WYCIECZKA DO WŁOCH 27.10 – 31.10

WYCIECZKA DO WŁOCH 27.10 – 31.10

27 października 2017 piątek WYJAZD 

Wyjazd z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Łodzi, Warszawy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię.

 

 

28 października 2017 sobota WENECJA 

Dotrzemy do Wenecji wczesnym porankiem, nim ruszymy do centrum miasta, będziemy mieć czas na poranną toaletę na parkingu Tronchetto. Zwarci i gotowi na niezwykłą przygodę wsiądziemy na pokład łodzi, którą popłyniemy do centrum miasta na Plac św. Marka, gdzie będziemy kontynuować zwiedzanie wraz z miejscowym przewodnikiem. Podczas spaceru po mieście zobaczymy: Katedrę św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto wznoszący się nad Wielkim kanałem, Wieżę Zegarową, Pałac Dożów, a także zwiedzimy Stare Miasto. Po zakończeniu zwiedzania, będzie czas ponieść się atmosferze miasta, kupić słynne weneckie maski ,zaliczyć przejażdżkę gondolą przez miejski labirynt kanałów.

Wieczorową porą przyjazd do hotelu w Montecatini Terme. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

02

29 października 2017 niedzieła PISA FLORENCJA

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.

Wyjazd do Pizy, gdzie znajduje się Plac Cudów na którym znajdziemy cztery najpiękniejsze dzieła architektury średniowiecznej : Katedrę, Baptysterium, Krzywą Wieżę oraz Cmentarz Campo Santo.

Z Pisy udamy się prosto do stolicy Toskanii, miasta, gdzie narodził się renesans- Florencji. Odkryjemy piękno Katedry Santa Maria del Fiore, Piazza della Signoria, Santa Croce, Ponte Vecchio – mostu nad rzeką Arno, położonym w pobliżu słynnej Galerii Uffizi.Po zwiedzaniu będzie czas wolny na zakupy, oraz smakowanie najpyszniejszych włoskich lodów. Florencja uważana jest za pierwsze miasto, w którym pojawiły się lody.

Wieczorem wyjazd do hotelu w pobliżu Rzymu. Zameldowanie, obiadokolacja i nocleg .

06

30 października 2017 poniedziałek RZYM 

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i wyjazd do Rzymu. Razem z lokalnym przewodnikiem udamy się do Watykanu – siedziby papieża, terytorium Stolicy Apostolskiej, centralnego organu Kościoła Katolickiego. Jest to najmniejsze niezależne państwo na świecie. Zwiedzimy największy chrześcijański kościół- Katedrę św. Piotra, nawiedzimy grób Świętego Jana Pawła II. Nastepnie udamy się odkrywać miasto dalej, zobaczymy m.in.: Koloseum, Forum Romanum, Piazza Venezia,Piazza Navona, Schody i Plac Hiszpański oraz najsłynniejszą fontannę na świcie- Fontannę di Trevi. Później będzie czas wolny na zakupy i posiłek- pokażemy Wam miejsca, gdzie zjeść najlepszą pizzę, makarony czy tiramisu. Wieczorem będzie możliwość zrobienia zakupów w lokalnym supermarkecie.

Wieczorem wyjazd z Rzymu w kierunku Polski.

09

31 października  2017 wtorek POWRÓT 

Przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy. Przyjazd do Katowic i Krakowa w godzinach wieczornych

 

Cena za osobę 790 zł 

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd komfortowym autokarem klasy lux na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne i rozsuwane siedzenia, dwóch doświadczonych kierowców). Przy grupie 70 – 80 osób autokar piętrowy;
– 2 noclegi w hotelach minimum 3* (wg kategoryzacji włoskiej): 1 nocleg w okolicach Florencji, 1 nocleg w okolicach Rzymu w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami i TV;
– 2 śniadania w hotelu i 2 obiadokolacje;
– opieka doświadczonego pilota podczas wycieczki;
– ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączeniem chorób przewlekłych);
– podatek VAT;
– ubezpieczenie;
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

70 € (płatne obowiązkowo w autokarze):

– opłaty drogowe podczas przejazdu (Czechy Austria, Włochy);
– opłata ZTL wjazdy grupy turystycznej autokarem do strefy miejskiej w Wenecji, Pisie, Florencji i Rzymie;
– lokalni przewodnicy (Wenecja, Pisa, Florencja, Watykan, Rzym);
– zestawy słuchawkowe obowiązkowe podczas zwiedzania;
– rejs statkiem w Wenecji;
– bilety na metro w Rzymie;

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport. W przypadku dzieci i młodzieży legitymacja szkolna nie upoważnia do poruszania się po strefie Schengen w tym po krajach objętych programem wycieczki.