JORDANIA kwiecień 2022

JORDANIA kwiecień 2022

Dzień  WYLOT Zbiórka uczestników wycieczki na 2 godziny przed odlotem w terminalu lotniska. Wylot samolotem rejsowym do Ammanu na lotnisko Queen Alia. Transfer autokarem do hotelu na wybrzeżu Morza Martwego (ok. 65 km). Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny, odpoczynek, plażowanie nad Morzem Martwym. Korzystanie z basenów i infrastruktury hotelu. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

Hotel 4* Dead Sea Spa (3 noclegi)  zobacz 

 

Dzień 2,  PLAŻOWANIE
Po śniadaniu całodniowe plażowanie i kąpiel w leczniczych wodach Morza Martwego, które położonym 400 m. poniżej poziomu morza, uznawane za najgłębszą depresję świata. Wyjątkowa kąpiel: ze względu na ogromne zasolenie (ok. 26%) morze wypycha pływającego na powierzchnię. Korzystanie z basenów hotelowych, odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3,  GÓRA NEBO, MADABA, AMMAN
Po śniadaniu udamy się na całodniową wycieczkę z lokalnym przewodnikiem. Przejedziemy ok. 35 km na Górę Nebo (wysokość ok. 800 m.n.p.m), skąd Mojżesz spoglądał na Ziemię Świętą (przy dobrej pogodzie można zobaczyć stąd Jerycho i Jerozolimę). Następnie pojedziemy do Madaby, gdzie zwiedzimy kościół św. Jerzego ze słynnymi bizantyjskimi mozaikami (mapa mozaikowa – najstarsza istniejąca mapa Palestyny z planem Jerozolimy z VI w. n.e.). Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4,   PETRA, WADI RUM
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się w kierunku Petry. To piękne, wyciosane w skale, „różanoczerwone” miasto, przez setki lat nie znane było zachodniemu światu, a dla podróżników przemierzających niegdyś starożytne szlaki, było kwitnącym ośrodkiem handlowym. Zwiedzanie Petry – starożytnej stolicy Nabatejczyków.
Petra jest objęta patronatem UNESCO, a od 2007 r. figuruje na liście siedmiu nowych cudów świata. Spacer wąskim wąwozem Siq, mieniącym się wszystkimi odcieniami różu, czerwieni i fioletu. Na jego ścianach można podziwiać liczne malowidła i płaskorzeźby. Następnie zwiedzanie: Wielki Skarbiec, gdzie kręcono przygody Indiany Jonesa, katakumby królewskie, rozległy amfiteatr rzymski, brama Temenos i miejsce składania ofiar. Z czasów rzymskich zachowały się resztki kolumnowej ulicy z bramą z I w. p.n.e. oraz teatru i term.
Następnie przejedziemy na pustynię Wadi Rum. Po drodze zatrzymamy się na górze Rajif (1650 m n.p.m.). Zakwaterowanie w oazie. Obiadokolacja. Nocleg na pustymi w space village Luxury camp lub w podobnym.
Oaza / Camp Al Sultana Luxury Camp  (2 noclegi)  zobacz

 

Dzień 5, WADI RUM
Po śniadaniu około 2 godzinne Jeep Tour;  safari samochodami terenowymi w Wadi Rum – piaszczystej dolinie okolonej majestatycznymi nagimi skałami. Wyrastające z piasku skały czerwonego piaskowca ukształtowane przez działanie sił przyrody tworzą niezapomniany krajobraz. Dla chętnych wspinaczka na najwyższy szczyt Jordanii – Dżabal Umm ad Dami (1850 m.n.p.m) w paśmie gór Dżabal-asz-Szara, przy granicy z Arabią Saudyjską. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6, AKABA, AMMAN
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z oazy na Wadi Rum udamy się do znanego w Jordanii kurortu Akaba, leżącego nad Morzem Czerwonym (trasa ok. 45 km). Plażowanie nad morzem, czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu po godz. 14.00. Dla chętnych (płatne dodatkowo) możliwość rejsu łodzią z przeszklonym dnem. Rozwiązanie idealne dla tych, którzy nie mają ochoty zanurzać się w wodzie, a pragną podziwiać bogatą rafę koralową Zatoki Akaba. Rejs potrwa ok. 1,5 godziny, w tym czasie zobaczycie Państwo nie tylko rafę, ale również jej barwnych mieszkańców. Podwodna część statku jest zanurzona pod wodą, co pozwala na swobodne podglądanie podwodnej fauny i flory.
Hotel 4* Marina Plaza Tala Bay Akaba (1 nocleg) zobacz


