Weekend majowy w Toskanii 28.04 – 03.05.2019

Weekend majowy w Toskanii 28.04 – 03.05.2019

Dzień 1 niedziela, 28 kwietnia 2019  WYJAZD 
Zbiórka uczestników  i wyjazd. Nocny przejazd przez Czechy (Brno, Mikulov), Austrię (Wiedeń, Graz, Klagenfurt) w kierunku Włoch.

Dzień 2 poniedziałek, 29 kwietnia 2019 WERONA 
Przyjazd do WERONY, spacer po mieście: w programie m.in. rzymska Arena z I wieku (z zewnątrz), sławny balkonik Julii przy via Capello 23, place miasta, następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 wtorek, 30 kwietnia 2019 PIZA, VIAREGGIO 
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do PIZY – zwiedzanie Placu Cudów, na którym znajduje się Baptysterium, Krzywa Wieża (z zewnątrz) i Katedra (wstęp do Katedry), następnie przejazd do VIAREGGIO – krótki odpoczynek w jednej z miejscowości wypoczynkowych nad Morzem Tyrreńskim. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 środa, 1 maja 2019 SIENA, SAN GIMIGNANO 
Śniadanie, przejazd do SIENY. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich: Piazza del Campo, katedra, spacer po via di Città ze wspaniałymi pałacami zwiedzanie miasta , po południu przejazd do SAN GIMIGNANO zwanego miastem pięknych wież. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, via San Giovanni ze sklepami sprzedającymi miejscowe wyroby. Powrót przez Toskańskie krajobrazy do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 czwartek, 2 maja 2019 FLORENCJA 
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do FLORENCJI, zwiedzanie stolicy Toskanii (9 godzin): wnętrze kościoła Santa Croce, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta, kontynuacja spaceru obok wieży Giotta przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio – Mostu Złotników – ze sklepikami jubilerskimi. W trakcie dnia czas wolny. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.

Dzień 6 piątek, 3 maja 2019 POWRÓT
Podróż przez Austrię, Czechy w kierunku Polski. Postoje na trasie na toaletę i posiłki (indywidualnie). Powrót w godzinach popołudniowych.  Zakończenie wycieczki.

 

Cena za osobę  1 190 zł + 95 € (wszystkie świadczenia w cenie) 

 

Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, barek),

– 3 noclegi w pokojach 2-osobowych, hotele 3*, standard turystyczny ( 1 nocleg okolice Werony, 2 noclegi okolice Florencji)

– wyżywienie (3 śniadania włoskie i 3 obiadokolacje – napoje do kolacji dodatkowo płatne),

– opieka pilota,

– usługi lokalnych przewodników,

– podstawowe ubezpieczenie NNW i KL,

– taksa klimatyczna,

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,

– wjazdy do miast i parkingi,

– zestawy słuchawkowe,

– przejazdy komunikacją miejską,

– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

UWAGA !!! 

Program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport. W przypadku dzieci i młodzieży legitymacja szkolna nie upoważnia do poruszania się po strefie Schengen w tym po krajach objętych programem wycieczki.