Dubaj, Abu Dhabi od 14 do 21 lutego 2020

Dubaj, Abu Dhabi od 14 do 21 lutego 2020


Zapraszamy na zwiedzanie jednego z najbardziej fascynujących krajów i miast świata. Masz dość zimnych i pochmurnych  dni? Zapraszamy Cię do miejsc gdzie słońce świeci 365 dni, a piękne i piaszczyste plaże Zatoki Perskiej są dostępne cały rok dla każdego. Perła Półwyspu Arabskiego, miasta wielu kontrastów oraz wielu rekordów Guinnesa.
Największe i najdroższe budowle świata z najciekawszymi rozwiązaniami architektonicznymi. Wielokulturowe metropolie, w których nowoczesność spotyka się z przepychem i bogactwem krainy szejków. Najbezpieczniejsze miasta na świecie, w których wiele rzeczy pozytywnie Cię zaskoczy i zafascynuje… Zapraszamy do Emiratów Arabskich.

Dzień 1, piątek 14.02. PODRÓŻ
Spotkanie na lotnisku Katowice – Pyrzowice o godz. 10.30. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot Wizzair z Katowic o godz. 12.50 do Dubaju (czas lotu ok. 5h35’ ) Przylot do Dubaju o godz. 21.25 czasu lokalnego ZEA  na lotnisko Al Maktoum International Airport DWC. Transfer autokarem z lotniska do hotelu. Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
Hotel 4* Ramee Rose Dubaj  www.rameehotels.com

Dzień 2, sobota 15.02. DUBAJ ZWIEDZANIE
Po śniadaniu przejedziemy autokarem na całodniowe zwiedzanie Dubaju z lokalnym przewodnikiem  w języku polskim, które rozpoczniemy od punktu widokowego na plaży przy słynnym z oryginalnej architektury hotelu w kształcie żagla – Burj Al Arab (wysokość 321 metrów).
Następnie wizyta w Souk Madinat Jumeirah zbudowanym w stylu tradycyjnego arabskiego bazaru. Czas wolny na zdjęcia w malowniczej scenerii kanałów i hotelu Burj Al Arab oraz budowli w arabskim stylu.  Następnie przejedziemy na Półwysep Sindagha, gdzie rezydowała rodzina Maktumów, zanim Dubaj rozrósł się do rangi metropolii. Spacer po najstarszej dzielnicy handlowej Dubaju Bastakiya, Muzeum Dubaju –  przedstawiające  poglądową lekcję historii Dubaju w “pigułce”.
Tradycyjną taksówką wodną abrą przeprawimy się przez kanał Dubai Creek na najbardziej znany w mieście targ przypraw – Spice Souk, zajrzymy także na pobliski rynek z wyrobami złotniczymi – Gold Souk. Wizyta w centrum handlowym Mall of the Emirates, gdzie zobaczymy słynny i jedyny na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski.  Przerwa na obiad (opcjonalnie, płatny dodatkowo). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, niedziela 16.02. DUBAJ PLAŻOWANIE
Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Obiad w okolicznych restauracjach (indywidualnie). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, poniedziałek 17.02. DUBAJ ZWIEDZANIE
Po śniadaniu udamy się do Downtown Dubai – malowniczej galerii wybudowanej w stylu arabskim. Widok na największy wieżowiec świata Burj Khalifa. Następnie przejedziemy na pierwszą na świecie sztuczną wyspę – palmę Jumeirah z najdroższym hotelem Atlantis. Czas wolny na punkcie widokowym The Pointe. Przejazd do Mariny – dzielnicy najwyższych w świecie apartamentowców i wielu restauracji z całego świata. Czas wolny. Dla chętnych rejs ekskluzywnym jachtem po Marinie oraz po nabrzeżu Zatoki Perskiej.  Zachód słońca (rejs około 3 godziny). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, wtorek 18.02. DUBAJ PLAŻOWANIE
Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Obiad w okolicznych restauracjach (indywidualnie). Dla chętnych Safari samochodami terenowymi na pustyni. Wieczór w wiosce beduińskiej.  Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.


Dzień 6, środa 19.02. ABU DHABI ZWIEDZANIE
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi (przejazd ok. 1,5 godziny). Zwiedzanie Meczetu Sheikha Zayeda  – architektonicznego dzieła sztuki i jednego z najpiękniejszych meczetów na świecie, zbudowanego z białego marmuru, mogącego pomieścić ok. 40 tysięcy wiernych (na zwiedzanie obowiązuje odpowiedni strój). Następnie przejazd przez dzielnicę Al Bateen, gdzie znajdują się pałace rodziny rządzącej Abu Dhabi. Emirates Palace – jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie, zbudowany na wzór pałacu arabskiego. Następnie Heritage Village – wioska dziedzictwa kulturowego. Wizyta na ogromnej wyspie Saadiyat, na której powstało muzeum Louvre (na wzór paryskiego muzeum) i Guggenheima. Przejazd na wyspę Yas, gdzie mieści się tor Formuły 1 i pierwszy na świecie park Ferrari z licznymi atrakcjami. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, czwartek 20.02. DUBAJ PLAŻOWANIE
Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Obiad w okolicznych restauracjach (indywidualnie). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Przejazd metrem do Dubai Mall. Przy najwyższej budowli świata Burj Khalifa będziemy podziwiać niesamowite widowisko tańczących fontann w rytm muzyki. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych. Nocleg.

