IZRAEL  luty 2021

IZRAEL luty 2021

„ Dziesięć miejsc – jedna podróż ”

Betlejem, Jerozolima, Morze Martwe, Wadi Qelt, Cezarea, Hajfa, Kana Galilejska, Nazaret, Jezioro Tyberiackie, Tel Aviv


Dzień 1 WYLOT, BETLEJEM  Spotkanie na lotnisku Kraków Balice o godz. 4.00 (rano). Odprawa bagażowo paszportowa i wylot samolotem rejsowym Wizzair o godz. 5.30. Długość lotu 3 godz. 20 min.
Przylot do Tel Avivu na lotnisko Ben Guriona o godzinie 10.50 czasu lokalnego. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do Betlejem (ok. 70 km). Czas wolny na posiłek (indywidualnie). Zwiedzanie rozpoczniemy od Pola Pasterzy następnie Bazylika Narodzenia, która powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Przejazd  do hotelu w Betlejem w Palestynie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

ss

Dzień 2 MORZE MARTWE, WADI QELT Po śniadaniu w hotel ok. godz. 8.00. przejedziemy nad Morze Martwe, plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym (największa depresja na świecie – 417 m poniżej poziomu morza). W drodze powrotnej zatrzymamy się na Pustyni Judzkiej gdzie zobaczymy Wadi Qelt – panorama na kanion i klasztor św. Jerzego. Wieczorem powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 JEROZOLIMA Po śniadaniu w hotelu przejedziemy na zwiedzanie Jerozolimy, które rozpoczniemy od Góry Oliwnej skąd rozciąga się wspaniały, panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie nawiedzimy Kościół Dominus Flevit oraz Cmentarz Żydowski. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – Getsemani i Bazylice Męki Pańskiej oraz cerkwi z grobem Maryi. Droga Krzyżowa – Via Dolorosa. Po nawiedzeniu Grobu Pańskiego oraz Golgoty przejdziemy przez dzielnicę żydowską Starego Miasta (Cardo, synagoga Hurva i Złota Menora) pod Ścianę Płaczu. Czas wolny. Panorama Jerozolimy wieczorem z Góry Oliwnej. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 CEZAREA, HAJFA, KANA GALILEJSKA, NAZARET
Po śniadaniu w hotelu i wykwaterowaniu przejedziemy na północ Izraela do Galilei. Po drodze w Cezarei Nadmorskiej zobaczymy akwedukt rzymski oraz kościół Stella Maris w Hajfie. Zobaczymy też Ogrody Bahajskie z Góry Karmel skąd rozpościera się zapierająca dech w piersi panorama na Zatokę Hajfa. Tego dnia udamy się również do Kany Galilejskiej a następnie w Nazarecie zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.


dd
Dzień 5 JEZIORO TYBERIACKIE, TEL AVIV
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejedziemy do Galilei nad Jezioro Tyberiackie, gdzie zobaczymy Kościół Prymatu Świętego Piotra w którym kryje się skarb chrześcijaństwa Mensa Christi – kamienny stół, na którym Jezus Chrystus miał spożywać posiłek ze swoimi uczniami po zmartwychwstaniu. Następnie przejedziemy do stolicy Izraela – Tel Avivu, śródziemnomorskiej metropolii, pełnej kontrastów. Wycieczka ulicami miasta założonego w 1909 roku pod pierwotną nazwą Ahuzat Bayit. Było to żydowskie osiedle mieszkaniowe założone na przedmieściach Jaffy. Mieszkali tutaj Żydzi pracujący w arabskiej Jaffie. Następnie odpoczynek na plaży (przy sprzyjającej pogodzie) lub spacer wzdłuż promenady. Na koniec wizyta w Jaffie. Jaffa służyła jako port morski przez 4 tys. lat. W  1099 chrześcijańskie wojska pierwszej wyprawy krzyżowej, dowodzone przez Gotfryda z Bouillon, zdobyły Jaffę, która stała się miastem portowym Królestwa Jerozolimskiego. Czas wolny na posiłek (indywidualnie). Przejazd na lotnisko Tel Aviv – Ben Gurion około godziny 19 ej. Wylot z Izraela samolotem rejsowym Ryanair o godzinie 22.00. Długość lotu 3 godz. 45 min. Przylot do Krakowa Balic o godzinie 0.50 (w nocy z wtorku na środę). Zakończenie wycieczki.

fggfg

Cena za osobę 1 890 zł + 180 $  (grupa min 18 osób)

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

– przelot na trasie Kraków – Tel Aviv – Kraków liniami Wizzair i Ryanair.
W cenie biletu jeden bagaż nadania – rejestrowany do 10 kg  oraz mały bagaż kabinowy plecak lub torebka;
– transfer busem lub autokarem z lotniska do hotelu i na lotnisko;
– wycieczki busem lub autokarem każdego dnia pobytu w Izraelu;
– 3 noclegi w hotelu 3* w Betlejem (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, klimatyzacją i TV);
– 1 nocleg w hotelu 3 * w Nazarecie (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, klimatyzacją i TV);
– 4 śniadania i 4 obiadokolacje w formie bufetu w hotelu;
– opieka pilota podczas wycieczki;
– zwiedzanie wg programu z lokalnymi przewodnikami;
– zestawy słuchawkowe podczas zwiedzania;
– bilety wstępów i opłaty za wejścia grupy;
– napiwki dla kierowców, obsługi hotelu  i taksy lokalne w hotelach;
– ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączaniem chorób przewlekłych);
– podatek VAT marża;
– podatek Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:
– Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
– Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny paszport (z okresem ważności minimum  6 miesięcy). Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.