TOSKANIA

TOSKANIA

Termin: 23-28 lipca 2014

1 Dzień – Wyjazd z Polski w godzinach przedpołudniowych. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 Dzień – Przyjazd do Pizy: zwiedzanie miasta – Campo dei Miracoli z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża. Przejazd do miejscowości Lukka: zwiedzanie miasta- Plac amfiteatru, ulica handlowa via Fillungo, Piazza Napoleone, mury obronne miasta, średniowieczne wieże Giunigi i Ore. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
3 Dzień – Śniadanie. Przejazd w okolice Livorno. Całodniowy odpoczynek i plażowanie nad Morzem Tyreńskim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

4 Dzień – Śniadanie. Przejazd do Sieny i zwiedzanie: Piazza del Campo, katedra, spacer po via di Cittá ze wspaniałymi pałacami. Następnie wyjazd do serca Toskanii regionu Chianti słynącego z win. Przejazd trasą pełną najpiękniejszych pejzaży w Toskanii z winnicami i miastami na wzgórzach. Krótkie zwiedzanie miejscowości Radda In Chianti, miejscowości uważanej za stolicę Chianti. Wizyta w winnicy z możliwością zakupu i degustacji win, miejscowego chleba, oliwy i innych specjałów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg

5 Dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Florencji – kolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum- Kościół Santa Croce – Św. Krzyża – miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Gotycka Katedra Santa Maria del Fiore z kopułą Bruneleschiego. Następnie Wieża Giotta i Baptysterium. W programie również- Ponte Vecchio zwany Mostem Złotników. Czas wolny na ostatnie pamiątkowe zakupy. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

6 Dzień – przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

CENA 1480 zł + 100 €

Świadczenia:

– przejazd autokarem klasy lux  (barek, toaleta, dvd, uchylne siedzenia),

– doświadczeni kierowcy

– 3 noclegi w hotelu *** (wg kategoryzacji włoskiej) w Montecatini Terme lub Cianciano Terme,

– zakwaterowanie w pokojach 2,3-osobowych,

– 3 śniadania kontynentalne włoskie,

– 3 obiadokolacje,

– ubezpieczenie KL, NNW,

– opieka pilota,

– zwiedzanie Pisy, Lukki, Sieny i Florencji z licencjonowanym, miejscowym przewodnikiem,

– bilet wstępu do kościoła Santa Croce we Florencji,

– opłaty wjazdowe do miast,

– opłaty klimatyczne,

– zestawy słuchawkowe radioguide.

Cena nie zawiera:

Własnych wydatków, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Baptysterium i Katedra w Pizie ok. 10 €, Krzywa Wieża ok. 12 €, degustacja win i zwiedzanie winnicy ok. 10 €.

 

Dopłata do wyjazdu z Warszawy, Łodzi, Wrocławia 120 zł.