Włochy z jeziorem Garda 9-17 listopada 2024

Włochy z jeziorem Garda 9-17 listopada 2024

Wenecja, Werona, Jezioro Garda, Piza, Florencja, Rzym, Monte Cassino, Watykan, Morze Adriatyckie

 

    

Dzień 1, sobota 09.11 WYJAZD
Wyjazd Krakowa o 18.00 dworzec MDA, Katowice 19:30 przystanek przed dworcem PKP, ul. Andrzeja. Podróż przez Czechy, Austrię. Nocny przejazd.

 

Dzień 2, niedziela 10.11 WERONA

Postój na poranną toaletę. Przejazd do Werony miasta Romea i Julii. Zwiedzanie z przewodnikiem; starówka, Arena werońska, Koloseum oraz balkon Julii znany z dramatu Szekspira. Przyjazd do nadmorskiej miejscowości w okolicach Wenecji lub Rimini. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3, poniedziałek 11.11 WENECJA, 
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do portu. Rejs tramwajem wodnym na plac św. Marka. Zwiedzanie Wenecji z licencjonowanym przewodnikiem;  Bazylika z grobem św. Marka (wejście), Plac św. Marka nazwany „najpiękniejszym salonem Europy”, Most Westchnień, Most Rialto, wieża zegarowa, Pałac Dożów (z zewnątrz), zabytkowe uliczki Wenecji. Czas wolny na posiłek (indywidualnie)  i zakup pamiątek. Dla chętnych rejs weneckimi gondolami po kanałach Wenecji.   Przyjazd do hotelu w okolicach Werony. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4, wtorek 12.11 JEZIORO GARDA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i  przejazd nad Jezioro Garda. Wizyta w Sirmione, jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów, położonym na wysuniętym w głąb jeziora cyplu. Rejs po Jeziorze Garda. Spacer po zabytkowym centrum, nad którym góruje zamek Scaligerich. Przejazd wzdłuż wschodniego brzegu Jeziora Garda do Malcesine, malowniczego miasteczka nad jeziorem Garda, leżącego u podnóża góry Monte Baldo. Starówka miasta oraz zamek Castello Scaligero (wejście). 

Przejazd do hotelu w okolicach Florencji. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5, środa 13.11 PIZA, FLORENCJA
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Następnie przejazd do Pizy. Zwiedzanie Placu Cudów; Krzywa Wieża, Katedra (wejście), Baptysterium. Czas wolny na zdjęcia i zakup pamiątek (ok. 2 godz.). Przejazd do stolicy Toskanii – Florencji. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: Bazylika Santa Maria del Fiore, Baptysterium, kościół św. Krzyża, Most Złotników. Czas wolny na zakup pamiątek i zdjęcia. Przejazd na Wzgórze św. Michała, skąd można podziwiać Florencję. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6, czwartek 14.11 MONTE CASSINO, WATYKAN
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Monte Cassino. Wjazd na wzgórze malowniczą górską trasą. Nawiedzenie cmentarza żołnierzy polskich oraz zwiedzanie sali pamięci z bitwy o Monte Cassino. Przejazd do Rzymu; zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem Watykanu;  Bazylika Św. Piotra (wejście), modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, podziemia bazyliki, Plac św. Piotra. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, piątek 15.11 RZYM
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Rzymu. Zwiedzanie z przewodnikiem Rzymu antycznego: Colosseum (wejście) z Łukiem Tryumfalnym cesarza Konstantyna Wielkiego, Fora Cesarskie z kolumną Trajana, Plac Remusa i Romulusa, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Plac Wenecki. Place barokowe Rzymu; Plac Navona, Fontanna di Trevi, Panteon (wejście), plac i schody Hiszpańskie. Czas wolny w okolicach Fontanny Di Trevi. Wyjazd z Rzymu w godzinach popołudniowych, przejazd do hotelu na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 8, sobota 16.11 MORZE ADRIATYCKIE
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek nad morzem adriatyckim, całodzienne plażowanie. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 9, niedziela 17.11  POWRÓT
Śniadanie i wykwaterowanie. Podróż przez Austrię, Czechy w kierunku Polski. Postoje na trasie. Obiadokolacja podczas podróży. Powrót w  godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

 

Cena za osobę  1 990 zł + 350 €

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

 • przejazd komfortowym autokarem klasy lux  na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne i rozsuwane siedzenia, dwóch doświadczonych kierowców);
 • opłata ZTL wjazdy grupy turystycznej autokarem do strefy miejskiej w Wenecji, Pizie, Florencji i Rzymie;
 • 7 noclegów w hotelach minimum 3* (wg kategoryzacji włoskiej lokalnej) w pokojach 2 osobowych z łazienkami i TV;
 • 8 śniadań i 8 obiadokolacji;
 • lokalni przewodnicy (Wenecja, Werona, Jezioro Garda, Pisa, Florencja, Watykan, Rzym);
 • opieka doświadczonego pilota podczas wycieczki;
 • rejs tramwajem wodnym w Wenecji;
 • rejs po Jeziorze Garda;
 • zestawy słuchawkowe obowiązkowe podczas zwiedzania;
 • bilety wstępów podczas wycieczki określone w programie jako „wejście”;
 • bilety na metro w Rzymie;
 • ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączeniem chorób przewlekłych);
 • podatek VAT;
 • ubezpieczenie Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

 

UWAGA !!!

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać dokument tożsamości tj. dowód osobisty lub paszport.