Grecja samolotem 7 – 14 września 2024

Grecja samolotem 7 – 14 września 2024

Peloponez, Korynt, Mykeny, Nauplion, Epidauros, Ateny, Meteory, rejs na Skhiatos

 

Dzień 1, sobota 7.09 WYJAZD
Zbiórka uczestników na lotnisku Kraków Balice o godzinie 15:30 Odprawa bagażowa
i wylot samolotem rejsowym do Grecji o godzinie 17:35 Przylot do Aten o godzinie 20:55 czasu lokalnego, czas lotu 2 h 30 min. Przejazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu w Atenach, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2, niedziela 8.09 KANAŁ KORYNCKI, PLAŻOWANIE
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu w Atenach i przejazd na zwiedzanie półwyspu Peloponez (półwysep i kraina historyczna w Grecji), stanowi najdalej na południe wysuniętą część Półwyspu Bałkańskiego i kontynentalnej Grecji. Po drodze przystanek przy Kanale Korynckim łączący Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Przyjazd do nadmorskiej miejscowości na półwyspie Peloponez (Tolo lub Loutraki). Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3, poniedziałek 9.09 EPIDAUROS, NAUPLION, MYKENY
Po śniadaniu wycieczka objazdowa po półwyspie Peloponez. Przejazd do Epidauros. Zwiedzanie słynnego antycznego teatru. Spacer po malowniczym miasteczku Nauplion, które było pierwszą stolicą nowożytnej Grecji. Następnie Mykeny według mitologii greckiej był to wielki gród na Peloponezie, rządzony przez takich władców, jak Perseusz czy Agamemnon. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4, wtorek 10.09 PLAŻOWANIE
Po śniadaniu całodniowe plażowanie na Peloponez. Wieczorem obiadokolacja w hotelu i nocleg.

 

Dzień 5,  środa 11.09 PLAŻOWANIE
Po śniadaniu całodniowe plażowanie na Peloponez. Wieczorem obiadokolacja w hotelu i nocleg.

 

Dzień 6, czwartek 12.09 METEORY 
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku północnym. Zwiedzanie zespołu klasztornego Meteory (Metéora), który bez wątpienia jest jedną z największych atrakcji turystycznych Grecji wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. Meteory to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Wybudowane przed wiekami na niedostępnych skałach zachwycają swoim pięknem. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Pracownie ikon bizantyjskich, w której dowiedzieć się można, jak wytwarza się ikony – święte greckie obrazy. Przejazd do hotelu w Kamena Vourla.  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5, piątek 13.09 REJS NA SKIATHOS
Po śniadaniu przejazd do portu z którego popłyniemy na całodniową wycieczkę na malowniczą wyspę Skiathos Archipelagu Sporad. Podczas rejsu wyśmienita zabawa na statku kapitana Kostasa połączona z nauką Zorby. Na wyspie zwiedzanie oraz plażowanie na plaży Koukounaries słynącej w świecącego „złotego” piasku. Niewielka wyspa, o powierzchni około 48 km kw., która wchodzi w skład archipelagu Sporad Pół-nocnych. Położona w zachodniej części Morza Egejskiego, w sąsiedztwie Alonisos i Skopelos.

Wśród turystów stała się popularna za sprawą filmu Mamma Mia! z 2008 r., którego sceny nagrywano m.in. w stolicy wyspy i miejscowości Damouchari. Dla Greków ma dodatkowe znaczenie – tu urodził się oraz tworzył pisarz i tłumacz Alexandros Papadiamantis, tu także zawisła pierwsza flaga niepodległej Grecji. Skiathos to przede wszystkim około
60 plaż i najsłynniejsza z nich Koukounaries (plażowanie około 3 godziny). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

 

Dzień 6, sobota 14.09 ATENY, POWRÓT
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Aten. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem stolicy Grecji – Aten rozpoczniemy od Akropolu – perły architektury światowej. Następnie spacer po uroczych uliczek najstarszych dzielnic miasta. Na placu Syntagma zmiana warty gwardzistów honorowych – Evzonów, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Słynna Triada Ateńska, czyli Akademia, Uniwersytet Ateński i Biblioteka Narodowa oraz stadion olimpijski Kalimarmaro. Obiad w restauracji  w centrum Aten (indywidualnie) podczas którego będzie możliwość spróbowania tradycyjnych greckich potraw, jak dolmades będących odpowiednikiem polskich gołąbków, mussaki oraz migdałowo-miodowej baclavy, która do Grecji przywędrowała z Turcji. Czas wolny. Przejazd na lotnisko w Atenach około godziny 19 ej. Wylot samolotem rejsowym Ryanair z Aten o godzinie 21:20 Przylot do Krakowa o godzinie 22:50 Zakończenie wycieczki.

 

Cena wycieczki 2 990 zł + 350 €*

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

 • przelot samolotem rejsowym na trasie Polska – Ateny – Polska. W cenie biletu 1 bagaż rejestrowany (nadawany) do 10 kg oraz bagaż podręczny kabinowy tj plecak lub torebka.
 • transfer autokarem z lotniska i na lotnisko w Grecji;
 • wycieczki autokarem w Grecji wg programu (duży, komfortowy autokar);
 • 7 noclegów w hotelach 3* w komfortowych hotelach w Atenach, w miejscowościach nadmorskich na Peloponez i w Kamena Vourla wg kategoryzacji lokalnej greckiej w pokojach 2 i 3 osobowych (łazienka, klimatyzacja, TV);
 • 7 śniadań w hotelach w formie bufetu;
 • 7 obiadokolacji;
 • opieka doświadczonego pilota podczas całej wycieczki;
 • przewodnicy lokalni podczas wycieczek;
 • zwiedzanie wg programu;
 • bilety wstępów na zwiedzanie wg programu;
 • zestawy słuchawkowe Tour Guide;
 • podatek turystyczny w hotelu;
 • ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagaż;
 • podatek / ubezpieczenie TFG;
 • podatek VAT

 

 

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport. Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.