Śładami Jana Pawła II

WADOWICE, PLAŻOWANIE NAD MORZEM ADRIATYCKIM, WENECJA, PADWA. PISA,
FLORENCJA, MONTE CASSINO, WATYKAN, RZYM 

 

 🚌 WYCIECZKA AUTOBUSOWA 

 

Dzień 1 WYJAZD, WADOWICE

Zbiórka uczestników i wyjazd. Przejazd do Wadowic, msza święta w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w której Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II, był ochrzczony. Następnie zwiedzanie domu muzeum miejsca urodzin Jana Pawła II. Wyjazd do Włoch. Przejazd przez Czechy i Austrie w kierunku Włoch. Nocna podróż.

 

Dzień 2 PLAŻOWANIE NAD MORZEM

Przyjazd do hotelu w nadmorskiej miejscowości w okolicach Wenecji. Śniadanie w hotelu. Przy sprzyjającej pogodzie plażowanie i odpoczynek nad morzem Adriatyckim.  Zakwaterowanie w hotelu po godzinie 14 ej. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3 WENECJA, PADWA

Po śniadaniu przejazd do portu, skąd popłyniemy tramwajem wodnym na plac św. Marka. Zwiedzanie Wenecji z licencjonowanym przewodnikiem: Bazylika z grobem św. Marka, Plac św. Marka nazwany „najpiękniejszym salonem Europy”,  Most Westchnień, Most Rialto, wieża zegarowa(z zewnątrz), Pałac Dożów (z zewnątrz), zabytkowe uliczki Wenecji. Czas wolny na posiłek (indywidualnie)  i zakup pamiątek. Dla chętnych rejs weneckimi gondolami po kanałach Wenecji. Następnie przejazd do jednego z najstarszych miast włoskich Padwy i zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego – z XIII wieku z freskami Giotta, pomnik Gatttamelaty, następnie krótki spacer po mieście; Uniwersytet druga najstarsza uczelnia we Włoszech po Bolonii, wykładał tutaj Galileusz, studiował Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski oraz Jan Zamoyski. Wieczorem przejazd do Toscani. Zakwaterowanie w hotelu w Montecatini Terme. Obiadokolacja i nocleg.

 

 

Dzień 4 PISA, FLORENCJA

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Pisy. Zwiedzanie Placu Cudów; Krzywa Wieża, Katedra, Baptysterium. Czas wolny na zdjęcia i zakup pamiątek. Przejazd do stolicy Toskanii – Florencji. Zwiedzanie miasta: Bazylika Santa Maria del Fiore, Baptysterium, kościół św. Krzyża, Most Złotników, Czas wolny na zakup pamiątek i zdjęcia. Przejazd na Wzgórze św. Michała, skąd można podziwiać Florencję. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5 MONTE CASSINO, WATYKAN

Śniadanie w hotelu. Audiencja na Placu Świętego Piotra pod przewodnictwem Papieża (jeżeli Papież będzie w Watykanie i w tym dniu będzie organizowana audiencja). Zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem Watykanu:  Bazylika Św. Piotra, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, podziemia bazyliki, Plac św. Piotra. Następnie Via Concilazione i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Przejazd do Monte Cassino. Wjazd na wzgórze malowniczą górską trasą. Nawiedzenie cmentarza żołnierzy polskich oraz zwiedzanie sali pamięci z bitwy o Monte Cassino. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6 RZYM

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Rzymu. Msza święta przy grobie Jana Pawła II o godz. 07:00. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem Rzymu antycznego: Colosseum z Łukiem Tryumfalnym cesarza Konstantyna Wielkiego, Fora Cesarskie z kolumną Trajana, Plac Remusa i Romulusa, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Plac Wenecki. Place barokowe Rzymu; Plac Navona, Fontanna di Trevi, Panteon, plac i schody Hiszpańskie. Czas wolny w okolicach Fontanny Di Trevi. Wyjazd z Rzymu około godziny 21-ej. Nocny przejazd przez Włochy w kierunku Austrii.

 

Dzień 7 POWRÓT

Podróż przez Austrię, Czechy w kierunku Polski. Postoje na trasie. Obiad podczas podróży (w restauracji w Polsce). Powrót do Polski w  godzinach wieczornych.  Zakończenie wycieczki.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

przejazd komfortowym autokarem klasy lux  na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne i rozsuwane siedzenia, dwóch doświadczonych kierowców), opłaty drogowe podczas przejazdu (Czechy Austria, Włochy), opłata ZTL wjazdy grupy turystycznej autokarem do strefy miejskiej w Wenecji, Pisie, Florencji i Rzymie, 4 noclegi w hotelach  3* (wg kategoryzacji włoskiej lokalnej) w tym 1 nocleg w okolicach Wenecji,  1 nocleg w okolicach Florencji, 2 noclegi w okolicach Rzymu w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami i TV, 4 śniadania w hotelu i 5 obiadokolacji, lokalni przewodnicy (Wenecja, Pisa, Florencja, Watykan, Rzym), opieka doświadczonego pilota podczas wycieczki, rejs tramwajem wodnym w Wenecji, zestawy słuchawkowe Tour Guide System obowiązkowe podczas zwiedzania, wejście i zwiedzanie z przewodnikami Colosseum i Forum Romanum w Rzymie, zwiedzanie domy miejsca urodzin Karola Wojtyły w Wadowicach, bilety na metro w Rzymie, ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączeniem chorób przewlekłych), ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączaniem chorób przewlekłych), podatek VAT marża, podatek TFG, TFP

 

 

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport. W przypadku dzieci i młodzieży legitymacja szkolna nie upoważnia do poruszania się po strefie Schengen w tym po krajach objętych programem wycieczki.

 

ORGANIZATOR WYCIECZKI:
Biuro Turystyki Master Tur Kraków www.mastertur.eu biuro@mastertur.eu
Wpis do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Z/53/2010
Gwarancja ubezpieczeniowa Uniqa S.A. 1750738873 ważna do 17.09.2023 r.
Kontakt ws. wycieczki i programu Piotr Toczek +48 517 499 933