WENECJA, MIRABILANDIA, PISA, FLORENCJA, MONTE CASSINO, WATYKAN, RZYM

WENECJA, MIRABILANDIA, PISA, FLORENCJA, MONTE CASSINO, WATYKAN, RZYM

 

WYJAZD

Zbiórka uczestników i wyjazd:
– LUBLIN – 09.00, Dworzec PKS, Stanowisko nr 1
– KRAKÓW – 15:00, Dworzec Autobusowy MDA, Stanowisko G8 – G10
– KATOWICE -16:15, Plac przed Dworcem PKP, przy ulicy św. Andrzeja
Nocny przejazd przez Czechy (Brno, Mikulov), Austrię (Wiedeń, Graz, Klagenfurt) w kierunku Włoch.

 WENECJA

Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych. Toaleta na parkingu Troncetto. Rejs tramwajem wodnym na plac św. Marka. Zwiedzanie Wenecji z licencjonowanym przewodnikiem; Bazylika z grobem św. Marka, Plac św. Marka nazwany „najpiękniejszym salonem Europy”, Most Westchnień, Most Rialto, wieża zegarowa, Pałac Dożów (z zewnątrz), zabytkowe uliczki Wenecji.  Czas wolny na posiłek (indywidualnie) i zakup pamiątek. 02Dla chętnych rejs weneckimi gondolami po kanałach Wenecji. Przejazd do hotelu na wybrzeżu Morza Adriatyckiego w okolicach Rimini. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

MIRABILANDIA

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do najsłynniejszego parku rozrywki we Włoszech – Mirabilandii. Całodniowy pobyt i korzystanie z ponad 44 różnych atrakcji, tj. iSpeed, rollercoastery, Bimboboli – gdzie znajdują się atrakcje dla dzieci, Adventureland – z atrakcjami przygodowymi, La citta di Sian Ka’an – atrakcje z Krainy Majów, La vecchia Europa – tradycyjne wesołe miasteczko, Motorworld – atrakcje związane z pojazdami wodnymi, drogowymi i szynowymi, Dolcevita Studios, Mirabilandia Beach – plaża z basenami i zjeżdżalniami.04Około godziny 18 ej przejazd do Toscani. Zakwaterowanie w hotelu w Montecatini Terme. Obiadokolacja i nocleg.

 

PISA, FLORENCJA

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Pisy. Zwiedzanie Placu Cudów; Krzywa Wieża, Katedra, Baptysterium. Czas wolny na zdjęcia i zakup pamiątek. Przejazd do stolicy Toskanii – Florencji. Zwiedzanie miasta: Bazylika Santa Maria del Fiore, Baptysterium, kościół św. Krzyża, Most Złotników, Czas wolny na zakup pamiątek i zdjęcia. Przejazd na Wzgórze św. Michała, skąd można podziwiać Florencję. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

06

MONTE CASSINO, WATYKAN

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Monte Cassino. Wjazd na wzgórze malowniczą górską trasą. Nawiedzenie cmentarza żołnierzy polskich oraz zwiedzanie sali pamięci z bitwy o Monte Cassino. Przejazd do Rzymu; zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem Watykanu; Bazylika Św. Piotra, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, podziemia bazyliki, Plac św. Piotra. Następnie Via Concilazione i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

07

 RZYM08

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Rzymu. Zwiedzanie z przewodnikiem Rzymu antycznego: Colosseum z Łukiem Tryumfalnym cesarza Konstantyna Wielkiego, Fora Cesarskie z kolumną Trajana, Plac Remusa i Romulusa, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Plac Wenecki. Place barokowe Rzymu; Plac Navona, Fontanna di Trevi, Panteon, plac i schody Hiszpańskie. Czas wolny w okolicach Fontanny Di Trevi.

09

Wyjazd z Rzymu około godziny 21-ej. Nocny przejazd przez Włochy w kierunku Austrii.

POWRÓT

Podróż przez Austrię, Czechy w kierunku Polski. Postoje na trasie na toaletę i posiłki (indywidualnie). Powrót w godzinach popołudniowych. Zakończenie wycieczki.

Cena za osobę 990 zł + 90 € (wszystkie świadczenia w cenie)

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd komfortowym autokarem klasy lux na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne i rozsuwane siedzenia, dwóch doświadczonych kierowców). Przy grupie 70 – 80 osób autokar piętrowy;
– opłaty drogowe podczas przejazdu (Czechy Austria, Włochy);
– opłata ZTL wjazdy grupy turystycznej autokarem do strefy miejskiej w Wenecji, Pisie, Florencji i Rzymie;
– 4 noclegi w hotelach minimum 3* (wg kategoryzacji włoskiej) w tym 1 nocleg w okolicach Rimini, 1 nocleg w okolicach Florencji, 2 noclegi w okolicach Rzymu w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami i TV;
– 4 śniadania w hotelu i 4 obiadokolacje;
– lokalni przewodnicy (Wenecja, Pisa, Florencja, Watykan, Rzym);
– opieka doświadczonego pilota podczas wycieczki;
– rejs statkiem w Wenecji;
– zestawy słuchawkowe obowiązkowe podczas zwiedzania;
– bilet na całodniowy pobyt w największym we Włoszech parku rozrywki Mirabilandia;
– bilety na metro w Rzymie;
– ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączeniem chorób przewlekłych);
– podatek VAT;
– podatek;
– ubezpieczenie;
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport. W przypadku dzieci i młodzieży legitymacja szkolna nie upoważnia do poruszania się po strefie Schengen w tym po krajach objętych programem wycieczki.