Izrael, Jordania październik 2023 r.

Izrael, Jordania październik 2023 r.

Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wycieczkami Izrael, Jordania zapraszamy wszystkich chętnych na IV termin wyjazdu, który na bardzo długo pozostanie w Waszej pamięci i wspomnieniach.

 

Dzień 1,  WYLOT Spotkanie na lotnisku Warszawa im. Chopina o godzinie 03.45 (nad ranem). Odprawa bagażowo paszportowa i wylot samolotem rejsowym Wizzair z Warszawy o godzinie 05.55 do Izraela.  Przylot do Tel Avivu na lotnisko Ben Guriona na godzinę 10.50 czasu lokalnego. Po przylocie zwiedzanie Tel Avivu Jafy – starej części stolicy Izraela. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, JEROZOLIMA Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Jerozolimy z lokalnym przewodnikiem. Przejazd na Górę Oliwną skąd rozciąga się wspaniały, panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie nawiedzimy Kościół Dominus Flevit oraz Cmentarz Żydowski. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – Getsemani i Bazylice Męki Pańskiej oraz cerkwi z grobem Maryi. Droga Krzyżowa – Via Dolorosa. Po nawiedzeniu
Grobu Pańskiego oraz Golgoty przejdziemy przez dzielnicę żydowską Starego Miasta (Cardo, synagoga Hurva i Złota Menora) pod Ścianę Płaczu. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, BETLEJEM, JORDANIA Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie Betlejem, zwiedzanie Pola Pasterzy oraz Bazyliki Narodzenia, który powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Następnie przejazd do Jordanii. Zakwaterowanie w hotelu w Ammanie.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4,  MORZE MARTWE, GÓRA NEBO, MADABA Po śniadaniu w hotelu i wykwaterowaniu udamy się na Górę Nebo (wysokość ok. 800 m.n.p.m), skąd Mojżesz spoglądał na Ziemię Świętą (przy dobrej pogodzie można zobaczyć stąd Jerycho i Jerozolimę). Następnie pojedziemy do Madaby, gdzie zwiedzimy kościół św. Jerzego ze słynnymi bizantyjskimi mozaikami (mapa mozaikowa – najstarsza istniejąca mapa Palestyny z planem Jerozolimy z VI w. n.e.). Przejazd  i zakwaterowanie w hotelu nad Morzem Martwym, czas wolny. Kąpiel w morzu i plażowanie. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5,  PETRA  Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się w kierunku Petry. To piękne, wyciosane w skale, „różanoczerwone” miasto, przez setki lat nie znane było zachodniemu światu, a dla podróżników przemierzających niegdyś starożytne szlaki, było kwitnącym ośrodkiem handlowym. Zwiedzanie Petry – starożytnej stolicy Nabatejczyków. Petra jest objęta patronatem UNESCO, a od 2007 r. figuruje na liście siedmiu nowych cudów świata. Spacer wąskim wąwozem Siq, mieniącym się wszystkimi odcieniami różu, czerwieni i fioletu. Na jego ścianach można podziwiać liczne malowidła i płaskorzeźby. Wielki Skarbiec, gdzie kręcono przygody Indiany Jonesa, katakumby królewskie, rozległy amfiteatr rzymski, brama Temenos i miejsce składania ofiar. Zakwaterowanie w campie na pustyni Wadi Rum. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 6, WADI RUM
Po śniadaniu czas wolny w campie na pustyni Wadi Rum. Spacer.  Po południu  3 godzinne Jeep Tour;  safari samochodami terenowymi w Wadi Rum – piaszczystej dolinie okolonej majestatycznymi nagimi skałami. Wyrastające z piasku skały czerwonego piaskowca ukształtowane przez działanie sił przyrody tworzą niezapomniany krajobraz. Powrót do campu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, AKABA PLAŻOWANIE Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się do Akaby. Plażowanie nad Morzem Czerwonym. Czas wolny. Zakwaterowane w hotelu. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, Al KERAK, AMMAN, POWRÓT Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się na północ w kierunku stolicy Jordanii. Przejedziemy doliną Al Kerak, nad którą góruje jeden z najlepiej zachowanych zamków krzyżowców na Bliskim Wschodzie. Kerak usytuowany na zboczu góry dominującej nad otaczającą ją doliną było twierdzą prawie nie do zdobycia. Zachowane ruiny fortyfikacyjne pochodzą z czasów Krzyżowców, którzy po zdobyciu miasta uczynili je jedną z najmocniejszych twierdz w Ziemi Świętej. Następnie przejedziemy na zwiedzanie Ammanu, stolicy Królestwa Jordanii. Podczas zwiedzania zobaczymy: teatr rzymski, cytadelę, skąd roztacza się widok na stare miasto. W obrębie wzgórza znajduje się pałac Umajjadów, świątynia Herkulesa, wieża Abbasydów. Czas wolny. Przejazd na lotnisko w Ammanie. Odprawa bagażowo paszportowa.  Wylot samolotem rejsowym Ryanair z Ammanu o godz. 21.25. Przylot do Poznania o godzinie 0.40. Transfer autokarem do centrum Warszawy na parking przy Dworcu Centralnym i na parking przy lotnisku Warszawa im. Chopina. Zakończenie wycieczki.

