GRUZJA – bogactwo Kaukazu od 19 do 26 sierpnia 2023 roku

GRUZJA – bogactwo Kaukazu od 19 do 26 sierpnia 2023 roku

Batumi, Tbilisi, Ananuri, Kacheti, Sighnaghi, Kazbegi, Gudauri, Borjomi, Kutaisi

 

Dzień 1, sobota 19.08 WYJAZD, BATUMI Wyjazd z Biłgoraja około godziny 2 ej w nocy. Transfer autokarem na lotnisko Kraków Balice lub Warszawa Chopin. Odprawa i wylot samolotem rejsowym Wizzair w godzinach porannych. Lot 3 godz.15 min. Przylot do Kutaisi w Gruzji w godzinach porzedpołudniowych. Transfer autokarem do hotelu w nadmorskiej miejscowości Batumi (trasa ok. 150 km). Zakwaterowanie i odpoczynek. Możliwość spędzenia czasu wolnego nad morzem. Na kolację spróbujemy lokalnego przysmaku „Khachapuri Ajaruli”. Wieczorem pokaz tańczących fontann oraz krótkie Batumi by night. Nocleg w Batumi.

 

Dzień 2, niedziela 20.08 PLAŻOWANIE W BATUMI Dzień wolny w Batumi na korzystanie z atrakcji miasta lub plażowanie. Po południu spacer po mieście, którego największe atrakcje to: 7 kilometrowa promenada, Plac Europa, Plac Piazza, Pomnik Ali i Nino. Dla chętnych możliwość wjazdu kolejką linową Argo na punk widokowy, z którego widać piękną panoramę gruzińskiego nadmorskiego kurortu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3, poniedziałek 21.08 TBILISI Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do stolicy Gruzji – Tbilisi
W okolicach Kutaisi zwiedzimy Jaskinię Prometeusza  oraz monastyry: Bagrati i Gelati. Przejazd do położonego malowniczo na wzgórzu monastyru Dżwari z VI w.  Obiadokolacja w lokalnej restauracji z pokazem tradycyjnych tańców gruzińskich.  Nocleg w Tbilisi.

 

Dzień 4, wtorek 22.08 TBILISI Po śniadaniu zwiedzanie stolicy i największego miasta Gruzji. Miasto zajmuje powierzchnię 372 km2 i liczy ponad milion mieszkańców. Tbilisi zostało założone w V w. n. e przez króla Kartili Vakhtanga Gorgasala. Najważniejsze zabytki miasta to: Sobór Świętej Trójcy, zwany „Budowlą Tysiąclecia”  będący największym ortodoksyjnym kościołem na Kaukazie; Twierdza Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową i z której rozpościera się piękna panorama miasta. Zobaczymy także Plac Europy, Most Pokoju oraz przejedziemy Aleją Rustawelliego – najbardziej reprezentacyjną ulicą Tbilisi. Spacer po uliczkach starego miasta. Obiadokolacja z warsztatami kulinarnymi w lokalnej restauracji, gdzie spróbujemy przysmaków kuchni gruzińskiej i nauczymy jak przygotować chaczapuri i chinkali. Wieczorem rejs statkiem po rzece Mktwari. Nocleg w Tbilisi

 

Dzień 5, środa 23.08 KACHETI, SIGHNAGHI,  Po śniadaniu  wycieczka  do regionu Kachetii, znanej ze swoich winnych tradycji. Ponad 70 %  gruzińskiej produkcji tego szlachetnego trunku pochodzi z tego właśnie regionu.

Przejedziemy Aleją Lecha Kaczyńskiego z krótkim postojem na placu, gdzie znajduje się pomnik byłego prezydenta. Kolejne przystanki to: Bodbe z monastyrem Św. Jerzego i grobem najważniejszej gruzińskiej  świętej – Św. Nino oraz Signagi zwane „miastem zakochanych” Podczas wycieczki spróbujemy kachetyjskiego wina oraz weźmiemy udział w tradycyjnej gruzińskiej biesiadzie z muzyką na żywo Po drodze możliwość podziwiania krajobrazów Kachetii zwanej Gruzińską Toskanią. Czas przejazdu do Tbilisi ok. 2 h. Możliwość skorzystania z jednej z największych atrakcji miasta jaką są łaźnie siarkowe ( za dodatkową opłatą ok. 20 USD) , nocleg w Tbilisi.

