Włochy wycieczka objazdowa

WENECJA, PADWA, WERONA, JEZIORO GARDA, WATYKAN, RZYM

 

🚌 WYCIECZKA AUTOBUSOWA 

 

Dzień 1 WYJAZD

Wyjazd z Polski. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch.

 

Dzień 2 MORZE ADRIATYCKIE

Przyjazd do hotelu w nadmorskiej miejscowości na wybrzeżu morza Adriatyckiego. Śniadanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek nad morzem, plażowanie przy sprzyjającej pogodzie. Zakwaterowanie w hotelu po godzinie 15 ej, lub wcześniej w miarę dostępnych pokoi. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3 WENECJA, PADWA

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do portu. Rejs tramwajem wodnym na plac św. Marka. Zwiedzanie Wenecji z licencjonowanym przewodnikiem; Bazylika z grobem św.Marka, Plac św. Marka nazwany „najpiękniejszym salonem Europy”, Most Westchnień, Most Rialto, wieża zegarowa, Pałac Dożów, (z zewnątrz), zabytkowe uliczki Wenecji. Czas wolny na posiłek (indywidualnie) i zakup pamiątek. Dla chętnych rejs weneckimi gondolami po kanałach Wenecji. Następnie przejazd do jednego z najstarszych miast włoskich Padwy i zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego – z XIII wieku z freskami Giotta, pomnik Gatttamelaty. Spacer po mieście; Uniwersytet druga najstarsza uczelnia we Włoszech po Bolonii, wykładał tutaj Galileusz, studiował Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski oraz Jan Zamoyski. Przejazd do hotelu w okolicach Werony. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4 JEZIORO GARDA

Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Garda do Sirmione, jednego z najbardziej ekskluzywnych kurortów, położonych na wysuniętym w głąb jeziora cyplu. Spacer po zabytkowym centrum, nad którym góruje zamek Scaligerich. Rejs po Jeziorze Garda. Przejazd wzdłuż wschodniego brzegu Jeziora Garda do Malcesine, spacer po tym romantycznym, średniowiecznym miasteczku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5 WERONA

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Następnie przejazd do Werony miasta Romea i Julii. Zwiedzanie z przewodnikiem; starówka, Arena werońska, Koloseum oraz balkon Julii znany z dramatu Szekspira. Przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6 WATYKAN, RZYM

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Watykanu; zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem Muzeów Watykańskich wraz z Kaplicą Sykstyńską. Następnie Bazylika Św. Piotra, kaplica św.Sebastiana z grobem św. Jana Pawła II, podziemia bazyliki, Plac św. Piotra. Następnie zwiedzanie Rzymu; przejście ulicą Via Concilazione pod Zamek Anioła (z zewnątrz). Plac Navona. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7 RZYM

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Rzymu. Zwiedzanie z przewodnikiem Rzymu antycznego: Colosseum z Łukiem Tryumfalnym cesarza Konstantyna Wielkiego, Fora Cesarskie z kolumną Trajana, Plac Remusa i Romulusa, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Plac Wenecki. Place barokowe Rzymu; Fontanna di Trevi, Panteon, plac i schody Hiszpańskie. Czas wolny w okolicach Fontanny Di Trevi. Wyjazd z Rzymu około godziny 21-ej. Nocny przejazd przez Włochy w kierunku Austrii.

 

Dzień 8 POWRÓT

Podróż przez Austrię, Czechy w kierunku Polski. Postoje na trasie. Obiadokolacja podczas podróży. Powrót w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

przejazd komfortowym autokarem klasy lux na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne i rozsuwane siedze-
nia, dwóch doświadczonych kierowców), opłata ZTL wjazdy grupy turystycznej autokarem do strefy miejskiej w Wenecji, Pizie, Florencji i Rzymie, 5 noclegów w hotelach minimum 3* (wg kategoryzacji włoskiej lokalnej) w tym 1 nocleg w nadmorskiej miejscowości, 2 noclegi w okolicach Werony, 2 noclegi w okolicach Rzymu w pokojach 2 osobowych z łazienkami i TV, 6 śniadań i 6 obiadokolacji, lokalni przewodnicy (Wenecja, Werona, Padwa, Jezioro Garda, Muzea Watykańskie, Watykan, Rzym), opieka doświadczonego pilota podczas wycieczki, rejs tramwajem wodnym w Wenecji, rejs po Jeziorze Garda, zestawy słuchawkowe obowiązkowe podczas zwiedzania, bilety na metro w Rzymie, bilety wstępów podczas zwiedzania w tym rezerwacja i wejście do Muzeów Watykańskich, ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączeniem chorób przewlekłych), podatek VAT, ubezpieczenie / składka TFG, TFP

 

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport. W przypadku dzieci i młodzieży legitymacja szkolna nie upoważnia do poruszania się po strefie Schengen w tym po krajach objętych programem wycieczki.

 

ORGANIZATOR WYCIECZKI:
Biuro Turystyki Master Tur Kraków www.mastertur.eu biuro@mastertur.eu
Wpis do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Z/53/2010
Gwarancja ubezpieczeniowa Uniqa S.A. 1750738873 ważna do 17.09.2023 r.
Kontakt ws. wycieczki i programu Piotr Toczek +48 517 499 933