarem z lotniska i na lotnisko w Grecji;
 • 7 noclegów w hotelu Soleil *** w Tolo www.hotelsoleil.gr ok. 60 metrów od piaszczystej plaży Morza Egejskiego (hotel wg kategoryzacji lokalnej greckiej). Pokoje 2 i 3 osobowych z łazienkami. Przed hotelem do dyspozycji Gości jest odkryty basen otoczony palmami. Obiekt oferuje zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach z balkonem i widokiem na morze i okolicę. Wszystkie pokoje w hotelu zapewniają bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu. W każdym z nich znajduje się zamontowany na ścianie telewizor i mała lodówka oraz suszarka do włosów. Codziennie rano w hotelu serwowane jest śniadanie w formie bufetu, które można zjeść w restauracji hotelowej lub na tarasie przy basenie. Klimatyzacja w cenie. Uwaga !!! Obecnie pokoje w hotelach w Grecji sprzątane są 1 raz podczas pobytu zgodnie z obowiązującymi w Grecji zasadami i normami sanitarnymi w związku z pandemią Covid-19;
 • posiłki: 7 śniadań w formie bufetu, 7 obiadokolacji: bufet sałatkowy (ciepły/zimny.) danie główne mięsne lub rybne, woda, deser owoc lub ciasto. Posiłki serwowane są z zachowaniem norm sanitarnych;
 • opieka rezydenta / pilota podczas całej wycieczki;
 • zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem Nafpio, Kanału Korynckiego i Aten (w/w zwiedzanie ujęte w podstawowych świadczeniach wycieczki);
 • zestawy słuchawkowe Tour Guide System podczas zwiedzania;
 • podatek turystyczny / taksa klimatyczna w hotelu;
 • ubezpieczenie turystyczne KL i NNW podczas wycieczki (z wyłączeniem chorób przewlekłych);
 • ubezpieczenie TFG, podatek VAT
 •  


Dodatkowo płatne :

 • wycieczki fakultatywne wg programu