Izrael, Jordania grudzień 2022

Izrael, Jordania grudzień 2022


Termin I  od 3 do 10 grudnia 2022  (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

(dla osób, które podpisały umowę na wycieczkę 3-10.12.2022 obowiązuje termin i program ten który przesłaliśmy na maila) 
 
Termin II od 7 do 14 grudnia 2022  (WOLNE MIEJSCA)

Dzień 1, środa 7.12 WYLOT Spotkanie na lotnisku Warszawa – Chopin o godzinie 4.00. Odprawa i wylot samolotem rejsowym z Warszawy 5.45 do Tel Avivu na lotnisko Ben Gubiona na godzinę 10.45. Po przyjeździe zwiedzanie Tel Avivu, oraz Jafy – starej części stolicy Izraela. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, czwartek 8.12 JEROZOLIMA Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Jerozolimy z lokalnym przewodnikiem. Przejazd na Górę Oliwną skąd rozciąga się wspaniały, panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie nawiedzimy Kościół Dominus Flevit oraz Cmentarz Żydowski. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – Getsemani i Bazylice Męki Pańskiej oraz cerkwi z grobem Maryi. Droga Krzyżowa – Via Dolorosa. Po nawiedzeniu
Grobu Pańskiego oraz Golgoty przejdziemy przez dzielnicę żydowską Starego Miasta (Cardo, synagoga Hurva i Złota Menora) pod Ścianę Płaczu. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

 

Dzień 3, piątek 9.12 BETLEJEM, JORDANIA Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie Betlejem, zwiedzanie Pola Pasterzy oraz Bazyliki Narodzenia, który powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Następnie przejazd do Jordanii. Zakwaterowanie w hotelu nad Morzem Martwym. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, sobota 10.12 MORZE MARTWE, GÓRA NEBO, MADABA Śniadanie hotelu. Plażowanie i odpoczynek nad Morzem Martwym. Po południu udamy się na Górę Nebo (wysokość ok. 800 m.n.p.m), skąd Mojżesz spoglądał na Ziemię Świętą (przy dobrej pogodzie można zobaczyć stąd Jerycho i Jerozolimę). Następnie pojedziemy do Madaby, gdzie zwiedzimy kościół św. Jerzego ze słynnymi bizantyjskimi mozaikami (mapa mozaikowa – najstarsza istniejąca mapa Palestyny z planem Jerozolimy z VI w. n.e.). Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5, niedziela 11.12 PETRA, WADI RUM Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się w kierunku Petry. To piękne, wyciosane w skale, „różanoczerwone” miasto, przez setki lat nie znane było zachodniemu światu, a dla podróżników przemierzających niegdyś starożytne szlaki, było kwitnącym ośrodkiem handlowym. Zwiedzanie Petry – starożytnej stolicy Nabatejczyków. Petra jest objęta patronatem UNESCO, a od 2007 r. figuruje na liście siedmiu nowych cudów świata. Spacer wąskim wąwozem Siq, mieniącym się wszystkimi odcieniami różu, czerwieni i fioletu. Na jego ścianach można podziwiać liczne malowidła i płaskorzeźby. Wielki Skarbiec, gdzie kręcono przygody Indiany Jonesa, katakumby królewskie, rozległy amfiteatr rzymski, brama Temenos i miejsce składania ofiar. Zakwaterowanie w oazie na Pustyni Wadi Rum. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6, poniedziałek czystej dolinie okolonej majestatycznymi nagimi skałami. Wyrastające z piasku skały czerwonego piaskowca ukształtowane przez działanie sił przyrody tworzą niezapomniany krajobraz. Powrót do Campu na pustyni Wadi Rum. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, wtorek 13.12 KERAK, AMMAN Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się na północ w kierunku Morza Martwego. Przejedziemy doliną Al Kerak, nad którą góruje jeden z najlepiej zachowanych zamków krzyżowców na Bliskim Wschodzie. Kerak usytuowany na zboczu góry dominującej nad otaczającą ją doliną było twierdzą prawie nie do zdobycia. Zachowane ruiny fortyfikacyjne pochodzą z czasów Krzyżowców, którzy po zdobyciu miasta uczynili je jedną z najmocniejszych twierdz w Ziemi Świętej. Następnie przyjazd do Ammanu, stolicy Królestwa Jordanii. Podczas zwiedzania zobaczymy: teatr rzymski, cytadelę, skąd roztacza się widok na stare miasto. W obrębie wzgórza znajduje się pałac Umajjadów, świątynia Herkulesa, wieża Abbasydów. Czas wolny na starym mieście. Przyjazd do hotelu w Ammanie godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, środa 14.12 POWRÓT Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejedziemy na lotnisko. Wylot samolotem rejsowym linii lotniczej Ryanair z Ammanu 13.05. Przylot do Krakowa o godzinie 15.05. Zakończenie wycieczki.

 

Cena za osobę 2990 zł + 350 $

* oferta cenowa przy podpisaniu umowy i wpłacie zaliczki do 10.11.2022, po tym terminie cena może ulec podwyższeniu ze względu na wzrost kosztów biletów lotniczych.

Świadczenia zawarte w cenie:

– przelot na trasie Polska – Izrael – Jordania – Polska liniami Ryanair lub Wizzair. W cenie biletu jeden rejestrowany (nadania) o wymiarach 55 x 40 x 20 cm do 10 kg oraz bagaż kabinowy tj.: plecak lub torebka,
– transfer autokarem / busem z lotniska do hotelu i na lotnisko w Izraelu i Jordanii,
– wycieczki autokarem lokalnym,
– 7 noclegów w hotelu 3* wg kategoryzacji lokalnej (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, klimatyzacją i TV),
– 7 śniadań i 7 obiadokolacje w formie bufetu w hotelach,
– opieka pilota – rezydenta na miejscu i podczas wycieczki,
– zwiedzanie w/w miast z lokalnymi przewodnikami,
– zestawy słuchawkowe podczas zwiedzania,
– bilety wstępów i opłaty za wejścia grupy,
– napiwki dla kierowców, obsługi hotelu i taksy lokalne w hotelach,
– ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączaniem chorób przewlekłych),
– podatek VAT marża,
– podatek Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

UWAGA !!!
Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny paszport (z okresem ważności minimum 6 miesięcy).
Legitymacja szkolna lub dowód osobisty nie upoważnia do poruszania się po krajach objętych programem wycieczki.
Program wycieczki może ulec niewielkiej modyfikacji ze względu na rozkład lotów samolotów rejsowych na trasie Polska – Izrael, Jordania – Polska.

 

ORGANIZATOR WYCIECZKI:
Biuro Turystyki Master Tur Kraków
Wpis do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Z/53/2010
Gwarancja ubezpieczeniowa Uniqa S.A. 1750738873 ważna do 17.09.2023 roku.

Informacje ws programu Piotr Toczek +48 517 499 933