PARYŻ, WERSAL 29 czerwca – 02 lipca 2017

PARYŻ, WERSAL 29 czerwca – 02 lipca 2017

Wycieczka samolotowa

29 czerwca – 02 lipca 2017 

(czwartek 29 czerwca 2017) WYJAZD / PARYŻ

Spotkanie na lotnisku Kraków – Balice o godz. 5.30. Wylot z Krakowa o godzinie 7.00. Przylot do Paryża – Beauvais o 9.15. Przejazd autokarem do Paryża.

Wycieczka objazdowa autokarem po mieście. Plac Concorde, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Kościół św. Magdaleny,  Paryska Opera Garnier, Plac Vandome, Luwr, Muzeum D’Orsay, Most Cara Aleksandra III, Pałac Burbonów (Parlament), Hotel i Kościół Inwalidów – miejsce pochówku Napoleona,  Pola Marsowe i Szkoła Wojskowa, Plac Warszawski, St. Germain de Press. W godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Odpoczynek.

Obiadokolacja w restauracji w centrum Paryża. Wieczorem spacer i czas wolny na Polach Elizejskich. Nocleg.

 (piątek 30 czerwca  2017) PARYŻ

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Wersalu (wejście do pałacu) – zwiedzanie olśniewającego przepychem zespołu pałacowo-parkowego Ludwika XIV – „Króla Słońce”, którego wspaniałe założenia były wzorem do naśladowania w całej Europie. Zwiedzanie pałacu oraz ogrodów (wejście do ogrodów). Powrót do Paryża. Następnie wzgórze Montmartre,  Bazylika Sacre Coeur (wejście do kościoła), Placu du Terre. Czas wolny na Montmartre (miejsce z licznymi restauracjami, które tworzą niepowtarzalny paryski klimat). Spacer bulwarem na Plac Pigalle i pod Moulin Rouge. Obiadokolacja. Wieczorem godzinny rejs po Sekwanie, który jeszcze bardziej przybliży uroki Paryża. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Nocleg.

 ( sobota 1 lipca 2017) PARYŻ

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Paryża. Zwiedzanie największego muzeum świata – Luwru przez około 3 godziny (wejście do muzeum). Odpoczynek w ogrodach Tuileries. Zwiedzanie muzeum perfum firmy Fragonard (wejście do muzeum). Prezentacja zapachów, możliwość zakupu oryginalnych francuskich perfum.

Następnie wejście oraz zwiedzanie Łuku Triumfalnego na Placu Gwiazdy. Obiadokolacja w restauracji w okolicach łuku. Przejazd na Plac Trocadero. Widok na Wieżę Eiffla (wejście na wieżę) z placu. Wjazd na III poziom Wieży Eiffla. Czas wolny. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Nocleg.

 (niedziela 2 lipca 2017) PARYŻ / POWRÓT 

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Paryża do dzielnicy łacińskiej. Zwiedzanie gotyckiej Katedry Notre Dame (wejście do katedry), następnie Dzielnica Łacińska, Panteon, Sorbona. Czas wolny. Obiad w restauracji w dzielnicy łacińskiej.

Przejazd na lotnisko Paryż – Beauvais. Wylot z Paryża w godzinach popołudniowych. Przylot do Krakowa w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

 

Cena za osobę 1 590 zł + 90 €
Świadczenia zawarte w cenie:
– przelot liniami Ryanair na trasie Kraków – Paryż – Kraków (bilet + bagaż podręczny do 10 kg o wymiarach 55 x 40 x 20 cm);
– transfer we Francji lotnisko – hotel – lotnisko;
– wycieczka objazdowa po Paryżu;
– 3 noclegów w hotelu klasy sieci Accor (B&B lub Ibis) na przedmieściach Paryża w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienką i TV);
– 3 śniadania bufetowe w hotelu;
– 3 obiadokolacje, 1 obiad (przystawka, danie główne, deser, napój);
– opieka licencjonowanego pilota i przewodnika podczas pobytu w Paryżu;
– zwiedzanie wg programu;
– zestawy słuchawkowe niezbędne podczas zwiedzania;
– bilety na komunikację miejską w Paryżu;
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu;
– zwiedzanie Wersalu i Luwru z licencjonowanymi przewodnikami w języku polskim;
– rejs statkiem po Sekwanie;
– bilety wstępu na Wieżę Eiffla;
– zestawy słuchawkowe Tour Guide;
– ubezpieczenie KL i NNW;
– podatek VAT

Dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania imprezy integracyjnej – wieczoru francuskiego z tradycyjnymi francuskimi potrawami,
muzyką „na żywo” oraz napojami bez ograniczeń (wino, piwo, soki)
w jednej z najstarszych restauracji Paryża w dzielnicy łacińskiej
(kwota 37 € przy grupie min. 15 osób)

 

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport. W przypadku dzieci i młodzieży legitymacja szkolna nie upoważnia do poruszania się po strefie Schengen w tym po krajach objętych programem wycieczki.