WYCIECZKA DO PARYŻA  weekend majowy 2013

WYCIECZKA DO PARYŻA weekend majowy 2013

Termin: 27 kwietnia do 1 maja 2013

 

PROGRAM WYJAZDU

 

I dzień WYJAZD (sobota, 27.04.2013)

Zbiórka uczestników i wyjazd:

UWAGA !!!! AKTUALNE GODZINY WYJAZDÓW Z POSZCZEGÓLNYCH MIAST

TRASA IKRAKÓW  14.00  Dworzec Główny PKS, stanowisko G8-G10 (górna płyta dworca PKS, ul. Bosacka), KATOWICE 15.30  plac przed dworcem PKP, ul. św. Andrzeja, WROCŁAW 18.00 – 18.30 dworzec PKS peron 5  PRZESIADKA NA AUTOKAR DOCELOWY

TRASA II – WARSZAWA 10.30 parking przed PKiN od strony ul. Emilii Plater, ŁÓDŹ 12.30 dworzec PKS Łódź Kaliska, POZNAŃ 15.30 plac przed dworcem PKP (ul. Dworcowa). Przejazd do Wrocławia. PRZESIADKA NA AUTOKAR DOCELOWY WE WROCŁAWIU 18.00 – 18.30. Przejazd w kierunku Niemiec. Postoje na trasie na posiłek (indywidualnie). Nocny przejazd przez Niemcy do Francji.

 

II dzień PARYŻ (niedziela, 28.04.2013)

Przyjazd do hotelu w godzinach południowych. Zakwaterowanie w hotelu od około godz. 13.00 do 14.00.  Hotel ** Campanile Le Blanc-Mesnil  www.hotelcampanille.com

Następnie wyjazd na zwiedzanie Paryża. Zwiedzanie rozpoczniemy od muzeum Luwru, następnie spacerem przez ogrody Tuileries przejdziemy na plac Concorde i Polami Elizejskimi dotrzemy przed symbol chwały Francji – Łuk Triumfalny. Czas wolny na posiłek. Wieczór zakończy rejs statkiem po Sekwanie w romantycznej scenerii miasta. Przyjazd do hotelu i nocleg.

 

III dzień PARYŻ (poniedziałek, 29.04.2013)

Tradycyjne francuskie śniadanie w hotelu. Przejazd autokarem do Paryża. Podczas objazdówki po Paryżu zobaczymy Muzeum Orsay, Katedrę Notre- Dame, Dzielnicę Łacińską z Sorboną i Panteonem,  most Aleksandra III, kościół św. Marii Magdaleny, Operę Garnier, plac Vendome miejsce, gdzie zmarł Fryderyk Chopin i brał ślub Napoleon Bonaparte. Na Montmartrze – romantycznej i urokliwej dzielnicy filmowej Amelii przewidziany jest czas wolny. Na szczycie zobaczymy Bazylikę Sacre-Coeur i piękny widok na całe miasto. Wrażeń dostarczy spacer po zmroku przez oświetlona aleję z placem Pigalle i słynnym kabaretem Moulin Rouge. Chętnych zaprosimy na wieczór francuski do jednej z najstarszych restauracji Paryża w dzielnicy łacińskiej. Smakowite dania kuchni francuskiej konsumować będziemy przy ponadczasowych melodiach muzyki francuskiej. Powrót do hotelu w późnych godzinach nocnych. Nocleg.

 

IV dzień PARYŻ  (wtorek, 30.04.2013)

Tradycyjne francuskie śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd metrem do Paryża. Kolejny dzień wrażeń zaczniemy od spotkanie z Damą Paryża – wjazd na Wieżę Eiffla, z której rozciąga się panorama na całe miasto. Następnie, każdy będzie miał możliwość zakupu francuskich perfum po zwiedzeniu muzeum Fragonard.  Spacer w kierunku wyspy Cite i Dzielnicy Łacińskiej. Czas wolny na wyspie Cite.

W drogę powrotną wyruszymy w późnych godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Francję, Niemcy.

 

IV dzień POWRÓT (środa, 1.05.2013)

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Wrocław), w godzinach wieczornych (Poznań, Katowice, Kraków, Łódź, Warszawa). Zakończenie wycieczki.

 

Świadczenia:

– przejazd autokarem (DVD, barek, toaleta, klimatyzacja);

– 2 noclegi na przedmieściach Paryża w hotelu ** Hotel Campanile Le Blanc-Mesnil  www.hotelcampanille.com

– pokoje 2 – osobowe z łazienką i TV;

– 2 śniadania w hotelu;

– opieka licencjonowanego pilota na trasie;

– zwiedzanie Paryża z pilotem/ przewodnikiem;

– wycieczka objazdowa autokarem po Paryżu;

– zestawy słuchawkowe VOX,

– opłaty drogowe i parkingowe autokaru;

– ubezpieczenie turystyczne grupy KL i NNW,

– podatek VAT

 

UWAGA!!!

Oferta nie zawiera opłat ukrytych ani świadczeń obowiązkowych. Świadczenia płatne dodatkowo zostaną rozliczone przez pilota grupy.

 

Cena nie zawiera:

wyżywienia (dla chętnych organizowane będą posiłki w sprawdzonych restauracjach w Paryżu w cenie od 9 -12,00 €), biletów wstępu (Luwr do 26 roku życia gratis  za okazaniem legitymacji lub dowodu osobistego, pozostali 11 €), rejs statkiem po Sekwanie 13 €, Wieża Eiffla od 7 – 15 €, metro w Paryżu ok. 10 €), dla chętnych wieczór francuski 38 € od osoby (tradycyjne dania kuchni francuskiej; żabie udka, ślimaki, zupa cebulowa, dania główne do wyboru, desery, wino i napoje bez ograniczeń, muzyka francuska i polska grana na żywo),

 

Minimalna ilość uczestników to 43 osoby.

Limit miejsc 180

 

Dopłata do wyjazdu z Warszawy 90 zł, Łodzi 70 zł  i Poznania 70 zł (płatne podczas wycieczki)

 

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE NA WYJAZD: formularz