WYCIECZKA DO WŁOCH

WYCIECZKA DO WŁOCH

 

Wenecja,Piza, Florencja, Rzym, Monte Cassino, Watykan

PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1  WYJAZD

Orientacyjne godziny odjazdu:

TRASA I – WARSZAWA 12.00 parking przed PKiN od strony ul. Emilii Plater pod Muzeum Techniki. Przejazd w kierunku Katowic.

PRZESIADKA NA AUTOKAR DOCELOWY W OKOLICACH KATOWIC.

TRASA IIKRAKÓW  14.00  Dworzec Główny PKS, stanowisko G8-G10 (górna płyta) przy ulicy Bosackiej. KATOWICE 15.30  plac przed dworcem PKP przy ul. św. Andrzeja

Prosimy o przybycie 15 minut przed planowaną godziną odjazdu.

Nocny przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch.

Dzień 2   WENECJA

Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych. Poranna toaleta na parkingu Troncetto. Rejs statkiem  na plac św. Marka. Zwiedzanie Wenecji; Bazylika św. Marka, Plac św. Marka nazwany „najpiękniejszym salonem Europy”,  Most Westchnień, Most Rialto, Wieża zegarowa, Pałac Dożów (z zewnątrz), zabytkowe uliczki Wenecji. Czas wolny na posiłek i indywidualne zwiedzanie. Dla chętnych rejs weneckimi gondolami po kanałach Wenecji. Wyjazd w kierunku Toskanii. Przyjazd do hotelu położonego w okolicach Montecatini Terme. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 PIZA I FLORENCJA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Pizy. Spacer po mieście z przewodnikiem, w trakcie którego zobaczycie: Krzywą Wieżę, katedrę na placu Cudów, Baptysterium. Czas wolny na zdjęcia i zakup pamiątek. Przejazd do stolicy Toskanii – Florencji. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: bazylika Santa Maria del Fiore, Baptysterium, kościół św. Krzyża, Most Złotników. Czas wolny na zakup pamiątek i zdjęcia. Przejazd na Wzgórze św. Michała, skąd można podziwiać Florencję. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 MONTE CASSINO  I  WATYKAN

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Monte Cassino. Cmentarz Żołnierzy Polskich. Powrót do Rzymu w godzinach południowych.

Przejazd metrem do Watykanu. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Dla chętnych wejście na kopułę Bazyliki św. Piotra.  Podziwianie przepięknej panoramy Rzymu i Watykanu.  Czas wolny na zakup pamiątek. Zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem Bazyliki Św. Piotra, groby papieży.  Następnie Via Concilazione i Zamek św. Anioła. Czas wolny w okolicach Fontanny Di Trevi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5 RZYM

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Rzymu. Zwiedzanie Rzymu antycznego: Colosseum z Łukiem Tryumfalnym cesarza Konstantyna Wielkiego, Fora Cesarskie z kolumną Trajana, Plac Remusa i Romulusa, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Plac Wenecki, place barokowe Rzymu; Plac Navonaplac i schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Panteon. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie i posiłek i odpoczynek. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych.

Dzień 6 POWRÓT

Nocny przejazd przez Włochy, Austrię. Postoje na trasie na posiłek (indywidualnie). Powrót do Polski w godzinach popołudniowych / wieczornych. Zakończenie wyjazdu.

 

Cena: 1398 zł 

Świadczenia:

– przejazd komfortowym autokarem (toaleta, barek, DVD, klimatyzacja, doświadczeni kierowcy);

– opieka doświadczonego, licencjonowanego pilota na trasie;

– 1 nocleg w hotelu *** w Montecatini Terme (wg kategoryzacji włoskiej);

– 2 noclegi w hotelu **** w okolicach Rzymu (wg kategoryzacji włoskiej);

– pokoje dwuosobowe z łazienką;

– wyżywienie w  hotelu; 3 śniadania kontynentalne włoskie, 3 obiadokolacje;

– ubezpieczenie KL i NNW.

 

Dopłata w autokarze 150 €:

– opłaty za wjazdy grup do stref miejskich (Wenecja, Piza, Florencja i Rzym;

– bilety na metro w Rzymie;

– rejs statkiem w Wenecji;

– zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem Wenecji, Rzymu i Watykanu, Pizy i Florencji;

– opłata klimatyczna w hotelu;

– zestawy słuchawkowe radio guide.

 

Dopłata do wyjazdu z Łodzi, Wrocławia i Warszawy: 120  zł.

 

 

 

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE NA WYJAZD: formularz