Dzień 7,
 KERAK, AMMAN
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się na północ w kierunku Ammanu. Przejedziemy doliną Al Kerak, nad którą góruje jeden z najlepiej zachowanych zamków krzyżowców na Bliskim Wschodzie. Kerak usytuowany na zboczu góry dominującej nad otaczającą ją doliną było twierdzą prawie nie do zdobycia. Zachowane ruiny fortyfikacyjne pochodzą z czasów Krzyżowców, którzy po zdobyciu miasta uczynili je jedną z najmocniejszych twierdz w Ziemi Świętej. W godzinach południowych udamy się do Ammanu, stolicy Królestwa Jordanii. Podczas zwiedzania zobaczymy: teatr rzymski, cytadelę, skąd roztacza się widok na stare miasto. W obrębie wzgórza znajduje się pałac Umajjadów, świątynia Herkulesa, wieża Abbasydów. Czas wolny na starym mieście. Przyjazd do hotelu Ammanie, zakwaterowanie, odpoczynek (trasa około 350 km). Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
Hotel Ibis w Ammanie  zobacz 

 

Dzień 8,  POWRÓT
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu i transfer na lotnisko w Ammanie. Wylot samolotem rejsowym do Polski. Zakończenie wycieczki

 

Cena 2 490 zł * 

– przelot samolotem rejsowym Polska – Amman – Polska, w cenie biletu bagaż rejestrowany do 10 kg oraz bagaż podręczny kabinowy, (możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego do 20 kg)

– 7 noclegów w Jordanii, w tym: 3 noclegi w hotelu 4* nad Morzem Martwym, 2 noclegi w oazie na pustyni Wadi Rum, 1 nocleg w hotelu 4* w Akabie (nad Morzem Czerwonym), 1 nocleg w hotelu 4* w Ammanie;

– 7 śniadań w hotelach w formie bufetu;

– 7 obiadokolacji w hotelach w formie różnorodnego bufetu;

– transfer autokarem z lotniska i na lotnisko;

– opieka rezydenta biura podczas pobytu w Jordanii;

– lokalna taksa klimatyczna w hotelach i podatek turystyczny;

– wiza turystyczna do Jordanii;

– ubezpieczenie KL i NNW obejmujące zachorowania Covid, z wyłączeniem chorób przewlekłych;

– podatek VAT, TFG, TFP

 

Pakiet zwiedzania 250 $ (płatne w dniu przylotu do Jordanii) 

– zwiedzanie miejsc wg programu z lokalnym licencjonowanym przewodnikiem w języku polskim;

– bilety wstępu do zwiedzanych miejsc i obiektów w tym do Petry i Wadi Rum;

– Jeep Safari na pustyni Wadi Rum;

– przejazd komfortowym klimatyzowanym autokarem podczas wycieczek lokalnych;

 

Warunkiem wylotu do Jordanii jest PASZPORT z terminem ważności min. 6 miesięcy

 

W związku z pandemią Covid-19 prosimy o śledzenie obostrzeń i zasad związanych z wjazdem na terytorium Jordanii na stronie www.gov.pl zobacz, które na bieżąco mogą się zmieniać zarówno dla osób zaszczepionych jak i dla osób niezaszczepionych.

 

Informacje dotyczące wyjazdu Piotr Toczek, tel. 517 499 933

ORGANIZATOR WYCIECZKI:

Biuro Turystyki Master Tur Kraków

www.mastertur.eu   mail: biuro@mastertur.eu   tel. 517 499 933

Wpis do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników  Z/53/2010
Gwarancja ubezpieczeniowa UNIQA S.A. nr 1372535241 ważna do 17.09.2022 r.