Izrael

Izrael

TEL AWIW, BETLEJEM, NAZARET, KANA GALILEJSKA, JEZIORO GALILEJSKIE, JEROZOLIMA, JERYCHO, MORZE MARTWE

 

Dzień 1.  WARSZAWA/KATOWICE – TEL AWIW
Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – biletowa, wylot z Warszawy lub Katowic. Przylot do Tel Awiwu w poniedziałek nad ranem. Przejazd do Jerozolimy. Wizyta w Bazylice Bożego Grobu. Przejście ulicami starego Miasta do Interaktywnego Muzeum Historii Grobu Pańskiego. Przejazd do Hebronu. Wizyta w Synagodze oraz Grocie Patriarchów – miejscu, gdzie pochowani są patriarchowie Abraham, Izaak, Jakub. Miejsce często pojawia się w mediach ze względu na izraelsko – palestyński konflikt. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 2.  BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy- miejsce, gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego wraz z Grotą Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 3. NAZARET – KANA GALILEJSKA – JEZIORO GALILEJSKIE
Śniadanie. Wyjazd w kierunku północnym do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Przejazd nad Jezioro Galilejskie, gdzie odwiedzimy Górę 8 Błogosławieństw, miejsce tzw. kazania na górze. Przejazd do przystani, gdzie rozpoczniemy rejs łodzią po jeziorze. Wizyta w Kościele Prymatu św. Piotra – urokliwy, niewielki Kościół położony nad samym brzegiem jeziora, który upamiętnia m.in. cudowny połów ryb. Powrót doliną rzeki Jordan na południe kraju do Judei. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4.  JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd z hotelu do Jerozolimy na Górę Syjon, by nawiedzić Kościół Zaśnięcia NMP. Wejdziemy również do Wieczernika, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Zobaczymy też Synagogę, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Przejście do dzielnicy żydowskiej starego miasta, przejście obok Ulicy Maximus Cardo, która była główną ulicą Jerozolimy w czasach rzymskich. Czas wolny w żydowskiej dzielnicy, gdzie znajdują się urokliwe uliczki oraz kawiarnie oraz knajpki koszerne. Przejście pod Ścianę Płaczu, najważniejsze miejsce pod względem religijnym dla wyznawców judaizmu. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 5.  JEROZOLIMA
Przejazd na Górę Oliwną. Przejście na punkt widokowy na Górze Oliwnej, z którego rozpościera się przepiękna panorama starej Jerozolimy otoczonej murami z czasów sułtana Sulejmana Wspaniałego. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, która upamiętnia wzięcie duszy i ciała Matki Boskiej do nieba. Przejście na stare miasto pod bramę Lwów. Przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej, wejście na Golgotę i do Grobu Pańskiego. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6. JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Wyjazd w kierunku pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do Jerycha pod Górę Kuszenia oraz wspomnienie dialogu Pana Jezusa z poborcą podatkowym o imieniu Zacheusz przy tzw. Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad rzekę Jordan do tradycyjnego miejsca chrztu Pana Jezusa. Przejazd nad Morze Martwe i czas wolny na relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7. TEL AWIW
Przejazd do Tel Awiwu, nazywanym finansową stolicą Izraela lub miastem drapaczy chmur. City tour po Tel Awiwie m.in. przejazd przez dzielnicę białych domów wybudowanych w stylu Bauhaus oraz obok Centrum Azrieli. Spacer po plaży i czas wolny. Przejazd do historycznej Jaffy, na starówkę, gdzie znajduje się Kościół św. Piotra. Spacer urokliwymi uliczkami na panoramę nowoczesnego Tel Awiwu. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8. TEL AWIW – KATOWICE/WARSZAWA
Śniadanie w formie suchego prowiantu bądź ciasta oraz herbaty/kawy. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie i przelot do Polski. Zakończenie imprezy.

Cena za osobę: 2390 zł + 150 $

 

CENA ZAWIERA:
– Bilet lotniczy na trasie Polska-Izrael-Polska, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż podręczny
– Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
– Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3***
– Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
– Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli
– Audioguid

CENA NIE ZAWIERA:
– Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
– Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy
– Składki na TFG – 15 zł/os.

 

 

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny paszport (z okresem ważności minimum  6 miesięcy).

Legitymacja szkolna lub dowód osobisty nie upoważnia do poruszania się po krajach objętych programem wycieczki.