Weekend majowy we Włoszech 27.04 – 03.05.2019

Weekend majowy we Włoszech 27.04 – 03.05.2019

Dzień 1 sobota, 27 kwietnia 2019 WYJAZD
Zbiórka uczestników  i wyjazd: Gniezno 7.00,  Lublin* 09.00, Warszawa* 10.00, Łódź* 11.30,  Kielce 12.00, Kraków 14.00, Katowice 15.15.
Nocny przejazd przez Czechy (Brno, Mikulov), Austrię (Wiedeń, Graz, Klagenfurt) w kierunku Włoch.

 

Dzień 2 niedziela, 28 kwietnia 2019  WENECJA
Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych. Toaleta na parkingu Troncetto. Rejs tramwajem wodnym na plac św. Marka. Zwiedzanie Wenecji z licencjonowanym przewodnikiem;  Bazylika z grobem św. Marka, Plac św. Marka nazwany „najpiękniejszym salonem Europy”,  Most Westchnień, Most Rialto, wieża zegarowa, Pałac Dożów (z zewnątrz), zabytkowe uliczki Wenecji. Czas wolny na posiłek (indywidualnie)  i zakup pamiątek. Dla chętnych rejs weneckimi gondolami po kanałach Wenecji. Przejazd do hotelu na wybrzeżu Morza Adriatyckiego w okolicach Rimini. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Hotel Loris 3* Via Arbe, 7, 47814 Bellaria Igea Marina  http://www.hotel-loris.com/it/index.html

 

 

Dzień 3 poniedziałek, 29 kwietnia 2019 MIRABILANDIA lub RAWENNA
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do najsłynniejszego parku rozrywki we Włoszech – Mirabilandii. https://www.mirabilandia.it/ BILET WSTĘPU WLICZONY W CENĘ WYCIECZKI!
Całodniowy pobyt i korzystanie z ponad 44 różnych atrakcji, tj. iSpeed, rollercoastery, Bimboboli – gdzie znajdują się atrakcje dla dzieci, Adventureland – z atrakcjami przygodowymi, La citta di Sian Ka’an – atrakcje z Krainy Majów, La vecchia Europa – tradycyjne wesołe miasteczko, Motorworld – atrakcje związane z pojazdami wodnymi, drogowymi i szynowymi, Dolcevita Studios. Dla osób nie korzystających z parku rozrywki Mirabilandia – plażowanie nad morzem lub zwiedzanie Rawenny z przewodnikiem (przy grupie minimum 15 osób). Wieczorem przejazd do Toscani. Zakwaterowanie w hotelu w Montecatini Terme. Obiadokolacja i nocleg.
Hotel Paradiso 3*  Montecatini Terme  http://www.albergoparadiso.info/

 

Dzień 4 wtorek, 30 kwietnia 2019 PIZA, FLORENCJA
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Pizy. Zwiedzanie Placu Cudów; Krzywa Wieża, Katedra, Baptysterium. Czas wolny na zdjęcia i zakup pamiątek. Przejazd do stolicy Toskanii – Florencji. Zwiedzanie miasta: Bazylika Santa Maria del Fiore, Baptysterium, kościół św. Krzyża, Most Złotników,
Czas wolny na zakup pamiątek i zdjęcia. Przejazd na Wzgórze św. Michała, skąd można podziwiać Florencję. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Hotel Belvedere 4*  Mentana http://www.hotelbelvederementana.com/

 

 

Dzień 5 środa, 1 maja 2019 MONTE CASSINO, WATYKAN
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Monte Cassino. Wjazd na wzgórze malowniczą górską trasą. Nawiedzenie cmentarza żołnierzy polskich oraz zwiedzanie sali pamięci z bitwy o Monte Cassino. Przejazd do Rzymu; zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem Watykanu;  Bazylika Św. Piotra, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, podziemia bazyliki, Plac św. Piotra. Następnie Via Concilazione i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Czas wolny. Powrót do hotelu w Mentanie, obiadokolacja i nocleg.

 

 

Dzień 6 czwartek, 2 maja 2019 RZYM
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Rzymu. Zwiedzanie z przewodnikiem Rzymu antycznego: Colosseum z Łukiem Tryumfalnym cesarza Konstantyna Wielkiego, Fora Cesarskie z kolumną Trajana, Plac Remusa i Romulusa, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Plac Wenecki. Place barokowe Rzymu; Plac Navona, Fontanna di Trevi, Panteon, plac i schody Hiszpańskie. Czas wolny w okolicach Fontanny Di Trevi. Wyjazd z Rzymu około godziny 21-ej. Nocny przejazd przez Włochy w kierunku Austrii.

 

Dzień 7 piątek, 3 maja 2019  POWRÓT
Podróż przez Austrię, Czechy w kierunku Polski. Postoje na trasie na toaletę i posiłki (indywidualnie). Powrót w godzinach popołudniowych.  Zakończenie wycieczki.

 

Cena za osobę  1 090 zł + 100 € (wszystkie świadczenia w cenie) 

 

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd komfortowym autokarem klasy lux  na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne i rozsuwane siedzenia, dwóch doświadczonych kierowców). Przy grupie 70 – 80 osób autokar piętrowy;

– opłaty drogowe podczas przejazdu (Czechy Austria, Włochy);

– opłata ZTL wjazdy grupy turystycznej autokarem do strefy miejskiej w Wenecji, Pizie, Florencji i Rzymie;

–  4 noclegi w hotelach minimum 3* (wg kategoryzacji włoskiej) w tym 1 nocleg w okolicach Rimini,  1 nocleg w okolicach Florencji, 2 noclegi w okolicach Rzymu w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami i TV;

– 4 śniadania w hotelu i 4 obiadokolacje;

– lokalni przewodnicy (Wenecja, Piza, Florencja, Watykan, Rzym);

– opieka doświadczonego pilota podczas wycieczki;

– rejs statkiem w Wenecji;

– zestawy słuchawkowe obowiązkowe podczas zwiedzania;

– bilet na całodniowy pobyt w największym we Włoszech parku rozrywki Mirabilandia;

– bilety na metro w Rzymie;

– ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączeniem chorób przewlekłych);

– podatek VAT;

– podatek lokalny, taksa klimatyczna w hotelach;

– ubezpieczenie Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

* dopłata do wyjazd z Lublina, Warszawy i Łodzi 120 zł w obie strony

 

 

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport. W przypadku dzieci i młodzieży legitymacja szkolna nie upoważnia do poruszania się po strefie Schengen w tym po krajach objętych programem wycieczki.