Paryż – Nasza pasja!

Paryż – Nasza pasja!

Stolica świata, miasto świateł, kolebka kultury i sztuki? Nie tylko! Paryż to miasto kontrastów: eleganckich dam i kloszardów, urokliwych uliczek i nowoczesnych budowli, kościołów i kabaretów.

Słynna Wieża Eiffla, bogate zbiory Luwru, Pola Elizejskie czy Łuk Triumfalny, to absolutne must, dla każdego turysty!

 

Paryż to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Program wyjazdu

 • I dzień WYJAZD
 • II dzień PARYŻ
  Paryż powitamy w godzinach południowych. Zwiedzanie rozpoczniemy od muzeum Luwru w towarzystwie Psyche i Kupidyna. Spacerem przez ogrody Tuileries przejdziemy na plac Concorde, a następnie Polami Elizejskimi wśród pięknych kamienic, licznych galerii i sklepów, dotrzemy pod symbol chwały Francji – Łuk Triumfalny. Tu przewidywany jest czas wolny, podczas którego chętni będą mieli możliwość udać się na pyszny obiad do francuskiej restauracji. Wieczór zwieńczy rejs statkiem po Sekwanie w romantycznej scenerii miasta. Po rejsie udamy się do hotelu na nocleg.
 • III dzień PARYŻ
  Dzień rozpoczniemy tradycyjnym francuskim śniadaniem w hotelu. Tego dnia zwiedzanie rozpoczniemy od wycieczki objazdowej autokarem po centrum miasta, gdzie zobaczymy Muzeum Orsay, Katedrę Notre- Dame, most Aleksandra III, kościół św. Marii Magdaleny, Operę Garnier, plac Vendome miejsce, gdzie zmarł Fryderyk Chopin i brał ślub Napoleon Bonaparte. Następnie otworzą się przed nami drzwi muzeum perfum Fragonard, gdzie każdy będzie miał możliwość zakupu oryginalnych francuskich perfum. Zafascynowani widokiem miasta zakochanych, udamy się do romantycznej i urokliwej dzielnicy filmowej Amelii-Montmartre, gdzie przewidziany jest czas wolny. Na szczycie jej wzgórza, zobaczymy Bazylikę Sacre-Coeur i piękny widok na całe miasto. Wrażeń dostarczy spacer po zmroku przez oświetlona aleję z placem Pigalle i słynnym kabaretem Moulin Rouge. Chętnych zaprosimy na wieczór francuski do jednej z najstarszych restauracji Paryża w dzielnicy łacińskiej. Smakowite dania kuchni francuskiej konsumować będziemy przy ponadczasowych melodiach muzyki francuskiej. Tego dnia do hotelu wrócimy w późnych godzinach wieczornych.
 • IV dzień PARYŻ
  Poranek zasmakujemy francuskim śniadaniem w hotelu, po czym nastąpi wykwaterowanie z miejsca naszego noclegu. Do centrum Paryża udamy się autokarem lub metrem i nasz ostatni dzień wrażeń zaczniemy od spotkania z Damą tego miasta-Wieżę Eiffla, z której rozciąga się niesamowita panorama na cztery strony świata. Następnie przejedziemy metrem na wyspę Cite – najstarszą część miasta; zwiedzimy katedrę Notre-Dame. W tętniącej życiem przez całą dobę Dzielnicy Łacińskiej przewidziany jest czas wolny na posiłek i zakup pamiątek oraz obejrzenie paryskiej Sorbony i Panteonu, miejsca spoczynku m.in. najsławniejszej pary naukowców- Państwa Curie. Wieczorem wyruszymy w drogę powrotną. Nocny przejazd przez Francję i Niemcy.
  UWAGA!!! Dla chętnych, oraz rodzin z dziećmi istniej możliwość pobytu w Eurodisneyland® Paris. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z naszym biurem.
 • V dzień POWRÓT
  Nocny przejazd przez Francję, Niemcy. Postoje na trasie. Powrót do Polski; (Wrocław, Poznań, Katowice, Kraków – godziny popołudniowe). Powrót do Łodzi i Warszawy w godzinach wieczornych. Zakończenie wyjazdu.

Cena: 1 380 zł

ŚWIADCZENIA:

 • przejazd autokarem (video/DVD, barek, toaleta, klimatyzacja)
 • 2 noclegi na przedmieściach Paryża w hotelu Balladins** lub Ibis** pokoje 2 – osobowe z łazienką i TV
 • 2 śniadania w hotelu
 • opieka licencjonowanego pilota na trasie
 • zwiedzanie Paryża z pilotem pełniącym funkcję przewodnika
 • wycieczka objazdowa autokarem po Paryżu
 • opłaty drogowe i parkingowe autokaru
 • ubezpieczenie turystyczne grupy KL i NNW
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia (dla chętnych organizowane będą posiłki w sprawdzonych restauracjach w Paryżu w cenie od 6,50 -10,00euro, ponadto organizowany będzie wyjazd na zakupy do hipermarketów podczas pobytu we Francji)
 • Wieczoru francuskiego – tradycyjne dania kuchni francuskiej; żabie udka, ślimaki, zupa cebulowa, dania główne do wyboru, desery, wino i napoje bez ograniczeń, muzyka francuska i polska grana na żywo – dla chętnych 32 € od osoby
 • Biletów wstępu (Luwr do 26 roku życia gratis za okazaniem legitymacji lub dowodu osobistego, pozostali 10 €, zwiedzanie Luwru z przewodnikiem w j.polskim 8 €, rejs statkiem po Sekwanie 12 €, Wieża Eiffla 5€ – 15 €, metro w Paryżu 8 €,
 • Dopłat do wyjazdu z Warszawy 90 zł, Łodzi 70 zł i Poznania 70 zł (płatne w autokarze).

fot. Moyan_Brenn/flickr CC