Wyjazd do Włoch 11.08 – 17.08.2018

Wyjazd do Włoch 11.08 – 17.08.2018

Dzień 1, sobota  11.08.2018 WYJAZD

Wyjazd z Krakowa o godzinie 15:00, Katowice 16.30, Warszawa 11.00, Łódź 13.00. Nocny przejazd przez Czechy (Brno, Mikulov), Austrię (Wiedeń, Graz, Klagenfurt) w kierunku Włoch.

 

Dzień 2, niedziela  12.08.2018  WENECJA

Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych. Toaleta na parkingu Tronchetto. Rejs tramwajem wodnym na plac św. Marka. Zwiedzanie Wenecji z licencjonowanym przewodnikiem; Bazylika z grobem św. Marka, Plac św. Marka nazwany „najpiękniejszym salonem Europy”, Most Westchnień, Most Rialto, wieża zegarowa, Pałac Dożów (z zewnątrz), zabytkowe uliczki Wenecji.  Czas wolny na posiłek (indywidualnie) i zakup pamiątek.

Dla chętnych rejs weneckimi gondolami po kanałach Wenecji. Przejazd do hotelu na wybrzeżu Morza Adriatyckiego w okolicach Rimini. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

 

 Dzień 3, poniedziałek 13.08.2018 MIRABILANDIA

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie.

Przejazd do najsłynniejszego parku rozrywki we Włoszech – Mirabilandii. Całodniowy pobyt i korzystanie z ponad 44 różnych atrakcji, tj. iSpeed, rollercoastery, Bimboboli – gdzie znajdują się atrakcje dla dzieci, Adventureland – z atrakcjami przygodowymi, La citta di Sian Ka’an – atrakcje z Krainy Majów, La vecchia Europa – tradycyjne wesołe miasteczko, Motorworld – atrakcje związane z pojazdami wodnymi, drogowymi i szynowymi, Dolcevita Studios, Mirabilandia Beach – plaża z basenami i zjeżdżalniami. (https://www.mirabilandia.it/) Opcjonalnie czas wolny w tym dniu będzie można zorganizować sobie indywidualnie i  przeznaczyć na pobyt na plaży lub w mieście Rawenna, przy czym nie organizujemy w tym dniu dodatkowego zwiedzania czy innych atrakcji dla osób które nie korzystają z wejścia do Mirabilandii.

Około godziny 18-ej przejazd do Toskanii. Zakwaterowanie w hotelu w Montecatini Terme. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, wtorek  14.08.2018 PISA FLORENCJA 

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Pisy.

Zwiedzanie Placu Cudów; Krzywa Wieża, Katedra, Baptysterium. Czas wolny na zdjęcia i zakup pamiątek. W godzinach południowych przejazd do stolicy Toskanii – Florencji. Zwiedzanie miasta: Bazylika Santa Maria del Fiore, Baptysterium, kościół św. Krzyża, Most Złotników, Czas wolny na zakup pamiątek i zdjęcia. Przejazd na Wzgórze św. Michała, skąd można podziwiać Florencję. Czas wolny.

Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5, środa 15.08.2018 MONTE CASSINO WATYKAN

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Monte Cassino.

Wjazd na wzgórze malowniczą górską trasą. Nawiedzenie cmentarza żołnierzy polskich oraz zwiedzanie sali pamięci z bitwy o Monte Cassino. Przejazd do Rzymu; zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem Watykanu; Bazylika Św. Piotra, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, podziemia bazyliki, Plac św. Piotra. Następnie Via Concilazione i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Czas wolny.

Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6, czwartek 16.08.2018 RZYM 

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Rzymu.

Zwiedzanie z przewodnikiem Rzymu antycznego: Colosseum z Łukiem Tryumfalnym cesarza Konstantyna Wielkiego, Fora Cesarskie z kolumną Trajana, Plac Remusa i Romulusa, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Plac Wenecki. Place barokowe Rzymu; Plac Navona, Fontanna di Trevi, Panteon, plac i schody Hiszpańskie. Czas wolny w okolicach Fontanny Di Trevi.

Wyjazd z Rzymu około godziny 21-ej. Nocny przejazd przez Włochy w kierunku Austrii.

 

Dzień 7, piątek 17.08.2018 POWRÓT 

Podróż przez Austrię, Czechy w kierunku Polski. Postoje na trasie na toaletę i posiłki (indywidualnie). Powrót w godzinach popołudniowych. Zakończenie wycieczki.

Cena za osobę: 990 zł + 90 €

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd komfortowym autokarem klasy lux na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne i rozsuwane siedzenia, dwóch doświadczonych kierowców). Przy grupie 70 – 80 osób autokar piętrowy;

– opłaty drogowe podczas przejazdu (Czechy Austria, Włochy);

– opłata ZTL wjazdy grupy turystycznej autokarem do strefy miejskiej w Wenecji, Pisie, Florencji i Rzymie;

– 4 noclegi w hotelach minimum 3* (wg kategoryzacji włoskiej) w tym 1 nocleg w okolicach Rimini, 1 nocleg w okolicach Florencji, 2 noclegi w okolicach Rzymu w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami i TV;

– 4 śniadania w hotelu i 4 obiadokolacje;

– lokalni przewodnicy (Wenecja, Pisa, Florencja, Watykan, Rzym);

– opieka doświadczonego pilota podczas wycieczki;

– rejs statkiem w Wenecji;

– zestawy słuchawkowe Radio Guide- obowiązkowe podczas zwiedzania;

– bilet na całodniowy pobyt w największym we Włoszech parku rozrywki Mirabilandia;

– bilety na metro w Rzymie;

– ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączeniem chorób przewlekłych);

– podatek VAT;

– podatek – Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport. W przypadku dzieci i młodzieży legitymacja szkolna nie upoważnia do poruszania się po strefie Schengen w tym po krajach objętych programem wycieczki.