Izrael

Izrael

IZRAEL

„ Dziesięć miejsc – jedna podróż ”
Jerozolima, Morze Martwe, Wadi Qelt, Betlejem, Yad Vashem, Cezarea, Hajfa, Kana Galilejska, Nazaret, Tel Aviv

 

 

 

Dzień 1, WYLOT
Spotkanie na lotnisku. Odprawa bagażowo – biletowa i wylot liniami rejsowymi do Tel Avivu na lotnisko Ben Guriona. Po przylocie transfer do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, JEROZOLIMA
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Jerozolimy z lokalnym przewodnikiem. Przejazd na Górę Oliwną skąd rozciąga się wspaniały, panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie nawiedzimy Kościół Dominus Flevit oraz Cmentarz Żydowski. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – Getsemani i Bazylice Męki Pańskiej oraz cerkwi z grobem Maryi. Droga Krzyżowa – Via Dolorosa. Po nawiedzeniu Grobu Pańskiego oraz Golgoty przejdziemy przez dzielnicę żydowską Starego Miasta (Cardo, synagoga Hurva i Złota Menora) pod Ścianę Płaczu. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, MORZE MARTWE, WADI QELT
Śniadanie w hotelu ok godz. 8.00. Przejazd nad Morze Martwe, plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie przejazd do Wadi Qelt – panorama na kanion i klasztor św. Jerzego. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja
i nocleg.

Dzień 4, BETLEJEM, YAD VASHEM
Śniadanie w hotelu i przejazd na zwiedzanie Betlejem, zwiedzanie Pola Pasterzy oraz Bazyliki Narodzenia, który powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Następnie przejazd do Instytutu Ofiar Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie. Zwiedzanie sali pamięci oraz Alei Sprawiedliwych. Przejazd na Górę Oliwną. Panorama Jerozolimy wieczorem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, CEZAREA, HAJFA, KANA GALILEJSKA, NAZARET
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie.  Przejazd na północ Izraela do Galilei. Zwiedzanie akweduktu rzymskiego w Cezarei Nadmorskiej oraz kościół Stella Maris w Hajfie. Zobaczymy też Ogrody Bahajskie z Góry Karmel skąd rozpościera się zapierająca dech w piersi panorama na Zatokę Hajfa. Tego dnia udamy się również do Kany Galilejskiej a następnie zwiedzimy Nazaret: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Nazarecie. Nocleg.

Dzień 6, TEL AVIV
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Przejazd do Tel Avivu. Zwiedzanie Jafy – starej części stolicy Izraela. Czas wolny. Wieczorem przejazd na lotnisko Tel Aviv Ben Gurion. Wylot z Izraela samolotem rejsowym do Polski. Przylot w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki. 


Cena wycieczki uzależniona jest od terminu wyjazdu, wielkości grupy oraz linii lotniczej, którymi będzie realizowany lot. Zapytania ws oferty cenowej prosimy kierować na maila: biuro@mastertur.eu 


Świadczenia zawarte w cenie:

– przelot na trasie Polska – Izrael – Polska samolotem rejsowym;
W cenie biletu jeden bagaż kabinowy o wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz plecak / torebka
– transfer autokarem / busem z lotniska do hotelu i na lotnisko,
– wycieczki autokarem lokalnym nad Morze Martwe, do Jerozolimy, Betlejem, Hajfy, Nazaretu i Tel Avivu,
– 4 noclegi w hotelu 3* w Betlejem (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, klimatyzacją i TV),
– 1 noclegi w hotelu 3* w Nazarecie lub w Galilei (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, klimatyzacją i TV),
– 5 śniadań i 5 obiadokolacji w formie bufetu w hotelu,
– opieka pilota – rezydenta na miejscu i podczas wycieczki,
– zwiedzanie w/w  miast z lokalnymi przewodnikami lokalnymi,
– zestawy słuchawkowe podczas zwiedzania,
– bilety wstępów i opłaty za wejścia grupy,
– napiwki dla kierowców, obsługi hotelu  i taksy lokalne w hotelach,
– ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączaniem chorób przewlekłych),
– podatek VAT marża,
– podatek Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

UWAGA !!!
Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny paszport (z okresem ważności minimum 6 miesięcy).
Legitymacja szkolna lub dowód osobisty nie upoważnia do poruszania się po krajach objętych programem wycieczki.