Włochy, Hiszpania, Lazurowe Wybrzeże

Włochy, Hiszpania, Lazurowe Wybrzeże

Dzień 1

WYJAZD Zbiórka uczestników o godzinie i wyjazd.   Nocny przejazd przez Czechy (Brno, Mikulov), Austrię (Wiedeń, Graz, Klagenfurt)
w kierunku Włoch.

Dzień 2 

WERONA Podróż przez Włochy. W godzinach popołudniowych przyjazd do Werony miasta Romea i Julii. Zwiedzanie z przewodnikiem: starówka, Arena werońska, Koloseum oraz balkon Julii znany z dramatu Szekspira. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3

MEDIOLAN Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Mediolanu i zwiedzanie Katedry Mediolańskiej, Via Dante, Galerii Wiktora Emanuela, Plac Wenecki z Bramą Wenecką. Czas wolny na posiłek (indywidualnie) i zakup pamiątek. Obiad w pizzerii w Mediolanie (bufet pizza + napój). Przejazd przez Włochy, Francję w kierunku Hiszpanii. Nocny przejazd (1000 km)

 

Dzień 4

COSTA BRAVA Przyjazd do hotelu na wybrzeżu Costa Brava w godzinach porannych. Śniadanie w hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek i czas wolny. Przy sprzyjającej pogodzie plażowanie. Obiadokolacja w hotelu i nocleg.

 

Dzień 5

BARCELONA Śniadanie w hotelu, przejazd do Barcelony na zwiedzanie stolicy Katalonii. Zwiedzanie z przewodnikiem; Bazylika Sagrada Familia autorstwa Antoniego Gaudiego, przejazd główną ulicą miasta Diagonal w kierunku Placu Hiszpańskiego. Park Guel, stadion Camp Nou, wzgórze  Montjuic (panorama miasta), stary port, promenada z pomnikiem Krzysztofa Kolumba, Katedra Barcelońska. Czas wolny na La Rambla. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja w hotelu i nocleg.

 

Dzień 6 

MONTSERRAT, BARCELONA Śniadanie w hotelu. Przejazd do Montserrat – klasztoru benedyktyńskiego, położonego w przepięknym masywie górskim Montserrat w Katalonii około 40 km od Barcelony. Po południu przyjazd do Barcelony. Zwiedzanie i czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja w hotelu i nocleg.

 

Dzień 7

CANNES Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Francji. (Trasa 650 km) Przyjazd do Cannes na Lazurowym Wybrzeżu. Zwiedzanie miasta; promenada, Pałac Festiwalów Filmowych, wzgórze zamkowe, port i starówka miasta. Obiadokolacja. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

 

Dzień 8 

NICEA, MONACO Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Przejazd do Nicei. Zwiedzanie miasta. Promenada nadmorska, starówka, Opera. Następnie przejazd widokową trasą nadmorską do Monaco. Zwiedzanie Monaco, wzgórze zamkowe, Pałac Królewski, starówka. Czas wolny (posiłek indywidualnie). Wyjazd z Monaco w późnych godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Francję, Włochy.

 

Dzień 9

POWRÓT  Przejazd przez Austrię, Czechy w kierunku Polski. Postoje na trasie na toaletę i posiłki (indywidualnie). Powrót w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

TRANSPORT :
– przejazd komfortowym autokarem na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne  i rozsuwane siedzenia, dwóch doświadczonych kierowców). Przy grupie 70 – 80 osób autokar piętrowy;
– opłaty parkingowe i drogowe;
– wjazdy grupy turystycznej autokarem do strefy miejskiej – opłata ZTL w Weronie, Mediolanie, Barcelonie, Nicei i Monaco;
–  bilety na komunikację miejską,

ZAKWATEROWANIE:
– 5 noclegów w hotelach 3* w tym 1 nocleg we Włoszech w okolicach Mediolanu, 3 noclegi na wybrzeżu Costa Brava,  1 nocleg w okolicach Cannes w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami i TV;
– taksa klimatyczna w hotelach;

WYŻYWIENIE:
– 6  śniadań w hotelu (wzmocnione szynka i ser) ;
– 6 obiadokolacje (bufet);

OBSŁUGA:
– opieka doświadczonego pilota podczas wycieczki;
– przewodnik miejski w Weronie, Mediolanie, Barcelonie, Nicei, Cannes, Monaco;

UBEZPIECZENIE:
– ubezpieczenie KL i NWW;
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

ZESTAWY SŁUCHAWKOWE 

PODATEK VAT