Dzień 8, piątek 21.02. DUBAJ ZWIEDZANIE, POWRÓT
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do największego ogrodu świata – Miracle Garden, magicznego, pełnego różnych kompozycji kwiatowych. Ponad 72 tysiące metrów kwadratowych ogrodu, w którym znajduje się 45 milionów rodzajów kwiatów pochodzących z całego świata. Nie jest to zwykły ogród, każdy kwiat i każda roślina tworzą swego rodzaju dzieła sztuki, rzeźby kwiatowe – postacie z bajek Disneya, słynne budowle, pawie, serca, kwiatowe dywany, wszystko kolorowe i pachnące. Następnie przejedziemy do jednej z największych galerii handlowych świata Dubai Mall. Czas wolny na zakupy i posiłek (indywidualnie). Następnie wjazd na słynny wieżowiec Burj Khalifa. Panorama Dubaju (360 stopni) z najwyższego budynku świata 829 metrów.  Na taras widokowy dla turystów usytuowany na 124 piętrze (452 metry, najwyżej na świecie) wjedziemy najszybszą windą w ciągu 1 minuty.  Czas wolny.
Wieczorem transfer autokarem na lotnisko Al Maktoum International Airport DWC.  Wylot z Dubaju o godzinie 22.00 czasu lokalnego ZEA (czas lotu ok. 6h10’ ). Przylot Wizzair do Katowic – Pyrzowic o godz. 01.10.  Zakończenie wycieczki.

Cena: 2 990 zł + 280 $ (dolarów USA) 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • bilet lotniczy samolotem rejsowym Wizzair z pierwszeństwem wejścia na pokład, bagażem rejestrowanym (nadania) do 20 kg oraz bagażem podręcznym plecak lub torebka;
 • 7 noclegów w komfortowym hotelu 4* Ramee Rose Dubaj (w pokojach 2 i 3 os. z łazienkami, TV i klimatyzacją) w centrum Dubaju w dzielnicy Al Barsha, 10 min od stacji metra lub hotel w podobnym standardzie w centrum Dubaju;
 • 7 śniadań w hotelu w formie bufetu;
 • 7 obiadokolacji w formie bufetu w hotelu;
 • 3 wycieczki po Dubaju oraz 1 do Abu Dhabi z przewodnikiem;
 • bilety wstępu podczas zwiedzania: Muzeum Dubaju, Burj Khalifa (124 piętro), ogród kwiatów Miracle Garden, rejs łodzią Abra w starym Dubaju, wejście dla grupy do meczetu Sheikha Zayeda w Abu Dhabi;
 • bilety na komunikację miejską w trakcie wycieczek i przejazdów programowych, w tym przejazdy na plażę;
 • transfer w Dubaju lotnisko – hotel – lotnisko;
 • taksa klimatyczna i podatek miejski turystyczny w hotelu;
 • ubezpieczenie turystyczne KL 40 000 €, NNW 4 000 € i bagaż 400 €;
 • podatek – ubezpieczenie TFG

Uwaga !!!
W dniach wolnych od zwiedzania organizowane będą atrakcje (dodatkowo płatne):

– Safari na pustyni samochodami terenowymi (około 250 zł* )
– 3 godzinny rejs jachtem po Marinie i Zatoce Perskiej przy nabrzeżu Dubaju (około 200 zł* )
*cena uzależniona od ilości chętnych osób na dany fakultet


Uwaga

Podczas podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich niezbędny jest paszport ważny co najmniej 6  miesięcy od daty powrotu.

Walutą obowiązującą w ZEA jest Dirham  1 AED = 1,10 zł. Aby wymienić pieniądze na lokalną walutę najlepiej zabrać ze sobą $ dolary amerykańskie. Waluta Euro lub Funty brytyjskie mają niekorzystne przeliczniki. Czas lokalny obowiązujący w ZEA w stosunku do Polski to + 3 godziny.

Szczegóły dotyczące wielu atrakcji w Dubaju na stronie www.visitdubai.com (wybór polskiej wersji językowej).

ORGANIZATOR WYCIECZKI:

Biuro Turystyki Master Tur Kraków
Stolarska 13 lok. 6 (obok Rynku), 31-043 Kraków

www.mastertur.eu   mail: biuro@mastertur.eu   tel. 517 499 933

Wpis do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników  Z/53/2010
Gwarancja ubezpieczeniowa AXA TUiR S.A. nr 04.868.186