 

Dzień 6, czwartek 24.08 KAZBEGI, GUDAURI Po śniadaniu przejazd do Kazbegi słynną Gruzińską Droga Wojenną prowadzącą w kierunku granicy z Rosją (ok. 3.5h). Droga wiedzie przez pasma Kaukazu Wysokiego. Zatrzymamy się przy siedemnastowiecznym zamku Ananuri przepięknie położonym nad Zalewem Żinwali. W Kazbegi przesiądziemy się do samochodów 4×4 i wjedziemy na wysokość 2170m n.p.m. żeby zobaczyć urokliwą cerkiew Cminda Sameba – Św. Trójcy. Przy dobrej widoczności widać stad jeden z najwyższych szczytów Kaukazu Wysokiego  – Kazbeg (5047m). Według mitologii greckiej to do zbocza tej góry przykuty został Prometeusz. Przejazd do górskiego kurortu narciarskiego Gudauri, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja nocleg w Gudauri.

 

Dzień 7, piątek 25.08 BORJOMI, KUTAISI Po śniadaniu przejazd do Parku Zdrojowego Borjomi, gdzie spróbujemy wód mineralnych, które wyróżniają się swoim bogatym składem mineralnym. Następnie przejazd do Kutaisi. Jeżeli czas na to pozwoli to będzie możliwość zrobienia zakupów na lokalnym bazarze. Obiadokolacja i nocleg w Kutaisi.

 

Dzień 8, sobota 26.08 POWRÓT Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Kutaisi.
Odprawa i wylot z Kutaisi samolotem rejsowym Wizzair w godzinach południowych. Przylot na lotnisko Warszawa Chopin lub Kraków Balice w godzinach popołudniowych. Transfer autokarem do Biłgoraja. Zakończenie wycieczki.

Cena: 2 990 zł + 500 $

 

*Cena przy grupie min. 35-40 osób płatnych, aktualna na dzień przygotowania oferty (luty 2023), może ulec niewielkiemu podwyższeniu w związku z wyższą ceną świadczeń turystycznych. Przy podpisaniu umowy do 1 marca 2023 gwarancja niezmienionej ceny.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przelot samolotem rejsowym na trasie Polska – Gruzja – Polska. W cenie biletu bagaż rejestrowany (nadania)
  do 20 kg oraz mały bagaż podręczny (torebka lub plecak), który można zabrać na pokład samolotu;
 • transfer autokarem Biłgoraj – lotnisko – Biłgoraj;
 • przejazdy na terenie Gruzji autokarem z klimatyzacją;
 • samochody terenowe w Kazbegi;
 • 7 noclegów w hotelach 3* wg kategoryzacji lokalnej w pokojach 2 osobowych;
 • 7 śniadań w formie bufetu w hotelach;
 • 6 obiadokolacje w restauracji lub w hotelu (menu: 4 x sałatki, 3 x gorące dania, wino 0,250 l na osobę, napoje bezalkoholowe kawa/herbata) oraz 1 obiadokolacja w formie wieczoru folklorystycznego
 • degustacja wina;
 • warsztaty robienia chaczapuri i chinkali,
 • zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem w języku polskim;
 • bilety do zwiedzanych obiektów oraz kolejka linowa w Tbilisi, zestawy słuchawkowe Tour Guide;
 • podatek turystyczny w hotelach;
 • ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagaż;
 • podatek / ubezpieczenie TFG, podatek VAT

 

UWAGA !!!  Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport.

ORGANIZATOR WYCIECZKI:

Biuro Turystyki Master Tur Kraków

www.mastertur.eu   mail: biuro@mastertur.eu   tel. 517 499 933

Wpis do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników  Z/53/2010
Gwarancja ubezpieczeniowa UNIQA S.A. nr 1372535241