ZWIEDZANIE I PLAŻOWANIE W SŁONECZNEJ ITALII

ZWIEDZANIE I PLAŻOWANIE W SŁONECZNEJ ITALII

Wenecja, Rzym, Monte Cassino, Watykan

WYJAZD

Orientacyjne godziny odjazdu:

TRASA I – WARSZAWA 12.00 parking przed PKiN od strony ul. Emilii Plater pod Muzeum Techniki. ŁÓDŹ, POZNAŃ (w przypadku wystarczającej ilości osób).

TRASA II – KRAKÓW 14.00 Dworzec Główny PKS, stanowisko G8-G10 (górna płyta) przy ulicy Bosackiej. KATOWICE 15.30 plac przed dworcem PKP przy ul. św. Andrzeja. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch.

WENECJA

Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych. Poranna toaleta na parkingu Troncetto. Rejs statkiem  na plac św. Marka. Zwiedzanie Wenecji; Bazylika św. Marka, Plac św. Marka nazwany „najpiękniejszym salonem Europy”,  Most Westchnień, Most Rialto, Wieża zegarowa, Pałac Dożów (z zewnątrz), zabytkowe uliczki Wenecji. Czas wolny na posiłek i indywidualne zwiedzanie. Dla chętnych rejs weneckimi gondolami po kanałach Wenecji. Wyjazd w kierunku Rzymu. Przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja. Nocleg.

PLAŻOWANIE

Śniadanie w hotelu. Całodniowy odpoczynek i plażowanie w okolicach Ostii (możliwość wypożyczenia leżaków ok. 5 €).  Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

MONTE CASSINO  I  WATYKAN

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Monte Cassino. Cmentarz Żołnierzy Polskich. Powrót do Rzymu w godzinach południowych. Przejazd metrem do Watykanu. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Dla chętnych wejście na kopułę Bazyliki św. Piotra.  Podziwianie przepięknej panoramy Rzymu i Watykanu.  Czas wolny na zakup pamiątek. Zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem Bazyliki Św. Piotra, groby papieży.  Następnie Via Concilazione i Zamek św. Anioła. Czas wolny w okolicach Fontanny Di Trevi. Przejazd metrem na parking autokarowy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

RZYM

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Rzymu. Zwiedzanie Rzymu antycznego: Colosseum z Łukiem Tryumfalnym cesarza Konstantyna Wielkiego, Fora Cesarskie z kolumną Trajana, Plac Remusa i Romulusa, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Plac Wenecki, place barokowe Rzymu; Plac Navonaplac i schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Panteon. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie i posiłek i odpoczynek. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych.

POWRÓT

Nocny przejazd przez Włochy, Austrię. Postoje na trasie na posiłek (indywidualnie). Powrót do Polski w godzinach popołudniowych / wieczornych. Zakończenie wyjazdu.

 

Program jest ramowy- kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zachowując wszystkie elementy programu.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Cena: 1398 zł

Świadczenia:

– przejazd komfortowym autokarem (toaleta, barek, DVD, klimatyzacja, doświadczeni kierowcy)
– opieka doświadczonego, licencjonowanego pilota na trasie
– 3 noclegi w hotelu *** (wg kategoryzacji włoskiej) w okolicach Rzymu
– pokoje dwuosobowe z łazienką
– wyżywienie w  hotelu; 3 śniadania kontynentalne włoskie, 3 obiadokolacje
– ubezpieczenie KL i NNW

 

Dopłata w autokarze 150 €

– opłaty za wjazdy grup do stref miejskich (Wenecja i Rzym),
– bilety na metro w Rzymie,
– rejs statkiem w Wenecji,
– zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem Wenecji, Rzymu i Watykanu;
– zestawy słuchawkowe radio guide,
– opłata klimatyczna w hotelu.

 

Dopłata do wyjazdu z Łodzi, Wrocławia i Warszawy: 120 zł (wyjazd z tych miast organizowany przy min. 10 osobach).