WŁOCHY od 4 do 11 sierpnia 2023 r.

WŁOCHY od 4 do 11 sierpnia 2023 r.

Padwa, Wenecja, Werona, Jezioro Garda, Piza, Florencja,  Monte Cassino, Watykan, Rzym

 

Dzień 1,  4 sierpnia 2023 Wyjazd z Krakowa o godzinie 18:00, dworzec MDA górna płyta G10, Katowic 19:30 ul. Andrzeja przed dworcem PKP.
Nocny przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch.

Dzień 2, 5 sierpnia 2023 PADWA Przyjazd do Padwy,  jednego z najstarszych miast włoskich i zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego – z XIII wieku z freskami Giotta, pomnik Gatttamelaty, następnie krótki spacer po mieście; Uniwersytet druga najstarsza uczelnia we Włoszech po Bolonii, wykładał tutaj Galileusz, studiował Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski oraz Jan Zamoyski. Zwiedzanie i czas wolny. Następnie przejazd do hotelu w godzinach popołudniowych.  Zakwaterowanie i odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, 6 sierpnia 2023 WENECJA, WERONA Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do portu. Rejs tramwajem wodnym na plac św. Marka. Zwiedzanie Wenecji z licencjonowanym przewodnikiem;  Bazylika z grobem św. Marka, Plac św. Marka nazwany „najpiękniejszym salonem Europy”,  Most Westchnień, Most Rialto, wieża zegarowa, Pałac Dożów (z zewnątrz), zabytkowe uliczki Wenecji. Czas wolny. Dla chętnych rejs weneckimi gondolami po kanałach Wenecji. Następnie przejazd do Werony miasta Romea i Julii. Zwiedzanie z przewodnikiem; starówka, Arena werońska, Koloseum oraz balkon Julii znany z dramatu Szekspira. Przyjazd do hotelu w okolicach Werony. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4,  7 sierpnia 2023 JEZIORO GARDA Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i  przejazd nad Jezioro Garda. Wizyta w Sirmione, jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów, położonym na wysuniętym w głąb jeziora cyplu. Spacer po zabytkowym centrum, nad którym góruje zamek Scaligerich. Przejazd wzdłuż wschodniego brzegu Jeziora Garda do Malcesine, spacer po tym romantycznym, średniowiecznym miasteczku. Rejs po Jeziorze Garda. Przejazd do hotelu w okolicach Florencji. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 8 sierpnia 2023 PIZA, FLORENCJA Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Następnie przejazd do Pizy. Zwiedzanie Placu Cudów; Krzywa Wieża, Katedra, Baptysterium. Czas wolny na zdjęcia i zakup pamiątek (ok. 2 godz.). Przejazd do stolicy Toskanii – Florencji. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: Bazylika Santa Maria del Fiore, Baptysterium, kościół św. Krzyża, Most Złotników.  Czas wolny na zakup pamiątek i zdjęcia. Przejazd na Wzgórze św. Michała, skąd można podziwiać Florencję. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6, 9 sierpnia 2023  MONTE CASSINO, WATYKAN Śniadanie w hotelu. Przejazd do Monte Cassino. Wjazd na wzgórze malowniczą górską trasą. Nawiedzenie cmentarza żołnierzy polskich oraz zwiedzanie sali pamięci z bitwy o Monte Cassino. Przejazd do Rzymu; zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem Watykanu;  Bazylika Św. Piotra, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, podziemia bazyliki, Plac św. Piotra. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7, 10 sierpnia 2023  RZYM Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Rzymu. Zwiedzanie z przewodnikiem Rzymu antycznego: Colosseum z Łukiem Tryumfalnym cesarza Konstantyna Wielkiego, Fora Cesarskie z kolumną Trajana, Plac Remusa i Romulusa, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Plac Wenecki. Place barokowe Rzymu; Plac Navona, Fontanna di Trevi, Panteon, plac i schody Hiszpańskie. Czas wolny w okolicach Fontanny Di Trevi. Wyjazd z Rzymu około godziny 21-ej. Nocny przejazd przez Włochy w kierunku Austrii.

Dzień 8, 11 sierpnia 2023 POWRÓT Podróż przez Austrię, Czechy w kierunku Polski. Postoje na trasie (posiłki indywidualnie). Powrót w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Cena za osobę  1 990 zł + 200 €*

 

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd komfortowym autokarem klasy lux  na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne i rozsuwane siedzenia, dwóch doświadczonych kierowców).

– opłata ZTL wjazdy grupy turystycznej autokarem do strefy miejskiej w Wenecji, Pizie,
Florencji i Rzymie;

–  5 noclegów w hotelach minimum 3* (wg kategoryzacji włoskiej lokalnej) w tym 1 nocleg w okolicach Wenecji, 1 nocleg w okolicach Werony, 1 nocleg w okolicach Florencji, 2 noclegi w okolicach Rzymu w pokojach 2 osobowych z łazienkami i TV;

– 5 śniadań i 6 obiadokolacji;

– lokalni przewodnicy (Wenecja, Werona, Jezioro Garda, Pisa, Florencja, Watykan, Rzym);

– opieka doświadczonego pilota podczas wycieczki;

– rejs tramwajem wodnym w Wenecji;

– rejs po Jeziorze Garda;

– zestawy słuchawkowe obowiązkowe podczas zwiedzania;

– bilety na metro w Rzymie;

– ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączeniem chorób przewlekłych);

– podatek VAT;

– ubezpieczenie Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG i TFP

 

 UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport. W przypadku dzieci i młodzieży legitymacja szkolna nie upoważnia do poruszania się po strefie Schengen w tym po krajach objętych programem wycieczki.

 

ORGANIZATOR WYCIECZKI:

Biuro Turystyki Master Tur Kraków

www.mastertur.eu   mail: biuro@mastertur.eu   tel. 517 499 933

Wpis do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników  Z/53/2010
Gwarancja ubezpieczeniowa UNIQA S.A. nr 1372535241