GRECJA (samolot) 4 – 8.09.2019

GRECJA (samolot) 4 – 8.09.2019

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1, środa 4.09  WYJAZD
Wylot  Ryanair z Krakowa o godzinie 15.15 przylot do Aten o godzinie 18.35
Wylot Ryanair z Rzeszowa o godzinie 16.10 przylot do Aten o godzinie 19.40
Wylot Ryanair z Budapesztu o godzinie 19.10 przylot do Aten o godzinie 22.10
Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Hotel *** Dolphin Resort Conferense Calamos  www.dolphinhotel.gr

 

Dzień 2, czwartek 5.09 TERMOPILE, METEORY  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku północnym (trasa około 180 km). Wizyta w Termopilach to również okazja, by wzorem Leonidasa zregenerować swoje siły w gorących  źródłach siarkowych. Termopile kojarzą się przede wszystkim z wielką bitwą Spartan z Persami w 480 r. p.n.e. Następnie przejazd w kierunku Kalambaki (trasa około 160 km).  Zwiedzanie zespołu klasztornego Meteory (Metéora), który bez wątpienia jest jedną z największych atrakcji turystycznych Grecji wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. Meteory to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Wybudowane przed wiekami na niedostępnych skałach zachwycają swoim pięknem. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Pracownie ikon bizantyjskich, w której dowiedzieć się można, jak wytwarza się ikony – święte greckie obrazy. Przejazd do hotelu w Delfi (trasa około 250 km). Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Hotel *** Nidimos  https://www.nidimoshotel.gr


 

Dzień 3, piątek 6.09 DELFY, KANAŁ KORYNCKI, KORYNT, PELOPONEZ, Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Delfy (około 2 godziny). To prastare miasto i świątynia grecka u stóp Parnasu. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy Świątynię Apollona, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów – święte Źródło Kastalskie oraz Marmarię, czyli sanktuarium Ateny. Następnie przejazd na Peloponez (półwysep i kraina historyczna w Grecji, stanowi najdalej na południe wysuniętą część Półwyspu Bałkańskiego i kontynentalnej Grecji). Po drodze przystanek przy Kanale Korynckim łączący Morze Egejskie z Morzem Jońskim (trasa około 200 km). Zwiedzanie starożytnego Koryntu, miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Przejazd do hotelu w miejscowości nadmorskiej Tolo (trasa 90 km). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Hotel *** Tolo   http://www.hoteltolo.gr

 

Dzień 4, sobota 7.09 PLAŻOWANIE, EPIDAUROS, NAUPLION, MYKENY Po śniadaniu czas wolny i plażowanie do około godziny 12 ej. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Epidauros (ok. 2 godz.). Zwiedzanie słynnego antycznego teatru. Przejazd do  spacer po malowniczym miasteczku Nauplion, które było pierwszą stolicą nowożytnej Grecji. Następnie Mykeny według mitologii greckiej był to wielki gród na Peloponezie, rządzony przez takich władców, jak Perseusz czy Agamemnon. Przejazd do Aten (trasa ok. 140 km).  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Hotel *** Iniohos  www.iniohoshotel.gr  (w centrum Aten, blisko stacji metra)


 

Dzień 5, niedziela 8.09 ATENY Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem stolicy Grecji – Aten rozpoczniemy od Akropolu – perły architektury światowej. Następnie spacer po uroczych uliczek najstarszych dzielnic miasta. Na placu Syntagma zmiana warty gwardzistów honorowych – Evzonów, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Słynna Triada Ateńska, czyli Akademia, Uniwersytet Ateński i Biblioteka Narodowa. W programie nie zabraknie również Świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz stadionu olimpijskiego Kalimarmaro. Obiad w restauracji  w centrum Aten podczas którego będzie możliwość spróbowania tradycyjnych greckich potraw, jak dolmades będących odpowiednikiem polskich gołąbków, mussaki oraz migdałowo-miodowej baclavy, która do Grecji przywędrowała z Turcji. Czas wolny. Około godziny 16 ej przejazd na lotnisko w Atenach. Wylot z Aten o godz. 18.45 rejsowym samolotem Ryanair. Przylot do Katowic o godz. 20.15. Transfer autokarem i powrót do Ustrzyk Dolnych po północy.

Cena: 1 850 zł + 100 €

Świadczenia:

 • przelot samolotem rejsowym (bilet, rezerwacja miejsca, 1 szt. bagażu kabinowego do 10 kg, tj. mała walizka o wymiarach 55 x 40 x 20 cm + 1 szt. bagażu podręcznego tj. torebka lub mały plecak);
 • transfer autokarem z lotniska i na lotnisko w Grecji;
 • wycieczki autokarem w Grecji wg programu (duży, komfortowy autokar);
 • 4 noclegi w hotelach **/*** wg kategoryzacji lokalnej greckiej w pokojach 2 osobowych (łazienka, TV);
 • 4 śniadania w hotelach;
 • 4 obiadokolacje w hotelach, 1 obiad w restauracji w Atenach w dniu wyjazdu;
 • opieka doświadczonego pilota podczas całej wycieczki;
 • przewodnicy lokalni podczas wycieczek;
 • zwiedzanie wg programu;
 • bilety wstępów na zwiedzanie wg programu;
 • zestawy słuchawkowe Tour Guide;
 • podatek turystyczny w hotelu;
 • ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagaż;
 • podatek / ubezpieczenie TFG;
 • podatek VAT

 

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport. Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.