Dubaj, Abu Dhabi 19 – 24.01.2020

Dubaj, Abu Dhabi 19 – 24.01.2020

Zapraszamy na zwiedzaniem jednego z najbardziej fascynujących krajów i miast świata. Masz dość zimnych  i pochmurnych  dni? Zapraszamy Cię do miejsc gdzie słońce świeci 365 dni, a piękne i piaszczyste plaże Zatoki Perskiej są dostępne cały rok dla każdego. Perła Półwyspu Arabskiego, do miast wielu kontrastów oraz wielu rekordów Guinnesa.
Największe i najdroższe budowle świata z najciekawszymi rozwiązaniami architektonicznymi. Wielokulturowe metropolie  w których nowoczesność spotka się z przepychem i bogactwem krainy szejków. Najbezpieczniejsze miasta na świecie  w których wiele rzeczy pozytywnie Cię zaskoczy i zafascynuje… Zapraszamy do Emiratów Arabskich.

Zapraszamy do Dubaju i Abu Dhabi.

Dzień 1, niedziela 19.01.2020, PODRÓŻ
Spotkanie na lotnisku Kraków – Balice o godz. 10.00. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot samolotem rejsowym FlyDubai o godz.12.05 do Dubaju (czas lotu ok. 5h45’ ) Przylot do Dubaju o godz. 20.50 czasu lokalnego ZEA  na lotnisko DXB Dubai. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.  Hotel 4* Ramee Rose Dubaj  www.rameehotels.com

Dzień 2, poniedziałek 20.01.2020 DUBAJ ZWIEDZANIE
Po śniadaniu przejazd autokarem na całodniowe zwiedzanie Dubaju z lokalnym przewodnikiem  w języku polskim, które rozpoczniemy od zdjęć na punkcie widokowym na plaży obok słynnego hotelu Burj Al. Arab. Następnie przejedziemy na Półwysep Sindagha, gdzie rezydowała rodzina Maktumów, zanim Dubaj rozrósł się do rangi metropolii. Spacer po najstarszej dzielnicy handlowej Dubaju Bastakiya, Muzeum Dubaju –  przedstawiające  poglądową lekcję historii Dubaju w “pigułce”. Tradycyjną taksówką wodną abrą przeprawimy się przez kanał Dubai Creek na najbardziej znany w mieście targ przypraw – Spice Souk, zajrzymy także na pobliski rynek z wyrobami złotniczymi – Gold Souk. Następnie przejedziemy na pierwszą na świecie sztuczną wyspę – palmę Jumeirah z najdroższym hotelem Atlantis.  Wizyta w centrum handlowe Mall of the Emirates, gdzie zobaczymy słynny i jedyny na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski.  Przerwa na obiad (opcjonalnie, płatny dodatkowo). Przejazd do Mariny – dzielnicy najwyższych w świecie apartamentowców i wielu restauracji z całego świata. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, wtorek, 21.01.2020 DUBAJ PLAŻOWANIE
Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Obiad w okolicznych restauracjach (indywidualnie). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, środa 22.01.2020 DUBAJ ZWIEDZANIE
Po śniadaniu udamy się do największego ogrodu świata – Miracle Garden, magicznego, pełnego różnych kompozycji kwiatowych. Ponad 72 tysiące metrów kwadratowych ogrodu, w którym znajduje się 45 milionów rodzajów kwiatów pochodzących z całego świata. Nie jest to zwykły ogród, każdy kwiat i każda roślina tworzą swego rodzaju dzieła sztuki, rzeźby kwiatowe – postacie z bajek Disneya, słynne budowle, pawie, serca, kwiatowe dywany, wszystko kolorowe i pachnące. Następnie przejedziemy pod słynny wieżowiec Burj Khalifa. Panorama Dubaju (360 stopni) z najwyższego budynku świata 829 metrów na którego taras widokowy usytuowany na 124 piętrze (najwyżej na świecie) wjedziemy najszybszą windą w ciągu 1 minuty.  Wieczorem przy najwyższej budowli świata Burj Khalifa będziemy podziwiać niesamowite widowisko tańczących  fontann w rytm muzyki. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, czwartek 23.01.2020 DUBAJ PLAŻOWANIE
Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Obiad w okolicznych restauracjach (indywidualnie). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.


