WŁOCHY HISZPANIA LAZUROWE WYBRZEŻE 22-30 września 2017

WŁOCHY HISZPANIA LAZUROWE WYBRZEŻE 22-30 września 2017

 (piątek 22.09.2017) WYJAZD

Wyjazd z Krakowa o godzinie 21.00, Katowice 22.30, Warszawa 17.30, Łódź 19.30. Nocny przejazd przez Czechy (Brno, Mikulov), Austrię (Wiedeń, Graz, Klagenfurt) w kierunku Włoch.

  (sobota 23.09.2017) WERONA

Podróż przez Włochy.  W godzinach popołudniowych przyjazd do Werony miasta Romeo i Julii. Zwiedzanie z przewodnikiem: starówka, Arena werońska  oraz balkon Julii znany z dramatu Szekspira. Przejazd do hotelu w okolicach Mediolanu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 (niedziela 24.09.2017) MEDIOLAN

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Mediolanu i zwiedzanie Katedry Mediolańskiej, Via Dante, Galerii Wiktora Emanuela, La Scala, Zamek Sforzów, Łuk Triumfalny. Czas wolny na posiłek (indywidualnie) i zakup pamiątek. Wieczorem przejazd przez Włochy, Francję w kierunku Hiszpanii. Nocny przejazd (1000 km).

 (poniedziałek 25.09.2017) COSTA BRAVA

Przyjazd do hotelu w Malgrat de Mar na Costa Brava w godzinach przedpołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek i czas wolny. Plażowanie. Obiadokolacja.


Wieczorem przejazd do Barcelony na zwiedzanie miasta nocą. Główny deptak miasta La Rambla, promenada nadmorska. Powrót do hotelu w późnych godzinach. Nocleg.

 

 (wtorek 26.09.2017) BARCELONA

Śniadanie w hotelu, przejazd do Barcelony na zwiedzanie stolicy Katalonii. Zwiedzanie z przewodnikiem; Bazylika Sagrada Familia autorstwa Antoniego Gaudiego, przejazd główną ulicą miasta Diagonal w kierunku Placu Hiszpańskiego. Wzgórze  Montjuic (panorama miasta), stary port, promenada z pomnikiem Krzysztofa Kolumba, Katedra Barcelońska. Czas wolny na La Rambla. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

 (środa 27.09.2017) BARCELONA

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowania. Przejazd do Barcelony. Spacer po Parku Güell wśród bajecznej małej architektury i bujnej roślinności, wpisanym na listę UNESCO (wejście do Monumentalnej części dla chętnych, cena 7 euro). Wizyta na słynnym stadionie Europy: Camp Nou, będącym jednym z symboli Katalonii. Zwiedzanie muzeum klubu FC Barcelona (dla chętnych, cena 23 euro). Nocny przejazd do Nicei.

(czwartek 28.09.2017) CANNES / NICEA

Postój na poranną toaletę. Przejazd do Nicei. Zwiedzanie miasta. Promenada nadmorska, starówka, Opera. Przyjazd do Cannes na Lazurowym Wybrzeżu. Zwiedzanie miasta: promenada, Pałac Festiwalów Filmowych, wzgórze zamkowe, port i starówka miasta. Czas wolny na posiłek (indywidualnie). Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

 (piątek 29.09.2017) MONACO

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie.

Następnie przejazd widokową trasą nadmorską do Monaco. Zwiedzanie Monaco, wzgórze zamkowe, Pałac Królewski, starówka. Czas wolny (posiłek indywidualnie). Wyjazd z Monaco w późnych godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Francję, Włochy.

 (sobota 30.09.2017) POWRÓT

Przejazd przez Austrię, Czechy w kierunku Polski. Postoje na trasie na toaletę i posiłki (indywidualnie). Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Cena za osobę  990 zł + 140 euro 

(przy grupie min. 45 – 75 osób)

 

Świadczenia zawarte w cenie:

TRANSPORT:
– przejazd komfortowym autokarem na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne i rozsuwane siedzenia, dwóch doświadczonych kierowców);
– opłaty parkingowe i drogowe;
– wjazdy grupy turystycznej autokarem do strefy miejskiej – opłata ZTL w Weronie, Mediolanie, Barcelonie, Nicei i Monaco

ZAKWATEROWANIE:
– 4 noclegi w hotelach 3* w tym 1 nocleg we Włoszech w okolicach Mediolanu, 2 noclegi na wybrzeżu Costa Brava,  1 nocleg (tranzytowy, w hotelu klasy turystycznej) na Lazurowym Wybrzeżu w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami i TV;
– taksa klimatyczna w hotelach;

WYŻYWIENIE:
– 4  śniadań w hotelu (wzmocnione szynka i ser) ;
– 3 obiadokolacje (bufet);

OBSŁUGA:
– opieka doświadczonego pilota podczas wycieczki;
– przewodnik miejski w Weronie, Mediolanie, Barcelonie, Nicei, Cannes, Monaco;

UBEZPIECZENIE:
– ubezpieczenie KL i NWW;
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

ZESTAWY SŁUCHAWKOWE 

PODATEK VAT

 

 UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport. Legitymacja szkolna nie upoważnia do poruszania się po strefie Schengen w tym po krajach objętych programem wycieczki.

 

Ceny aktualne na dzień przygotowania oferty (wrzesień 2016) mogą nieznacznie ulec podwyższeniu w terminie pobytu grupy.