ISTAMBUŁ – ŚLADAMI FILMU „WSPANIAŁE STULECIE”

ISTAMBUŁ – ŚLADAMI FILMU „WSPANIAŁE STULECIE”

WYJAZD

Orientacyjne godziny odjazdu:

TRASA I – WARSZAWA, parking przed PKiN od strony ul. Emilii Plater pod Muzeum Techniki. ŁÓDŹ, POZNAŃ (wyjazd z tych miast organizowany przy min. 10 osobach).

TRASA II KATOWICE, 16.30 plac przed PKP ul. Św. Andrzeja o godzinie, KRAKÓW dworzec autobusowy PKS (G8-10) o godzinie 18.00. Nocny przejazd przez Słowację, Węgry i Serbie.

PODRÓŻ

Przyjazd na tranzytowy nocleg  w Bułgarii w okolicach Sofii. Zakwaterowanie, nocleg.

ISTAMBUŁ

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Istambułu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Istambuł położony jest zarówno po europejskiej jak i azjatyckiej stronie Cieśniny Bosfor. Świetnym sposobem spędzenia wieczoru będzie rejs statkiem po Bosforze i Złotym Rogu. Powrót do hotelu, nocleg.

ISTAMBUŁ

Śniadanie w hotelu. Spacer po mieście z przewodnikiem zaczniemy po europejskiej stronie miasta, tj. dzielnicy Sultanahmet, w trakcie dnia zwiedzimy: Błękitny meczet, Hagia Sophia  (1 godz.), Plac Hipodrom, meczet Sułtana Sulejmana, Cysterna Bazylikowa. Następnie pałac Topkapı (około 2-3 godzin) dawna rezydencja sułtanów. Zwidzimy 4 piękne dziedzińce, wypełniony klejnotami skarbiec, oraz słynny Harem, w którym mieszkała rodzina sułtańska, żony Sułtana, jego konkubiny oraz dzieci. Czas wolny w okolicach Wielkiego Bazaru – największe kryte targowisko  świata, gdzie w tysiącach sklepów i sklepików można kupić prawie wszystko od tureckich specjałów: słodyczy i przyprawy do ubrań. Powrót do hotelu, nocleg.

 ISTAMBUŁ

Śniadanie w hotelu. W ciągu dnia zwiedzimy: Most Galata, wieżę Galata, Üsküdar, Pałac Dolmabahçe.  Udamy się na spacer „słynnym deptakiem miasta”, Istiklal Cadesi, czyli ul. Niepodległości, który prowadzi do Placu Taksim, gdzie liczne sklepy, kawiarnie, restauracje, jeździ też tędy zabytkowy czerwony tramwaj. Czas wolny.  Powrót do hotelu, nocleg. Dla chętnych wieczór turecki z muzyką na żywo i specjałami lokalnej kuchni.

 ISTAMBUŁ

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do najwyższego budynku w Stambule – Saphire , gdzie obejrzymy panoramę miasta. Dla chętnych lot nad Istambułem w kinie 4D. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie, posiłek, zakupy. W godzinach wieczornych wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd przez Serbie, Węgry i Słowację.

POWRÓT

Przyjazd do Polski w późnych godzinach nocnych. Zakończenie wyjazdu.

UWAGA!

         Program jest ramowy- kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zachowując wszystkie elementy programu.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Cena: 1300 zł

 

ŚWIADCZENIA:

– przejazd autokarem (video/DVD, barek, toaleta, klimatyzacja);
– 1 nocleg tranzytowy w hotelu na trasie do Istambułu;
– 3 noclegi w hotelu w Istambule (pokoje dwuosobowe z łazienką);
– wyżywienie w hotelu (śniadanie w hotelu)
– opieka licencjonowanego pilota na trasie;

 

Dopłata w autokarze 170 €: 

– koszt wyrobienia wizy;
– bilety wstępu: Hagia Sophia; pałac Topkapi i Harem; Wieża Galata; Pałac Dolmabahce; Cysterna; panorama miasta z 54 piętra Sapphire of Istanbul;
– rejs statkiem po Bosforze i Złotym Rogu;
– zestawy słuchawkowe VOX;
– przejazdy komunikacją miejską;
– opłaty drogowe i parkingowe autokaru;
– zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem;
– ubezpieczenie turystyczne KL i NNW.

Dopłata do wyjazdu z Łodzi, Wrocławia i Warszawy: 120 zł (wyjazd z tych miast organizowany przy min. 10 osobach).