Ziemia Święta – pielgrzymka do źródeł wiary

TEL AVIV, JERYCHO, RZEKA JORDAN, MORZE MARTWE, WADI QELT, JEROZOLIMA, CEZAREA NADMORSKA, HAJFA, KANA GALILEJSKA, NAZARET, GÓRA TABOR, GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW, KAFARNAUM, JEZIORO GALILEJSKIE, YAD VASHEM, AIN KAREM, BETLEJEM

 

✈ WYCIECZKA SAMOLOTOWA 

Dzień 1 wtorek 7.03 WYLOT, TEL AVIV
Spotkanie  na lotnisku Warszawa im. Chopina (Strefa / Terminal A). Odprawa i wylot samolotem rejsowym. Przylot do Tel Avivu na lotnisko Ben Guriona. Po przyjeździe zwiedzanie Tel Avivu, oraz Jafy – starej części stolicy Izraela. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2 środa 8.03 BETANIA, JERYCHO, RZEKA JORDAN. MORZE MARTWE, WADI QELT
Po śniadaniu przejazd do Betanii i nawiedzenie kościoła św. Łazarza. Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Górą Kuszenia Pana Jezusa oraz możliwość zrobienia zdjęcia pod drzewem Sykomora. Następnie możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan – Kasr Al Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Następnie panorama na groty Qumran, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym (największa depresja na świecie – 428 m p.p.m.). Następnie przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama). Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 czwartek 9.03 JEROZOLIMA
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła „Pater Noster”, kościół „Dominus Flevit” (Pan zapłakał), Ogród Oliwny i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Następnie Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. In Galicantu- kościół zaparcia się św. Piotra. Kościół ”Ecce Homo”. Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Zwiedzanie „Kotel Maarawi” (Ściana Płaczu). Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4 piątek 10.03 CEZAREA NADMORSKA, HAJFA
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd na północ Izraela do Galilei. Po drodze do Hajfy zobaczymy akwedukt rzymski w Cezarei Nadmorskiej oraz kościół Stella Maris w Hajfie. Z Góry Karmel skąd rozpościera się zapierająca dech w piersi panorama na Zatokę Hajfa zobaczymy również Ogrody Bahajskie. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5 sobota 11.03 KANA GALILEJSKA, NAZARET
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie na zwiedzanie Nazaretu: Bazylika i Grota Zwiastowania. Dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Czas wolny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6 niedziela 12.03 GÓRA TABOR, GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW, KAFARNAUM, JEZIORO GALILEJSKIE
Po śniadaniu przejazd w kierunku góry Tabor. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na górę Tabor – miejsce przemienienia Pana Jezusa. Następnie przejazd nad Jezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Tabga – kościół „Rozmnożenia Rybi Chleba” oraz kościół „Prymatu św. Piotra”. Kafarnaum: dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Tego dnia dla chętnych możliwość degustacji „Ryby św. Piotra” (25 USD/os). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7 poniedziałek 13.03 JEROZOLIMA, YAD VASHEM, AIN KAREM, BETLEJEM
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy – Ain Karem, miejsce nawiedzenia św. Elżbiety i narodzin św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem – Instytut Pamięci ofiar pomordowanych podczas II wojny światowej. Następnie przejazd do Palestyny. Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Betlejem: Bazylika i Grota Narodzenia, kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie. Grota Mleczna. Odwiedziny w Domu Pokoju w Betlejem, miejscu w którym siostry Elżbietanki prowadzą dom dziecka dla dzieci różnych religii. Możliwość mszy św. w kaplicy. Przyjazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 8 wtorek 14.03 POWRÓT Po śniadaniu wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Tel Avivu na lotnisko Ben Gurion. Odprawa biletowo bagażowa. Wylot samolotem rejsowym z Tel Avivu. Przylot na lotnisko Warszawa Chopin. Zakończenie wyjazdu.

 

Cena 2 490 zł + 500 $

 

Świadczenia zawarte w cenie:
przelot na trasie Polska – Izrael – Polska samolotem rejsowym. W cenie biletu jeden bagaż rejestrowany (nadania) do 20 kg oraz plecak lub torebka, transfer autokarem w Izraelu podczas całego pobytu; wycieczki wg programu autokarem lokalnym, noclegów w hotelu 3* wg kategoryzacji lokalnej (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, klimatyzacją i TV), 7 śniadań i 7 obiadokolacje w formie bufetu w hotelach, opieka pilota – rezydenta na miejscu i podczas wycieczki, zwiedzanie w/w miast z lokalnymi przewodnikami, zestawy słuchawkowe Tour Guide System podczas zwiedzania, bilety wstępów i opłaty za wejścia grupy, rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim; napiwki dla kierowców, i taksy lokalne w hotelach, ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączaniem chorób przewlekłych), podatek VAT marża, podatek TFG, TFP

 

UWAGA !!!
Uczestnicy wyjazdu muszą posiadać ważny paszport (z okresem ważności minimum 6 miesięcy). Program może ulec niewielkiej modyfikacji ze względu na rozkład lotów samolotów rejsowych na trasie Polska – Izrael – Polska.

 

ORGANIZATOR WYCIECZKI:
Biuro Turystyki Master Tur Kraków www.mastertur.eu biuro@mastertur.eu
Wpis do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Z/53/2010
Gwarancja ubezpieczeniowa Uniqa S.A. 1750738873 ważna do 17.09.2023 r.
Kontakt ws. wycieczki i programu Piotr Toczek +48 517 499 933