 

Cena za osobę 2 990 zł + 500 $*

Świadczenia zawarte w cenie:

– przelot na trasie Polska – Izrael – Jordania – Polska liniami Wizzair i Ryanair W cenie biletu jeden bagaż średni rejestrowany (nadania)  do 10 kg na osobę oraz bagaż kabinowy tj.: plecak lub torebka. Możliwość dokupienia bagażu 20 kg w cenie 260 zł w obie strony. Należy wpisać na umowie,
– transfer autokarem / busem z lotniska do hotelu i na lotnisko w Izraelu i Jordanii,
– transfer autokarem z lotniska w Poznaniu do Warszawy;
– wycieczki autokarem lokalnym,
– 7 noclegów w hotelu minimum 3* wg kategoryzacji lokalnej (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, klimatyzacją i TV),
– 7 śniadań i 7 obiadokolacje w formie bufetu w hotelach,
– opieka pilota – rezydenta na miejscu i podczas wycieczki,
– zwiedzanie w/w miast z lokalnymi przewodnikami,
– zestawy słuchawkowe podczas zwiedzania,
– bilety wstępów i opłaty za wejścia grupy,
– opłata wizowa do Jordanii (wizę do Jordanii otrzymuje się na granicy izraelsko-jordańskiej),
– opłata graniczna w Izraelu za przekroczenie granicy izraelsko – jordańskiej,
– napiwki dla kierowców, obsługi hotelu i taksy lokalne w hotelach,
– transfer autokarem / busem z lotniska Warszawa Modlin do centrum Warszawy i na parking przy lotnisku Warszawa im. Chopina,
– ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączaniem chorób przewlekłych),
– podatek VAT marża,
– podatek Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego REZERWUJĘ (poniżej) prześlemy na podanego maila umowę, którą należy wypełnić i odesłać do nas na maila wycieczki@mastertur.eu

Zaliczka w kwocie 1 500 zł płatna na konto biura do 3 dni od zgłoszenia na wyjazd. Pozostała kwota w złotówkach płatna na 14 dni przed wylotem. Dolary płatne na miejscu w hotelu w Izraelu w dniu zakwaterowania.

 

UWAGA !!!
Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny paszport (z okresem ważności minimum 6 miesięcy). Legitymacja szkolna dziecka lub dowód osobisty nie upoważnia do poruszania się po krajach objętych programem wycieczki. Program wycieczki może ulec niewielkiej modyfikacji ze względu na rozkład lotów samolotów rejsowych na trasie Polska – Izrael, Jordania – Polska.

Przy kupnie dolarów USA proszę zwrócić uwagę aby banknoty były nowej emisji, tzn od 2009 roku, oraz nie zniszczone. Zarówno w Izraelu jak i Jordanii nie wszystkie kantory czy sklepy przyjmują starsze banknoty jak od roku 2009 do 2020 szczególnie o nominałach 20 $, 50 $ i 100 $ 

 

ORGANIZATOR WYCIECZKI:
Biuro Turystyki Master Tur Kraków
Wpis do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Z/53/2010
Gwarancja ubezpieczeniowa Uniqa S.A. 1750738873

Informacje ws programu Piotr Toczek +48 517 499 933