Dzień 6, piątek 24.01.2020 ABU DHABI ZWIEDZANIE
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi (przejazd ok. 1,5 godziny). Zwiedzanie Meczetu Sheikha Zayeda  – architektonicznego dzieło sztuki i jednego z najpiękniejszych meczetów na świecie, zbudowanego z białego marmuru, mogącego pomieścić ok. 40 tysięcy wiernych (na zwiedzanie obowiązuje odpowiedni strój). Następnie przejazd przez dzielnicę Al Bateen, gdzie znajdują się pałace rodziny rządzącej Abu Dhabi. Emirates Palace – jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie zbudowany na wzór pałacu arabskiego. Następnie Heritage Village – wioska dziedzictwa kulturowego. Wizyta na ogromnej wyspie Saadiyat, na której powstało muzeum Louvre (na wzór paryskiego muzeum)
i Guggenheima. Przejazd na wyspę Yas, gdzie mieści się tor Formuły 1 i pierwszy na świecie park Ferrari z licznymi atrakcjami.
Wieczorem przejazd  na lotnisko Al Maktoum International Airport DWC.  Wylot z Dubaju o godzinie 22.00 czasu lokalnego ZEA (czas lotu ok. 6h10’ ). Przylot Wizzair do Katowic – Pyrzowic o godz. 01.10. Zakończenie wycieczki.

Cena: 2 690 zł + 250 $ (dolarów USA) 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • bilet lotniczy Wizzair Katowice – Dubaj DWC – Katowice  z  bagażem rejestrowanym (nadania) o wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz plecak / torebka;
 • 5 noclegów komfortowym hotelu 4* Ramee Rose Dubaj (w pokojach 2 i 3 os. z łazienkami, TV i klimatyzacją) w centrum Dubaju w dzielnicy Al Barsha, 10 min od stacji metra lub hotel w podobnym standardzie w centrum Dubaju;
 • 5 śniadań w hotelu w formie bufetu;
 • 4 obiadokolacje w formie bufetu w hotelu;
 • 2 wycieczki po Dubaju oraz 1 do Abu Dhabi autokarem z lokalnym przewodnikiem;
 • zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem;
 • bilety wstępu podczas zwiedzania (Muzeum Dubaju, Burj Khalifa (124 piętro, do godz. 15.00), ogród kwiatów Miracle Garden, rejs łodzią Abra w starym Dubaju, wejściówki dla grupy do meczetu Sheikha Zayeda w Abu Dhabi);
 • bilety na komunikację miejską w trakcie wycieczek i przejazdów programowych w tym przejazdy na plażę;
 • transfer w Dubaju lotnisko – hotel – lotnisko;
 • taksa klimatyczna i podatek miejski turystyczny w hotelu;
 • ubezpieczenie turystyczne KL 40 000 €, NNW 4 000 € i bagaż 400 €;
 • podatek – ubezpieczenie TFG

Uwaga !!!
Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Dubaju o 3 dni (lub więcej) i powrót do Krakowa lub Katowic w poniedziałek 27.01.2020 r. liniami FlyDubai lub Wizzair. 
Koszt przedłożenia pobytu to 300 zł / osobę za 1 dzień (hotel z wyżywieniem, przejazd na plażę, transfer na lotnisko) 

W dniach wolnych od zwiedzania organizowane będą atrakcje (dodatkowo płatne)
– Safari na pustyni samochodami terenowymi (około 250 zł)

– 3 godzinny rejs jachtem po Marinie i Zatoce Perskiej przy nabrzeżu Dubaju (około 200 zł)

Uwaga

Podczas podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich niezbędny jest paszport ważny co najmniej 6  miesięcy od daty powrotu.

Walutą obowiązującą w ZEA jest Dirham  1 AED = 1,10 zł. Aby wymienić pieniądze na lokalną walutę najlepiej zabrać ze sobą $ dolary amerykańskie. Waluta Euro lub Funty brytyjskie mają niekorzystne przeliczniki. Czas lokalny obowiązujący w ZEA w stosunku do Polski to + 3 godziny.

Szczegóły dotyczące wielu atrakcji w Dubaju na stronie www.visitdubai.com (wybór polskiej wersji językowej).

ORGANIZATOR WYCIECZKI:

Biuro Turystyki Master Tur Kraków
Stolarska 13 lok. 6, 31-043 Kraków (obok Rynku)

www.mastertur.eu   mail: biuro@mastertur.eu   tel. 517 499 933

Wpis do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników  Z/53/2010
Gwarancja ubezpieczeniowa AXA TUiR S.A. nr 04.868.186