WŁOCHY, HISZPANIA, LAZUROWE WYBRZEŻE 14 – 22 maj 2017

WŁOCHY, HISZPANIA, LAZUROWE WYBRZEŻE 14 – 22 maj 2017

 

 (niedziela 14.05.2017) WYJAZD

Wyjazd z Krakowa o godzinie 21.00. Nocny przejazd przez Czechy (Brno, Mikulov), Austrię (Wiedeń, Graz, Klagenfurt) w kierunku Włoch.

  (poniedziałek 15.05.2017) WERONA

Podróż przez Włochy.  W godzinach popołudniowych przyjazd do Werony miasta Romeo i Julii. Zwiedzanie z przewodnikiem: starówka, Arena werońska  oraz balkon Julii znany z dramatu Szekspira. Przejazd do hotelu w okolicach Mediolanu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 (wtorek 16.05.2017) MEDIOLAN

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Mediolanu i zwiedzanie Katedry Mediolańskiej, Via Dante, Galerii Wiktora Emanuela, La Scala, Zamek Sforzów, Łuk Triumfalny. Czas wolny na posiłek (indywidualnie) i zakup pamiątek. Wieczorem przejazd przez Włochy, Francję w kierunku Hiszpanii. Nocny przejazd (1000 km).

 (środa 17.05.2017) COSTA BRAVA

Przyjazd do hotelu w Malgrat de Mar na Costa Brava w godzinach przedpołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek i czas wolny. Plażowanie. Obiadokolacja.
Wieczorem przejazd do Barcelony na zwiedzanie miasta nocą. Główny deptak miasta La Rambla, promenada nadmorska. Powrót do hotelu w późnych godzinach. Nocleg.

 (czwartek 18.05.2017) BARCELONA

Śniadanie w hotelu, przejazd do Barcelony na zwiedzanie stolicy Katalonii. Zwiedzanie z przewodnikiem; Bazylika Sagrada Familia autorstwa Antoniego Gaudiego, przejazd główną ulicą miasta Diagonal w kierunku Placu Hiszpańskiego. Park Guel, stadion Camp Nou, wzgórze  Montjuic (panorama miasta), stary port, promenada z pomnikiem Krzysztofa Kolumba, Katedra Barcelońska. Czas wolny na La Rambla. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

 (piątek 19.05.2017) MADRYT

Śniadanie w hotelu. Dla chętnych wycieczka do Madrytu. Transfer na lotnisko w Barcelonie. Wylot do Madrytu o godzinie 7.30 (czas lotu 1,5h).

Zwiedzanie stolicy Hiszpanii z przewodnikiem; w drodze z lotniska objazdówka po mieście, Plac Kolumba, Puerta de Alcalá, Fontanna z posągiem bogini płodności Kybele na Plaza de Cibeles, Gran Via, Katedra Madrycka, La Almudena. Czas wolny. Posiłek (indywidualnie). Wylot z Madrytu około godziny 21 ej. Przylot do Barcelony Transfer do hotelu. Nocleg.

Dla pozostałych osób czas wolny na plażowanie lub wycieczka do Montserrat – klasztoru benedyktyńskiego, położonego w masywie górskim Montserrat w Katalonii około 40 km od Barcelony lub zwiedzanie Barcelony. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

(sobota 20.05.2017) CANNES

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Francji. (Trasa 650 km) Przyjazd do Cannes na Lazurowym Wybrzeżu. Zwiedzanie miasta; promenada, Pałac Festiwalów Filmowych, wzgórze zamkowe, port i starówka miasta. Czas wolny na posiłek (indywidualnie). Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

 (niedziela 21.05.2017) NICEA, MONACO

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Przejazd do Nicei. Zwiedzanie miasta. Promenada nadmorska, starówka, Opera.

Następnie przejazd widokową trasą nadmorską do Monaco. Zwiedzanie Monaco, wzgórze zamkowe, Pałac Królewski, starówka. Czas wolny (posiłek indywidualnie). Wyjazd z Monaco w późnych godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Francję, Włochy.

 (poniedziałek 22.05.2017) POWRÓT

Przejazd przez Austrię, Czechy w kierunku Polski. Postoje na trasie na toaletę i posiłki (indywidualnie). Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

 

Cena za osobę  1 190 zł 

(przy grupie min. 45 – 75 osób)

 

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd komfortowym autokarem na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne i rozsuwane siedzenia, dwóch doświadczonych kierowców). Przy grupie 70 – 80 osób autokar piętrowy.
–  5 noclegów w hotelach 3* w tym 1 nocleg we Włoszech w okolicach Mediolanu, 3 noclegi na wybrzeżu Costa Brava,  1 nocleg w okolicach Cannes w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami i TV;
– 5 śniadań w hotelu (wzmocnione szynka i ser) i 4 obiadokolacje (bufet);
– opieka doświadczonego pilota podczas wycieczki;
– ubezpieczenie KL i NNW
– podatek VAT
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Świadczenia dodatkowe 110 € (płatne w autokarze kalkulowane przy grupie 45 – 75 osób)

– bilety wstępu do Parku Guell w Barcelonie,  lokalni przewodnicy (Werona, Mediolan, Barcelona), opłaty drogowe podczas przejazdu (Czechy Austria, Włochy, Francja, Hiszpania); wjazdy grupy turystycznej autokarem do strefy miejskiej – opłata ZTL w Weronie, Mediolanie, Barcelonie, Nicei i Monaco,  zestawy słuchawkowe obowiązkowe podczas zwiedzania, bilety na komunikację miejską, taksa klimatyczna w hotelach.

 

Dodatkowo płatne wyjazdy fakultatywne:

– całodniowa wycieczka fakultatywna do Madrytu samolotem (min. 20 osób) 120 €
– całodniowa fakultatywna wycieczka na Montserrat i do Barcelony (min 20 osób 65 €

 UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport. Legitymacja szkolna nie upoważnia do poruszania się po strefie Schengen w tym po krajach objętych programem wycieczki.

 

Ceny aktualne na dzień przygotowania oferty (wrzesień 2016) mogą nieznacznie ulec podwyższeniu w terminie pobytu grupy.