WŁOCHY PÓŁNOCNE, KARNAWAŁ 7 – 11 luty 2024 r.

WŁOCHY PÓŁNOCNE, KARNAWAŁ 7 – 11 luty 2024 r.

Padwa, Jezioro Garda, Sirmione, Werona, Wenecja

DZIEŃ 1, środa 07.02.2024  WYJAZD
Zbiórka uczestników i wyjazd  z Krakowa  18:00 (dworzec autobusowy MDA),  Katowic 19:15 (przystanek przed dworcem PKP, ul. Andrzeja). Gliwice 20:00  Nocny przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Podczas podróży postoje na stacjach benzynowych / parkingach na toaletę co około 3 godziny (toalety mogą być płatne ok. 1 €).
Autokar firmy Wzorek Bus Kielce lub o podobnym standardzie i wieku   www.wzorek-bus.pl 

 

DZIEŃ 2,  czwartek 08.02.2024  PADWA
Postoje na trasie na odpoczynek oraz na posiłek (indywidualnie). Po drodze w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy największe centrum handlowym północnych Włoch – Outlet Noventa di Piane w którym znajdują się światowe marki oraz sklepy włoskich projektantów mody. Czas wolny na zakupy około 4 godziny. W godzinach popołudniowych przejazd do jednego z najstarszych miast włoskich Padwy i zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego – z XIII wieku z freskami Giotta, pomnik Gatttamelaty, następnie krótki spacer po mieście; Uniwersytet druga najstarsza uczelnia we Włoszech po Bolonii, wykładał tutaj Galileusz, studiował Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski oraz Jan Zamoyski. Przejazd do hotelu w okolicach Werony. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3, piątek 09.02.2024 JEZIORO GARDA, SIRMIONE, WERONA
Po śniadaniu przejazd do Sirmione. Spacer po zabytkowym centrum, nad którym góruje zamek Scaligerich. Czas wolny. Następnie przejazd trasą widokową wzdłuż wschodniego wybrzeża jeziora Garda. Przystanki na zdjęcia. Przejazd do Malcesine, malowniczego miasteczka nad jeziorem Garda, leżącego u podnóża góry Monte Baldo. Starówka miasta oraz zamek Castello Scaligero. W godzinach popołudniowych przejazd do Werony miasta Romea i Julii. Zwiedzanie z przewodnikiem; starówka, Arena oraz balkon Julii znany z dramatu Szekspira. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg. Hotel *** Gran San Vito, Negra, Via Giovanni Battista Pighi, 1, 37024 Negrar di Valpolicella VR, Włochy

DZIEŃ 4, sobota 10.02.2024 WENECJA
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do portu w okolicach Wenecji, skąd popłyniemy tramwajem wodnym na plac św. Marka. Zwiedzanie Wenecji z licencjonowanym przewodnikiem; Bazylika z grobem św. Marka, Plac św. Marka nazwany „najpiękniejszym salonem Europy”, Most Westchnień, Most Rialto, wieża zegarowa, Pałac Dożów (z zewnątrz), zabytkowe uliczki Wenecji. Czas wolny na posiłek (indywidualnie) i zakup pamiątek. Dla chętnych rejs weneckimi gondolami po kanałach Wenecji, lub wejście do Pałacu Dożów (płatne dodatkowo). Karnawał w Wenecji Ostatni weekend weneckiego karnawału, to okazja aby podziwiać to niezwykłe wydarzenie, podczas którego będziemy mogli zobaczyć unikalne kostiumy i maski, które na czas karnawału noszone są przez turystów i mieszkańców; oferując jeden z najbardziej kolorowych karnawałów, jakie Europa ma do zaoferowania.

 

 

Od godziny 14.30 rozpoczyna się Festa della Marie, czyli Orszak Marii, podczas którego 12 weneckich dziewcząt paraduje w średniowiecznych i renesansowych strojach, a pod koniec parady najpiękniejsza z nich otrzymuje tytuł Marii Roku. Towarzyszą temu liczne wydarzenia kulturalne – pokaz i konkurs kostiumów, teatr uliczny. Dla chętnych wstępy na wydarzenia w wielu miejscach w Wenecji – pokaz i konkurs kostiumów, występy muzyczne, akrobatyczne. W godzinach wieczornych wyjazd z Wenecji do Polski. Obiadokolacja podczas podróży.

 

DZIEŃ 5, niedziela 11.02.2024  POWRÓT
Nocny przejazd przez Austrię, Czechy do Polski. Postoje na trasie co około 3 godziny. Powrót do Gliwic, Katowic i Krakowa w godzinach porannych. Zakończenie wycieczki.

CENA: 1 990 zł*
*przy podpisaniu umowy do 15 grudnia 2023 r. gwarancja niezmienionej ceny w terminie wycieczki. Wyjazd potwierdzony. Ograniczona ilość miejsc. 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

 • przejazd komfortowym autokarem na trasie (barek, DVD, toaleta, klimatyzacja, uchylne i rozsuwane
  siedzenia, dwóch doświadczonych kierowców);
 • opłata ZTL wjazdy grupy turystycznej autokarem do strefy miejskiej w Wenecji, Padwie i Weronie;
 • 2 noclegi w hotelu 3* (wg kategoryzacji włoskiej lokalnej) w okolicach Werony w pokojach 2
  osobowych z łazienkami i TV;
 • 2 śniadania i 3 obiadokolacje;
 • zwiedzanie z przewodnikami Padwy, Werony, Sirmione, Jeziora Garda, Wenecji;
 • opieka doświadczonego pilota podczas wycieczki;
 • rejs tramwajem wodnym w Wenecji;
 • zestawy słuchawkowe obowiązkowe podczas zwiedzania;
 • ubezpieczenie KL i NNW (z wyłączeniem chorób przewlekłych);
 • podatek VAT;
 • ubezpieczenie TFG, TFP

 

 

ORGANIZATOR WYCIECZKI:

Biuro Turystyki Master Tur Kraków

www.mastertur.eu   mail: biuro@mastertur.eu   tel. 517 499 933

Wpis do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników  Z/53/2010
Gwarancja ubezpieczeniowa UNIQA S.A.