PARYŻ – ZAMKI NAD LOARĄ – MONT ST.MICHEL – BRUKSELA

PARYŻ – ZAMKI NAD LOARĄ – MONT ST.MICHEL – BRUKSELA

Świetny pomysł na wakacje i urlop dla wielbicieli pięknych miejsc, przyrody, architektury i magii.

Termin: 12-18 sierpnia 7 dni

I dzień Wyjazd
Zbiórka uczestników. Przejazd przez Polskę, Niemcy do Francji.
TRASA I – KRAKÓW 14.00 Dworzec Główny PKS, stanowisko G8, KATOWICE 15.30 plac przed dworcem PKP, ul. św. Andrzeja, WROCŁAW 18.30 dworzec PKS peron 5,
TRASA II – WARSZAWA 13.00 parking przed PKiN od strony ul. Emilii Plater, ŁÓDŹ 15.30 dworzec PKS Łódź Kaliska, POZNAŃ 19.00 plac przed dworcem PKP (ul. Dworcowa). Postoje na trasie na posiłek (indywidualnie).

II dzień Paryż

Przyjazd do Francji. Postój na poranną toaletę. Przejazd do Paryża. Spotkanie z Damą Paryża- dla chętnych wjazd na szczyt wieży Eiffla, skąd rozciąga się widok na całe miasto. Wizyta w Muzeum Figur Woskowych- Grevin– spotkanie z gwiazdami z obecnej i poprzednich epok – gwarantowane. Wizyta w muzeum Luwr, pełnym bogatych zbiorów Spacer po najstarszej części miasta- wyspie Cite, z Katedrą Notre Dame. W Panteonie zobaczymy grób Marii Skłodowskiej- Curie. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

III dzień Wersal, Francja w Miniaturze, Paryż
Tradycyjne francuskie śniadanie. Przejazd do Wersalu. Zwiedzanie pałacu i francuskich ogrodów z czasów króla Ludwika XIV. Przejazd do Parku Miniatur gdzie, jak na dłoni zobaczymy najsłynniejsze budowle z całej Francji. Przejazd do Paryża. Wieczorny spacer po dzielnicy artystów – Montmartrze. Wejście na Łuk Triumfalny– symbol chwały Armii Francuskiej. Dzień zakończy rejs po Sekwanie w romantycznej scenerii miasta. Powrót do hotelu. Nocleg

IV dzień Zamki nad Loarą
Tradycyjne francuskie śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Doliny Loary. Pierwszym zamkiem, będzie Chambord, w którym bywali królewscy miłośnicy polowań. Kolejnym zamkiem, który zobaczymy to Chenonceau, zwany Zamkiem Sześciu Dam, słynącym z przepięknych ogrodów i niezwykłego usytuowania. Zamek w Amboise znajdujący się w uroczym miasteczku, przybliży nam historię Leonarda da Vinci. Po drodze degustować będziemy wina z lokalnej winnicy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

V dzień Mont St. Michel

Tradycyjne francuskie śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Le Mont St. Michel – średniowiecznego miasteczka położonego na skale, gdzie wśród uroczych uliczek kryje się klasztor. Magiczne miejsce, które zmienia się w zależności od pływów, nie pozostawi nikogo obojętnym. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

VI dzień Bruksela
Tradycyjne francuskie śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Brukseli. Spacer podczas którego zobaczymy Grand Place z przepięknym gotyckim Ratuszem, Domem Króla i kamienicami cechów. Odwiedziny u Manneken Pis’a– siusiającego symbolu Belgii. Dla amatorów słodkości możliwość degustacji i zakupu belgijskich pralinek. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Belgię, Niemcy.

VII dzień Powrót

Przyjazd do Polski. Zakończenie imprezy.

Cena: 1539 zł

Świadczenia:

– przejazd autokarem klasy lux (toaleta, DVD, klimatyzacja)
– 4 noclegi w pokojach z łazienkami i TV (2-, 3- osobowe)
– 4 śniadania kontynentalne
– opieka pilota
– zestaw słuchawkowy VOX podczas zwiedzania
– realizacja programu
– zwiedzanie z pilotem/przewodnikiem
– zwiedzanie klasztoru Mont St. Michel z przewodnikiem
– ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje biletów wstępu ok. 150 euro osoby dorosłe i ok. 100 euro osoby poniżej 26 lat, przejazdów metrem (ok. 4 euro), wyżywienia oraz własnych wydatków.

Powyższe świadczenia nie są obowiązkowe. Oferta nie zawiera kosztów ukrytych.

Dopłata do wyjazdu z Warszawy 90 zł, Łodzi 70 zł i Poznania 70 zł (płatne podczas wycieczki).
Ostatecznie godzina i miejsce odjazdu zostaną podane 7 dni przed terminem.
Minimalna ilość uczestników to 43 osoby.
Limit miejsc 80.

 

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE NA WYJAZD: formularz

fot. Mark Coran